Polecane posty

milanreal1    319

Powiem tak ten rząd zdecydowanie zrobił więcej złego niż dobrego to pewne, rolnictwo to ich obchodzi jak zeszłoroczny śnieg. Dopiero musiało by w mieście jedzenia braknąć to wtedy może popatrzyliby na rolnika. Mnóstwo afer większych mniejszych szemrane interesy, układy, układziki. Najbardziej utkwiła mi afera taśmowa, żywy dowód jak się huśtają za nasze podatki i szkodzą państwu a Kopaczka przeprasza a gówno mnie jej przeprosiny obchodzą dlaczego nikt nie poniósł odpowiedzialności karnej. Teraz przed wyborami nabrali wody w usta a nóż może zapomną i naiwnie zagłosują. Ostatnią rzeczą jest to, żeby zostali wybrani na 3 kadencje potem będą kolejne podatki np. kastralny.

A tak poważnie mówiąc wstrząsnęła Tobą afera taśmowa? Mną wcale. To wiadome że politycy wszystko robią za państwowe pieniądze. Wszystko o czym tam mówili nie dla mnie niczym nowym. Dziwi mnie tylko to czemu nie ma taśm z politykami PIS. Widocznie korzystają z innej restauracji. Układy przy korycie były, są i będą. Nihil novi.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Ty naprawdę nic z tego nie rozumiesz czy tylko udajesz? Co ma np liczba chorych w tej chwili np na raka w Polsce do tego kto płaci za ich leczenie? Oni są chorzy i tyle. Bez różnicy kto zapłaci za ich leczenie. Powiedzmy chorych na jakąś chorobę jest w tej chwili w Polsce 1000 osób. 900 czeka na kolejkę w NFZ a 100 stać leczyć się prywatnie. Więc szuka możliwości w kraju i za granicą. Gdyby znieść NFZ chorych dalej będzie ten sam 1000 (no chyba, że część po takiej wiadomości cudownie ozdrowieje). Z tym, że cały 1000 by musiał zapłacić za leczenie prywatnie. Popyt na leczenie jest dalej taki sam 1000 chorych.

 

popyt to nie to samo co potencjalni klienci. Mylisz pojecia. Skoro 900 osob czeka w kolejce do NFZ to nie sa oni popytem w rozumieniu firm prywatnych. Nie mozna ich tam wliczac. Popyt na firmy prywatne stanowi 100 osob i dla tych 100 osob sa tworzone placowki prywatne. Nie dla 1000. Gdyby zniesc NFZ popyt slusznie jak mowisz bedzie stanowil 1000 osob, bo wszyscy beda zainteresowani uslugami prywatnymi (teraz tylko 100 osob). Czy bedzie ich na to stac to juz inny temat. Mowimy o popycie. On wzrosnie po likwidacji NFZ.

 

Jak mamy 2 pierogarnie obok siebie i nagle jedna upada to popyt na pierogi w tej drugiej maleje, spada czy rosnie? Pytanie z gimnazjum...

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

A tak poważnie mówiąc wstrząsnęła Tobą afera taśmowa? Mną wcale. To wiadome że politycy wszystko robią za państwowe pieniądze. Wszystko o czym tam mówili nie dla mnie niczym nowym. Dziwi mnie tylko to czemu nie ma taśm z politykami PIS. Widocznie korzystają z innej restauracji. Układy przy korycie były, są i będą. Nihil novi.

 

Nie tyle mnie wstrząsnęła co dziwi mnie to, że nikt nie poniósł konsekwencji za to co powiedział. Wiadomo układy były są i będą ale jak to robią, niech robią tak by nie wyszło to na światło dzienne ale jeśli wyszło to pasuje ponieść tego konsekwencje, ale że wszystkie organy są w łapach PO to oczywistą oczywistością jest to, że nikt nie poniesie odpowiedzialności. Pisiorów też nie lubię widocznie korzystają z innej restauracji.  Zresztą afera taśmowa to nie wszystko Milan i dobrze o tym wiesz...

 

Co związane z Balcerowiczem szkodzi Polskim interesom a kimś takim właśnie jest Pan Petru, ten to by pewnie wszystko sprzedał...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

A teraz to rozumiem. Politycy powinni ponosić odpowiedzialność ale w eurokołchozie zazwyczaj jest inaczej. Tusk prezydent UE, Bieńkowska komisarz. Zarabiają porównywalnie do Obamy. Czyli podobnie jak w serialu alternatywy 4. Im gorszym jesteś gospodarzem tym dalej dojdziesz.

Jedyny pomysł Korwina jaki popieram to zlikwidować koryto. Przydałoby się.

Petru o tym nie mówi ale jeżeli rzeczywiście chciałby naprawić finanse to sprzedałby wszystko, zaczynając od kopalni (to akurat popieram), przez lasy (nie mam zdania), po sprzedaż polskiej ziemi szkopom (za to kara śmierci).


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Jedyny pomysł Korwina jaki popieram to zlikwidować koryto. Przydałoby się.

 

czyli nie popierasz przywrocenia wieku emerytalnego oraz obnizki i uproszczenia podatkow a takze zmniejszenia biurokracji?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

popyt to nie to samo co potencjalni klienci. Mylisz pojecia. Skoro 900 osob czeka w kolejce do NFZ to nie sa oni popytem w rozumieniu firm prywatnych. Nie mozna ich tam wliczac. Popyt na firmy prywatne stanowi 100 osob i dla tych 100 osob sa tworzone placowki prywatne. Nie dla 1000. Gdyby zniesc NFZ popyt slusznie jak mowisz bedzie stanowil 1000 osob, bo wszyscy beda zainteresowani uslugami prywatnymi (teraz tylko 100 osob). Czy bedzie ich na to stac to juz inny temat. Mowimy o popycie. On wzrosnie po likwidacji NFZ.

 

Jak mamy 2 pierogarnie obok siebie i nagle jedna upada to popyt na pierogi w tej drugiej maleje, spada czy rosnie? Pytanie z gimnazjum...

 

 

No błagam cię. Kręcisz się tak w kółko, jak nie tak to tak a może inaczej. Dzisiaj NFZ wykupuje świadczenia w wielu prywatnych gabinetach, szpitalach czy przychodniach. Jest tak samo klientem jak tych 100 a przez NFZ my wszyscy możemy być klientami tych prywatnych. Bzdury piszesz wybierasz co ci pasuje i starasz się dorabiać do tego jakieś fantastyczne teorie. 1000 chorych to nie żadni potencjalni klienci, tylko osoby chore zainteresowane leczeniem. Są oni popytem i nie wymyślaj głupstw. Dzisiaj leczenie odbywa się w placówkach państwowych i prywatnych. Choć za to i za to może płacić NFZ jeśli ktoś skorzysta będąc w kolejce. Pomijam już, że ludzi straszy się prywatyzacją a i tak korzystają z prywatnych placówek nie płacąc z własnej kieszeni. Tak więc po likwidacji NFZ u dalej ten popyt - 1000 chorych zainteresowanych leczeniem uda się do tych samych placówek szukając pomocy. Nawet jeśli założysz, że z likwidacją NFZ sprywatyzuje się wszystkie placówki. To i tak fizycznie będą te same placówki. Tak więc zostanie nam ten sam 1000 chorych - popyt. I te same placówki - podaż. Których ewentualnie właściciele się zmienić mogą. Ale to nic nie zmienia w sprawie chorych zainteresowanych leczeniem. Bo jak pisałem zachorowalność nie jest uzależniona od tego czy jest NFZ i czy szpitale są prywatne. To co tak uparcie próbujesz tu udowodnić to to, że płatnik się zmieni. Ale popytem będzie dalej 1000 osób szukających pomocy. To, że 500 osób nie będzie stać na zaspokojenie swego popytu. To faktycznie z czasem, gdy wymrą popyt spadnie o połowę. I tu faktycznie masz rację. jednak pamiętaj o tym, że gdy spadnie popyt wielu placówkom ze względu na słabszy popyt przestanie się opłacać i znikną. Jak już wiele razy pisałem usługi medyczne są wyspecjalizowane i raczej nie tanie. Tak więc ceny nie spadną poniżej pewnego poziomu.

Co do sprzedaży i Petru. Prywatyzacja nie złodziejska jak w latach 90 tych a uczciwa nie jest zła. Popatrzcie ile patologii dzieje się w firmach państwowych. Rozpasane związki zawodowe z dużymi poborami szefostwa. Które nie jeden zakład z torbami puściły, wysuwając coraz to nowe żądania. Wieczne zmiany na stanowiskach, odprawy, zatrudnianie swoich. W prywatnych firmach tego nie ma. lasy państwowe, państwo w państwie. Czy nawet ten NFZ.

Obniżenie wieku emerytalnego jest dla naiwnych. Przechodząc na emeryturę w wieku 60 lat dostaniecie po 400 zł emerytury i wszystko. Tak samo jak slogan to obniżka podatków. Czy zmniejszenie biurokracji. Jeszcze nie było w Polsce partii co po dojściu do władzy nie chciała wsadzać swoich do urzędów. Nie będzie inny Korwin czy Kukiz. A że urząd musi pracować a ci nowi nic nie umieją, nie można wywalić już tam pracujących. Więc się dotrudnia tych znajomków i urzędy puchną.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

nie mam ochoty dyskutowac. Wierz w swoja teorie dalej ze polowa umrze jak bedzie prywatna opieka. Bylo panstwowe jedzenie - przestalo byc, polowa Polski umarla z glodu. Teraz tez tak bedzie. Polowa umrze. Tylko z braku lekarza.


Obniżenie wieku emerytalnego jest dla naiwnych. Przechodząc na emeryturę w wieku 60 lat dostaniecie po 400 zł emerytury i wszystko. Tak samo jak slogan to obniżka podatków. Czy zmniejszenie biurokracji. Jeszcze nie było w Polsce partii co po dojściu do władzy nie chciała wsadzać swoich do urzędów. Nie będzie inny Korwin czy Kukiz. A że urząd musi pracować nie można wywalić już tam pracujących. Więc się dotrudnia tych znajomków i urzędy puchną.

 

jakbys znal prawo to bys wiedzial ze umow nalezy dotrzymywac. Wiek przejscia na emeryture to umowa. Mozesz uwazac to za slogany, ja ci tego nie udowodnie ze zrobi inaczej ale z obecnych partii ktore maja szanse na Sejm jest to jedyna nadzieja. Reszta miala juz okazje rzadzic i bylo tak jak piszesz.
 

Urzad nie musi pracowac. Mozna go zlikwidowac i ludzie pojda do normalnej pracy a nie pracy z podatkow innych, czesto niepotrzebnej.

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

No nie słyszałem, aby Korwin obiecał, że tym biednym rozda pieniądze. Raczej z tego co mówi to będzie odwrotnie. Więc dla wielu już przyjście na świat za 3 tys zł (cena porodu prywatnie) o ile nie potrzebna będzie cesarka za 7 tys będzie poważnym problemem finansowym na początek. Tak to wygląda,gdyby zrobić każdą usługę medyczną płatną jak w weterynarii. O czym mówił Korwin w debacie. I tego nie zmienią żadne bajki czy fantastyczne teorie.

Mnie zawsze zdumiewa i jak widać historia to udowadnia, że ekstremalne zjawiska w polityce popierają ludzie z niższych warstw społecznych. Słabiej wykształceni, ubożsi, zawiedzeni czy rozczarowani lub zbuntowani, itd. Przykład początek 20 wieku i bolszewizm. Miało być równo dla wszystkich. Chłopi i robotnicy popierali bolszewików bo ci walczyli z panami i uciskiem. I gdy tylko nowi panowie dorwali się do władzy ten chłop i robotnik najmocniej po d.... dostał. To samo było po wojnie w PRL. Przyjechali ze wschodu nowi panowie co to niby byli władzą robotniczą i zagnali lud pracujący miast i wsi do roboty sami pławiąc się w luksusie. A gdy lud pracujący głowę podnosił to ta władza robotnicza pałą mu ją do gleby przyginała. Rok 1989 i znowu garstka po plecach robotników dorwała się do władzy. A robotnik jak zwykle w d... dostał. Teraz pojawili się nowi panowie co by też do władzy chcieli. Tylko o ile przemiany 1989 były jak najbardziej słuszne i coś po nich zbudowano może ułomne ale jednak. To teraz wielu nowych panów chce burzyć zamiast budować.

PS urząd można zlikwidować Straż Pożarną i Policje też. Przecież każdy może sam się obronić czy ogień zgasić. Po co nam wojsko, służba zdrowia szkoły i przedszkola. To wszystko kosztuje.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

nie popadaj w skrajnosc. Widzisz prawidlowosc ktora zauwazyles ze nizsze wartwy bardziej chca tego wynika z tego ze srednio ludzie ubozszi i biedniejsi sa bardziej uczciwi i sprawiedliwi. I chociaz cos moze czasami byc z niekorzyscia dla nich popieraja to bo wiedza ze to sprawiedliwe. Nie chodzi o to zeby glosowac na partie, ktora najwiecej wyszarpie dla mnie samego tylko co zrobic zeby panowala sprawiedliwosc i uczciwosc. Sprawiedliwosc to podstawa panstwa i ono ma obowiazek nad tym czuwac. A ludzie ktorzy kieruja sie mysleniem ze "glosuje na PSL bo da najwiecej rolnikom"  albo przedsiebiorcy ktorzy dostana ulgi glosuja na PO, albo mlodzi ludzie ktorzy glosuja na PiS chcac 500zl na dziecko to egoisci, ktorzy nie mysla ze zeby oni mieli dobrze ktos inny musi miec zle. Suma sumarum przez nadmiar socjalizmu cierpimy wszyscy...

Edytowano przez marluk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Sprawiedliwość społeczna nie istnieje. Podobnie jak uczciwość . Jeżeli się mylę to mnie oświećcie drodzy dyskutanci. Wasza dyskusja o służbie zdrowia to daremne bicie piany, gdyż pod żądami żydów w Polsce, a nawet w całej Europie nie chodzi o to aby leczyć. Ważne jest aby był z tego zysk. Dla żyda 1 zł to nie metalowa , okrągła moneta , lecz okrągła sumka 40.000 000 zł po przemnożeniu przez liczbę mieszkańców Polski. Jak z tego widać jest się o co bić.

Jeśli chodzi o wartość ubezpieczenia zdrowotnego, to jest ono zdecydowanie za niskie. Każdy z nas więcej wydaje na serwisowanie swojego samochodu, wymianę filtrów i oleju niż na ochronę  swojego zdrowia. Jednak zakładając że nasze składki zdrowotne wzrosną trzykrotnie , nie mamy żadnej pewności że przełoży się to na lepszą jakość usług medycznych i mniejsze kolejki w przychodniach. Ten system tak ma. Żadna z reform nie została zakończona sukcesem pomimo wpompowanych miliardów na ten cel. Gdyby było uczciwie i sprawiedliwie jak chce tego marluk to pewnie byłoby jeszcze gorzej, a lekarze straciliby całkowicie chęć do pracy. Tak to przynajmniej mogą wyjechać sobie na wycieczkę lub wyremontować  swój gabinet za premie za przepisywanie leków określonych firm. Aby sprzedać nowe Audi trzeba wydać 13 000 zł na reklamę na każdy egzemplarz. Trochę taniej na Skodę bo ok.6000 zł. A ile na promowanie określonego leku? Sumy są porażąjące.  Koszty produkcji to zazwyczaj 0,5% wartości sprzedaży leku. reszta to akwizycja i reklama ( uczciwa lub nie). Ten system tak ma. Kto go tworzy ? Sami wiecie- czemu ma być znów na mnie.

Tworzone jak grzyby po deszczu fundacje próbują naprawiać wszystko to,  co pieprzy żydowski rząd. Na ekranie TV wszyscy chcą gotować , leczyć i pomagać.

Z ta pomocą jest różnie, lecz zazwyczaj tylko ułamek zebranej kasy społecznej ofiarowanej przez osoby biedne, sprawiedliwe i uczciwe trafia na pomoc potrzebującym . Reszta zasila kieszenie twórców fundacji. Kim są twórcy tych fundacji? Polsat, TVN, Orkiestra. Czyli kto? Znów odpowiedzcie sobie sami.

  Kopalnie w kraju nad Wisłą nie mogą być rentowne gdy żydowski rząd z jednej strony ustanawia podatki na kopaliny i lokuje w kopalniach swoje agentury pośrednictwa sprzedaży, a z drugiej strony wydaje nieograniczone koncesje na sprowadzanie węgla z Rosji. Nie działa tu interes własnego kraju, embargo czy "dobro banderowców i ukraińskich żydów" Liczy się geszeft kręcony przez jednostki. Jak zarobić na węglu podwójnie wie tylko żyd. Ruski węgiel w Polsce sprzedaje się dobrze bo tani jest. Zyski rosną  A wartość polskiej kopalni spada  i zyski też rosną . Teraz kopalnię żyd może kupić za złotówkę. Teraz złotówka to naprawdę  tylko metalowy krążek o wartości umownej 1 zł.  Czy każdy może kupić ? Nie . Tylko w dobre żydowskie ręce.

  Kiedy myślę o polskich autostradach to zawsze przychodzi mi na myśl  wujek Adaś H. który chciał dla Polaków dobrze, lecz oni go nie rozumieli. Wujek Adaś H. chciał wybudować autostrady w Polsce za darmo. Miały być bezpłatne, a wybudowano je za pożyczone euro i są one rekordowo drogie. Żyd pomyślał i zrobił pod Poznaniem najdroższą autostradę na świecie dla mało zamożnych Polaków. Inny oddał prawie całe opłaty za monitoring i sterty bramkowego złomu  kolegom zza południowej miedzy. Jest Geszeft? Jest.  Swoją drogą ostatnio premier Izraela w swoim publicznym wywiadzie wyraził przekonanie że wujek Adaś H. wcale nie chciał mordować żydów. I co wy na to? Żeby nie było na mnie, to premier Izraela. c.d.n.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199
Czytaj ze zrozumieniem. On podobnie jak JKM jest zwolennikiem likwidacji systemu ubezpieczeń zdrowotnych w ogóle. Ja nie raz pisałem, że NFZ powinien mieć konkurencję ze strony prywatnych podmiotów jak np PZU czy Warta. Co innego znieść system ubezpieczeń zdrowotnych, że wielu nie będzie stać zapłacić za poród a co innego oprzeć go na zasadach konkurencji.

Nie wiem gdzie znalazłeś, że JKM jest zwolennikiem likwidacji systemu ubezpieczeń zdrowotnych W OGÓLE, To nieprawda. Tutaj jest na to dowód: https://youtu.be/2sWjO4-2epU?t=413

Sam JKM by się nie ubezpieczył, ale to nie znaczy, że komuś by tego zakazywał. To, że w debacie podał przykład weterynarii nie oznacza, że chciałby zlikwidować system ubezpieczeń zdrowotnych W OGÓLE (w zasadzie w postach Marluka też nic takiego nie znalazłem, ale może coś przeoczyłem). On chce likwidacji NFZ i Ministerstwa Zdrowia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Sprawiedliwość społeczna nie istnieje. Podobnie jak uczciwość .

 

sprawiedliwosc spoleczna nie ale sprawiedliwosc tak. Nie ma takiego pojecia jak sprawiedliwosc spoleczna bo to wewnetrzna sprzecznosc. Albo cos jest spoleczne albo sprawiedliwe. Zabranie jednemu i dac drugiemu np. jako dotacja jest spoleczne ale niesprawiedliwe prawda?

 

Słyszeliście już przybyło nowych urzędników -prezydent powołał Radę Dialogu Społecznego a powinien powołać nowe Ministerstwo Afer i Korupcji.

 

Bo PiS od PO niczym sie nie rozni. Mowi inaczej ale robi w zasadzie to samo z subtelnymi roznicami. Przekonasz sie po wyborach. NIe dziwi mnie to.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

 

Nie wiem gdzie znalazłeś, że JKM jest zwolennikiem likwidacji systemu ubezpieczeń zdrowotnych W OGÓLE, To nieprawda. Tutaj jest na to dowód: https://youtu.be/2sWjO4-2epU?t=413

Sam JKM by się nie ubezpieczył, ale to nie znaczy, że komuś by tego zakazywał. To, że w debacie podał przykład weterynarii nie oznacza, że chciałby zlikwidować system ubezpieczeń zdrowotnych W OGÓLE (w zasadzie w postach Marluka też nic takiego nie znalazłem, ale może coś przeoczyłem). On chce likwidacji NFZ i Ministerstwa Zdrowia.

 

No przecież w debacie mówił, że najlepiej działa weterynaria. Jak powszechnie wiadomo w opiece weterynaryjnej nie ma ani dobrowolnych ani obowiązkowych składek zdrowotnych opłacanych przez właścicieli zwierząt. Ja oczywiście rozumiem, że ten pan raz mówi tak raz tak. Już dawno to zauważyłem. Kiedyś pytany o dopłaty dla rolników powiedział, że jak komuś się nie opłaca to niech się zajmie czym innym. Przed wyborami tego nie powie, ale tamta wypowiedź była w jego stylu. Teraz JKM do końca nie mówi co myśli bo idą wybory.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wisera    532

Ja bym nie chciał za nic żeby wygrał PiS, bo reprezentują niską kulturę, ograniczają wolność słowa, przykład proszę tutaj:

http://www.tvn24.pl/wideo/z-anteny/przerwala-wystapienie-jaroslawa-kaczynskiego-pis-i-tacy-ludzie-jak-pan-zabieraja-nam-prawo-do-wolnosci,1472835.html?playlist_id=12799

Natomiast, u mnie w okolicy, to ludzie przeważnie PSL wolą, a PiS-u to nie lubią za bardzo, od momentu :sfałszowanych wyborów" :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Kiedyś pytany o dopłaty dla rolników powiedział, że jak komuś się nie opłaca to niech się zajmie czym innym. Przed wyborami tego nie powie, ale tamta wypowiedź była w jego stylu. Teraz JKM do końca nie mówi co myśli bo idą wybory.

 

a co w tym takiego kontrowersyjnego? Jak ja na sile bede prowadzil sklep kolo biedronki to tez ma rzad doplacac do mnie bo mi sie nie oplaca? Zamykam i ide do innej roboty. Sam wiesz ile zla spowodowaly doplaty a krytykujesz kogos kto chce je zniesc.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z tego, co zaobserwowałem to PO skutecznie wdraża swój plan podziału obywateli tych niezadowolonych z rządów na wiele mniejszych partii żeby nie urośli w siłę i realnie nie zagrażali tym co przez 25 lat nieudolnie rządzili poprzez wprowadzenie Kukiza  i Nowoczesnej tak na wszelki wypadek dwie partie.

Z reklamowaniem Kukiza trochę przeholowali i ludziska się połapali że coś nie tak więc później podsunęli drugą partię na wszelki wypadek mniej radykalną i mniej reklamowaną   pod nazwą Nowoczesna która na starcie już miała 10% poparcie.

 Z Kukizem na prezydenta to było tak że nie wiadomo skąd się wziął on i te jego 200 tyś podpisów nawet nie wiedział kto je zbierał a co lepsze to on nawet mówił że nie myślał o kandydowaniu lecz jak już podpisy mu zebrali to go do kandydatury na prezydenta przekonali i tak pojawił się z tymi podpisami w głównych wiadomościach (19,30) w rządowej TVP1 to czasu antenowego zajął połowę wiadomości i nie było dnia żeby go nie pokazywali i to zawsze w dobrym świetle był stawiany jego wypowiedzi były pełne i co dziwne antysystemowe  podobnie jak Korwina lecz Korwin był bardzo rzadko w mediach a główny postulat było wprowadzenie JOW-ów.

 Wynik tego w wyborach prezydenckich  każdemu jest znany a później przyszła kolej na referendum i te jego JOW-y przy których się wydało że mniejsze partie opozycyjne (poniżej 12%) nie miały by reprezentacji w sejmie między innymi był by Kukiz lecz zapytany przez dziennikarza dlaczego popiera JOW-y bo przecież według sondaży nie miał by żadnego posła w sejmie a on odpowiedział że nie jest to dla niego ważne byle by były JOW-y to będzie tak jak być powinno a podpisy na referendum w-s. JOW-ów zbierała około 10 lat temu PO a podpisy przyniósł sam Tusk lecz prezydentem wówczas był Kwaśniewski i nie rozpisał referendum a pużniej to zbagatelizowano i do tego nie wrócono bo wszyscy sądzili że będą rządzić wiecznie i konkurenta co by zagrażał nie ma.

 Nie zastanawia to was że Kukiz jest podobnych poglądów (trochę mniej radykalnych i koryta nie likfiduje) co Korwin a w telewizji rządowej ( TVP1,TVP2,TVP3,TVP info) jest chętnie pokazywany i długo a jest przecież z programu antysystemowcem i chce to wszystko rozwalić a i tak go stawiają w dobrym świetle.

 A Nowoczesna to takie koło ratunkowe że jak nie wyjdzie z Kukizem to jest jeszcze jeden as w rękawie Pertu bo PO już się dopala i trzeba zmienić statek bo kto się nie pośpieszy to pójdzie na dno wraz z jego kapitanem bo przecież pani Kopacz statku nie zmieni (a wysiąść już nie może jak Tusk) tylko pójdzie na dno tak jak kapitanowie Uni Wolności którzy nie załapali się do europarlamentu 10 lat temu.

 Na wybory iść trzeba bo kto nie idzie to popiera te rządy i nie chce zmian a im w to mi graj bo ci co są za takimi rządami to wszyscy się odliczą przy urnach i poprą PO , PIS czy lewice a ci co są za zmianami to są wk----eni i na wybory nie pójdą.

 Ja idę i będę głosował na Korwina rządził on nie będzie ale jest tam potrzebny ktoś z takimi poglądami jak Korwin czy śp. Andrzej Lepper .

 

www.youtube.com/watch?v=ksHn0pktJQM

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rozal22    19

@AS2

czy Ty nie jesteś politycznym stróżem PIS? ciągle tylko wypowiadasz się w temacie wybory i ciągle podajesz z skądś jakieś linki...

Obeznany że szok...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

ale kwot nie mozna de facto porownywac ze soba w relacji 39,5 mld$ > 13,7 mld$. Tam 1 mld dolarow znaczy co innego niz 1mld $ u nas. Dlaczego nie patrzysz na jakosc uslug? Dlaczego Szwajcarzy (madry narod) opowiedzieli sie negatywnie za wprowadzeniem w pelni panstwowego systemu? Bo glupi sa?

 

 

popyt na rynku prywatnych uslug medycznych sie nie zmieni jesli nie bedzie NFZ-tu. Bzdura miesiaca. Przeczytaj jeszcze raz co napisales. Z ostatnim zdaniem sie zgadzam przeciez.

 

Ale dla dopełnienia dodaj, że Szwajcaria ma najdroższą służbę zdrowia w Europie. I moje ulubione liczby, przeciętny Szwajcar wydaje na służbę zdrowia ponad 10000 $ czyli 10 krotnie więcej niż Polak. Tak wiem, Szwajcaria ma 10 krotnie wyższe ceny od Polski. Do tego jest tam przymus ubezpieczenia się. Wiesz ile kosztuje dzienny pobyt w państwowym szpitalu a ile w prywatnym w Polsce?

 

Czyli jak NFZ zniknie to nagle chorych ubędzie? Ciekawe...

Jaco25 nie napisał, że spodziewa się takiej sytuacji, tylko, że do tak absurdalnej sytuacji MUSIAŁOBY dojść, aby rząd na poważnie zajął się rolnictwem, więc czytaj ze zrozumieniem i schowaj swój pseudosarkazm.

 

 

 

 

 

Jad do takiej sytuacji dojdzie to będzie albo III wojna światowa albo wieloletnie klęski urodzaju na świecie bo nic nie wskazuje żeby teraz z jakiegoś powodu miałoby zabraknąć żywności.

 


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Krassus, nie ubedzie. Ale oplacenie urzednika plus lekarza zawsze bedzie drozsze niz samego lekarza. Tyle w tym temacie.

Ja popre tu w pelni czterdziestolatka. A odnoszac sie do wszechobecnych pomyslow socjalistycznych i np. podatkowania najbogatszych przytocze A. Fredro:

 

"Socjalizm wszystkim rowno nosa utrze, bogatym jutro a biednym pojutrze"

 

Dajmy szanse KORWINOWI.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale szpital prywatny jak i ubezpieczyciel musi mieć też zysk. NFZ kosztuje nas 1%. Pokaż mi prywatnego ubezpieczyciela który zadowoli się dochodem na poziomie 1%.

I dobra w prywatnym szpitalu kosztuje 2 razy więcej niż w państwowym. 

http://www.gazetakrakowska.pl/artykul/225946,krakow-jedna-doba-w-szpitalu-kosztuje-jak-dobry-hotel,id,t.html?cookie=1

 

i poczytałeś sobie co oferują prywatne ubezpieczenia za 150 zł?


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

pisalem o tym wczesniej moze 10 postow, nie mam ochoty drugi raz. Przeczytaj jeszcze raz moj cytat i odnies go np. do opodatkowania supermarketow, bankow, wprowadzenia 500zl na dziecko itd. Nie mam wiecej do dodania.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

Ale co pisałeś? Ja Ci daję liczby, linki a ty dalej w zaparte, że wolny rynek nas uzdrowi. Pewnie, że uzdrowi i to bardzo prostym sposobem. Podniesieniem składek na ubezpieczenie zdrowotne ponieważ mamy nie doinwestowaną służbę zdrowia. Dlatego te liczby. To że Singapur ma bardzo dobrą służbę zdrowia to nie zasługa wolnego rynku tylko tego, że jak operacja kosztowała 1000$ to chory płacił 1000$. W Polsce operacja kosztuje 1000 złotych, NFZ płaci 800 złotych bo na więcej nie ma pieniędzy.   


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj