Polecane posty

milanreal1    319

Pomysł Korwina o likwidacji państwowej służby zdrowia ma swoje wady i zalety.

Niedawno byłem u okulisty, u okulisty państwowego wizyta trwała 10min, dopasował mi takie szkła w okularach że 2 godz nie szło ich nosić. Po kilku dniach męki poszedłem prywanie, zapłaciłem, ale idealnie dobrał mi szkła, do tego badał oczy innymi urządzeniami, wizyta trwała godz. I jak sobie pomyśle że co miesiąc płacę na państwową służbę zdrowia a prawie z tego nie korzystam, a jak korzystam, traktują lekcewarząco to mnie krew zalewa. Ale z drugiej strony w razie wypadku czy poważnej choroby doceniałbym że leczenie refunduje mi państwo.

Co do debaty to mnie strasznie rozczarowała. Jakim alternatywą dla PO jest PIS? Dla mnie żadną. Obie Panie powtarzały wykute przez sztabowców reguły, puste obietnice które nigdy nie zostaną spełnione.  Okazało się również że partie antysystemowe też coś maja do powiedzenia, tylko tv ich nie pokazuje, lub wyrywają wypowiedzi z kontekstu.

Podsumowując nie ma ciekawej opcji do wyboru. Ciekawi mnie tylko wynik, bo może zdarzyć się totalnie wszystko.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robo1980    58

Ja to na Petru głosuje ,jestem rolnikiem ale przeciwnikiem dopłat bo mam mało hektarów na siebie i nic z tego nie mam.Pozostałe partie już rządziły pod innymi nazwami a Kukiz to tylko mówi ale nic nie zrobi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

Kim jest Petru? Znasz niejakiego Balcerowicza? Sprawdź ile osób z PO ma na listach.

Myślisz że Petru to coś nowego?

Nie ma na kogo głosować. Sam mam problem. Z całą pewnością nie zagłosuję na ludzi którzy mnie oszukali czyli: SLD, PO (x2), PiS, PSL i inne ich odmiany wywądzące się z PZPR, Solidarności, ZPL czy UW.

Pozostają mi takie opcje: Kukiz, Korwin, Braun, czy Razem - nie bardzo mi na lewo.

Mam poglądy raczej prawicowe choć nie tak skrajne jak ruchy narodowe. Niby dużo sensu mają wypowiedzi JKM ale jak czasami coś dowali to nie bardzo wiem czy on jest zdrowy na umyśle. Kukiz to polityczna niewiadoma ale patriota, chce oddać władzę obywatelom ( niestety ale z historii władza w rękach ludu skończyła się 3. rozbiorami). Nie przeszkadza mi Braun, jego poglądy i postulaty są proste i mają sens tylko ludzie którymi się otacza to duża niewiadoma. 

Tylko jest jedno wielkie ale - czy ważne na kogo oddamy głosy? Czy wybór PiS, PO czy innych coś zmieni? Przecież wybieraliśmy już ich aby właśnie nam żyło się lepiej, a oni zrozumieli żeby " im żyło się lepiej". PO ma w swoich szeregach dużo ludzi wykształconych i kompetentnych a jaki rząd stworzył? Minister Edukacji walczy o przywrócenie drożdżówek w szkole - mistrzostwo świata - tylko kto ich zakazał? Bawią się naszym kosztem zadłużając nas i nasze wnuki o dzieciach nie wspominając. Udają budujących a tak naprawdę są partaczami. Czy ludzie z PiS coś zmienią? Myślicie że PiS to partia dla obywateli? Poszukajcie sobie słynne wystąpienie Giertycha w rządzie - tam jest czarno na białym jak posłowie PiS-u walczą o dary dla obywateli. 

Kolejny ewenement w Polsce to dalsze trwanie PZPR. Partia sprzedawczyków, moskiewskich posłańców i chyba największa stajnia żydowska w powojennej Polsce ma dalej swoje 5 min. 

PSL - czyli ZSL, to taka pani przy Wiejskiej w Warszawie. Każdy może skorzystać byle zapłacił. Najlepsze jest to że podają się za partię chłopską :):):)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79

no to teraz kolega pocisnoł Petru i tak będzie wyciskał z najbiedniejszych każdy grosz bo to partia dla bogadych. PSL gdyby wygrało to będzie powtórka z rozrywki połączenie z PO i PSL staje się znów marionetką która jest zmuszona odciąć się od rolników. ja się zastanawiam nad SLD niepamiętam zbyt dobrze ich rządów bo jeszcze szczylem byłem ale źle niemówią choć każda partia ma plusy i minusy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

 Do dentysty czy okulisty chodzi masa ludzi prywatnie nie ma tam nic do rzeczy NFZ i usługi nie tanieją. Ile razy tłuc to samo?

 

ja nie wiem ile razy ci to trzeba tlumaczyc. Tak, wierz nadal ze NFZ nie ma tu nic do rzeczy. I wierz nadal ze ludziom nie przeszkadza to ze jesli pojda prywatnie to de facto zaplacili podwojnie za usluge. Wszystko gra. Dalej oszukuj sam siebie. Koniec tematu.

 

 Masz rację JKM to nie tylko służba zdrowia to szereg zwariowanych pomysłów rodem z 18 wiecznego dzikiego zachodu o monarchii nie wspominam, Fajnie brzmią dla rozczarowanych czy zbuntowanych wyborców. Niestety nie wielu potrafi dostrzec w tym drugie dno. A wręcz głupotę. Zdumiewa to tym bardziej, że elektorat ten to raczej niższe warstwy społeczne, słabiej sytuowane. I nawet nie wiedzą jakiego bata na siebie kręcą wierząc panu Korwinowi.

 

jakos dzwnym trafem te rozwiazania sie sprawdzaly. I jakos dziwnym trafem teraz wg ciebie jest o wiele lepiej bo panstwo dba o ciebie. Masz bezplatnego lekarza, szkole itd. I nie ma znaczenia ze dziecko rodzi sie z becikowym -20 000zł. Ale co tam, bawmy sie... Nasze wnuki zaplaca.

 

Ja to na Petru głosuje ,jestem rolnikiem ale przeciwnikiem dopłat bo mam mało hektarów na siebie i nic z tego nie mam.Pozostałe partie już rządziły pod innymi nazwami a Kukiz to tylko mówi ale nic nie zrobi.

 

Twoj wybor. PO obiecywala podobne rzeczy. Byla Unia Wolnosci, byla PO, teraz bedzie Petru. Cytat: " Jesli chcesz byc oszukany po raz 3 zaglosuj na PO, jesli chcesz sobie przypomniec jak bylo za pierwszym razem, zaglosuj na .Nowoczesna".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

ja nie wiem ile razy ci to trzeba tlumaczyc. Tak, wierz nadal ze NFZ nie ma tu nic do rzeczy. I wierz nadal ze ludziom nie przeszkadza to ze jesli pojda prywatnie to de facto zaplacili podwojnie za usluge. Wszystko gra. Dalej oszukuj sam siebie. Koniec tematu.

 

 

jakos dzwnym trafem te rozwiazania sie sprawdzaly. I jakos dziwnym trafem teraz wg ciebie jest o wiele lepiej bo panstwo dba o ciebie. Masz bezplatnego lekarza, szkole itd. I nie ma znaczenia ze dziecko rodzi sie z becikowym -20 000zł. Ale co tam, bawmy sie... Nasze wnuki zaplaca.

 

Kto chce idzie prywatnie i szybciej, kto chce czeka w kolejce. Ale odchodzisz od sedna sprawy. Ja ci piszę, że ludzie chodzą prywatnie i te usługi nie tanieją A ty w koło o NFZ. Za prywatne wizyty nie płaci NFZ a usługi nie tanieją.

Co się sprawdziło? Pomysły rodem z 18 wiecznego dzikiego zachodu, monarchia czy może sądy kapturowe? Większość z nich już w cywilizowanym świecie nie funkcjonuje. A monarchie są raczej ozdobą państw bogatych. Bo tez nie rządzą.

Polskie państwo nie jest idealne, każde dziecko rodzi się z długiem. Cena zwykłego porodu w prywatnym szpitalu to minimum 3 ty cesarka minimum 7 tys. Ale to nie powód, aby wszystko rozwalać bo niby taniej będzie.

Twój problem to to, że nie możesz podać na swoją argumentację żadnego faktu. Tylko domniemania i domysły. Bo tak ci JKM powiedział.

Ja głosuje na Petru. Znajomość z Balcerowiczem mi nie przeszkadza. Bo ten ostatni swego czasu dobrze zrobił. Przeciął ropiejący wrzód. Wiele państwowych firm upadło ale nie oszukujmy się te firmy nie były w stanie działać na wolnym rynku.

Codo samego Petru nawet nie wiem czy się dostanie. Bo ma dla wielu poważną wadę mało obiecuje. A jak już obiecuje to bardzo nie popularne rzeczy.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Czy ja wiem czy niepopularne? Raczej wielu ludzi jest za prywatyzają kopalń. Dotowanie ich z budżetu państwa to przedłużanie ich agonii.

Sęk w tym że Petru pewnie chciałby sprywatyzować niemalże wszystko, lasy pewnie też. Ludzie łatwiejby nie mieli, ale może przynajmniej dług publiczny nierósłby tak lawinowo jak obecnie.

no to teraz kolega pocisnoł Petru i tak będzie wyciskał z najbiedniejszych każdy grosz bo to partia dla bogadych. PSL gdyby wygrało to będzie powtórka z rozrywki połączenie z PO i PSL staje się znów marionetką która jest zmuszona odciąć się od rolników. ja się zastanawiam nad SLD niepamiętam zbyt dobrze ich rządów bo jeszcze szczylem byłem ale źle niemówią choć każda partia ma plusy i minusy

SLD jak rządziło miało najlepszy wariant do zmian. Wieli większość w sejmie, przyjaznego prezydenta. Skończyło się wielkimi aferami i zamieszaniem. Było chyba 3 premierów najpierw Miller, potem Oleksy i na koniec Belka. Za Belki chyba było trochę spokojniej ale był premierem niecały rok.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Był tylko Miller i Belka. Oleksy był w latach 90 tych. Rząd SLD był dość liberalny. Nawet mój kolega o poglądach prawicowych to przyznał wtedy. Fakt, że słabo skończyli pogrążeni aferami.

Co do Petru o lasach nic nie słyszałem. A co do samych lasów państwowych przydał by się tam porządek. Oni są jak państwo w państwie. Tną co się da i żyją dostatnio. Prywatyzować ich nie trzeba ale porządku by się przydało zaprowadzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

To akurat popieram. Gdyby państwo miało tyle $ co lasy bylibyśmy na poziomie Arabii Saudyjskiej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
akmaly    709

POwolutku, POmalutku, od gałązki do korzonka. Kwestia czasu i dobiorą się do lasów, ziem, i innych dóbr Naszej Polskiej Ziemi.

SLD - ludzie nie wiecie kto tam jest? Sprzedawali się Moskwie to myślicie że Berlin czy Bruksela będzie im obca? PO i PSL już pokazali co potrafią i gdzie mają Nas - wystarczy posłuchać lub poczytać ich spotkania które sami sponsorowaliśmy:) PiS też niczego nowego nie wniesie a ich 500 zł na dziecko to mam daleko. Chcą realnej polityki prorodzinnej to niech zajmą się VAT-em na artykuły szkolne i dziecięce, szkolnictwo i zajęcia dodatkowe oraz zdrowe stypendia socjalne i za osiągnięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

ja nie wiem ile razy ci to trzeba tlumaczyc. Tak, wierz nadal ze NFZ nie ma tu nic do rzeczy. I wierz nadal ze ludziom nie przeszkadza to ze jesli pojda prywatnie to de facto zaplacili podwojnie za usluge. Wszystko gra. Dalej oszukuj sam siebie. Koniec tematu.

 

 

jakos dzwnym trafem te rozwiazania sie sprawdzaly. I jakos dziwnym trafem teraz wg ciebie jest o wiele lepiej bo panstwo dba o ciebie. Masz bezplatnego lekarza, szkole itd. I nie ma znaczenia ze dziecko rodzi sie z becikowym -20 000zł. Ale co tam, bawmy sie... Nasze wnuki zaplaca.

 

 

Twoj wybor. PO obiecywala podobne rzeczy. Byla Unia Wolnosci, byla PO, teraz bedzie Petru. Cytat: " Jesli chcesz byc oszukany po raz 3 zaglosuj na PO, jesli chcesz sobie przypomniec jak bylo za pierwszym razem, zaglosuj na .Nowoczesna".

 

Porównałeś sobie ile wydajemy na służbę zdrowia? Ile kosztuje nas utrzymanie NFZ? Ile możesz uzyskać za 40zł składki miesięcznie u prywatnego ubezpieczyciela? Czy dalej będziesz rzucał hasła.

Kim jest Petru? Znasz niejakiego Balcerowicza? Sprawdź ile osób z PO ma na listach.

No ile jest osób z PO na jego listach? Jak na razie znalazłem 2 posłów z PO. A reszta to luźno powiązani z tą partią typu syna prezydenta miasta który startował z list PO, a to były radny z list PO itd. pracownica Kancelarii Prezydenta itd.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agromatik    1029
mirro    6400

Nie wiem dlaczego, ale podczas wyborów prezydenckich "nieskalani pracą", krzyczeli do sąsiada sadownika, że teraz to będzie musiał się z nimi podzielić tym co dotychczas wypracował.
Czyżby coś wiedzieli?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

Co się sprawdziło? Pomysły rodem z 18 wiecznego dzikiego zachodu, monarchia czy może sądy kapturowe? Większość z nich już w cywilizowanym świecie nie funkcjonuje.

Twój problem to to, że nie możesz podać na swoją argumentację żadnego faktu. Tylko domniemania i domysły. Bo tak ci JKM powiedział.

Ja głosuje na Petru. Znajomość z Balcerowiczem mi nie przeszkadza.

 

i wlasnie ta twoja kochana cywilizacja gwarantuje nam ogromne dlugi nie tylko nam, calemu swiatu. Podaje ci caly czas argumenty, podstawy ekonomii, popytu i podazy, rynku a ty nic. Wiec darowalem sobie. Nie musisz w to wierzyc. Nic mi JKM nie powiedzial. Bylo wielu wybitnych ekonomistow wolnorynkowych. Nawet obecny centrum im. Adama Smitha. JKM nic nowego nie wymyslil, zaden z niego geniusz. Powtarza to co juz kiedys bylo a teraz zostalo zrujnowane. Dlaczego zrujnowane? widac to po dlugach, wysokich podatkach itd.

 

Esensja twojej naiwnosci jest glosowanie na Petru. :) ty naprawde wierzysz ze nie zrobi tego samego co Tusk? Tusk tez obiecywal 3 x 15%. Za tym gosciem stoja mocne osoby. Jeszcze partia na dobre nie istniala a juz dostala w sondazu 10%. Taki impuls zeby ludzie sie zainteresowali. Chcesz sie oszukac - glusuj na Petru. Mi on bardzo przypomina Tuska 8 lat temu.

 

Porównałeś sobie ile wydajemy na służbę zdrowia? Ile kosztuje nas utrzymanie NFZ? Ile możesz uzyskać za 40zł składki miesięcznie u prywatnego ubezpieczyciela? Czy dalej będziesz rzucał hasła.

No ile jest osób z PO na jego listach? Jak na razie znalazłem 2 posłów z PO. A reszta to luźno powiązani z tą partią typu syna prezydenta miasta który startował z list PO, a to były radny z list PO itd. pracownica Kancelarii Prezydenta itd.

 

Petru to kajak spuszczony z tonacego okretu PO. Zobaczysz po wyborach o ile wejda. Nie myl wydatkow na lecznictwo z ubezpieczeniem zdrowotnym bo to 2 rozne kwestie o ktorych oddzielnie trzeba rozmawiac. Nie rzucam hasel. Dalem przyklad Singapuru, nie przekonal cie. Nie chcesz - nie wierz. Panstwo cie kocha, daje ci wszystko za darmo :) A nie, zapomnialem o dlugu 20 000zl na osobe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Ty jesteś jak twój idol piszesz wszystko, wiesz wszystko a zero konkretów. Pisałeś tylko, że ceny spadną jak NFZ zostanie zniesiony. Jaka tu ekonomia jakie argumenty? Tylko tak ci się wydaje. Ja ci napisałem, że nawet gdyby NFZ zlikwidowali to ceny nie spadną. Ponieważ podaż usług medycznych ze względu na ich specjalizację będzie wciąż mniejsza od popytu. To jest podstawa rynku o której ty nie pisałeś. Tobie się tylko wydaje, że ceny spadną bo tak. Dentysta czy okulista posłużyli tylko za przykład działów medycyny, gdzie wielu leczy się prywatnie a ceny usług nie spadają. To nie była pochwała systemu a jedynie przykład. Czytanie ze zrozumieniem się kłania. Nawiązując do dzikiego zachodu 18 wieku. Tam na lekarza było stać najbogatszych. Biedota miała szamana, felczera albo zdychanie pod płotem. A medycyna wtedy była dużo prostsza i tańsza niż jest teraz.

Petru nie wiele zrobi nawet nie liczę na cuda. Ale mi się podoba w jego programie np wygaszanie przywilejów emerytalnych. Ci którzy je mają mogą zachować, ci którzy zaczynają pracują po nowemu. Dwu kadencyjność powinna być od sołtysa (chyba, że na wsi nie ma innych kandydatów) do prezydenta. Religia powinna być w szkołach za pieniądze np kościoła czy innych grup wyznaniowych.  NFZ powinien mieć konkurencję w ubezpieczaniu pacjentów ze strony firm prywatnych. Sprawiło by to, że o naszą składkę NFZ czy prywatni ubezpieczyciele zabiegali by oferując jak najlepsze, jak najszybsze świadczenia. W jakieś obniżki podatków nie bardzo wierzę. Oczywiście nie wiadomo  czy on się w ogóle dostanie. Ale mnie to nie interesuje. Ludzie zdecydują. Ja nie mam zamiaru głosować na PiS, PO czy PSL. Z Białegostoku kandyduje o ile się nie mylę syn prezydenta Truskolaskiego. Fakt starszy Truskolaski kandydował z list PO. Ale co mnie to obchodzi. Póki co dzieci w naszym kraju za swoich rodziców nie odpowiadają. A ze starym Truskolaskim miałem styczność. I mogę mieć jakaś pewność, że głosując na młodego nie zagłosuje na jakiegoś oszołoma.

Edytowano przez hubertuss

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Damianb89    79

a ja wam powiem tak możemy rozpatrywać plusy i minusy każdej parti i ich programu a i tak będzie tak że z 2 lata będą świrować że niby coś robią następne dwa to już zacznie się złodziejstwo nie ma co się oszukiwać to jest tylko poto by dobić się do koryta. Tak jak Ewa Kopacz powiedziała Kukizowi "moja córka nie wyjedzie za granice" pewnie że nie wyjedzie bo dosyć dla niej nakradła już kasy☺

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Krassus    97

 

 

Petru to kajak spuszczony z tonacego okretu PO. Zobaczysz po wyborach o ile wejda. Nie myl wydatkow na lecznictwo z ubezpieczeniem zdrowotnym bo to 2 rozne kwestie o ktorych oddzielnie trzeba rozmawiac. Nie rzucam hasel. Dalem przyklad Singapuru, nie przekonal cie. Nie chcesz - nie wierz. Panstwo cie kocha, daje ci wszystko za darmo :) A nie, zapomnialem o dlugu 20 000zl na osobe.

 

 

Ale zapomniałeś dodać, że przeciętny mieszakaniec Singapuru płaci 2,5 razy więcej na służbę zdrowia niż przeciętny mieszkaniec naszego kraju. Więc nie dziwne, że służba zdrowia jest tam fajna skoro płacą więcej. Tak samo może być i nad Wisłą. Tylko ciekawe co się stanie jak składki zdrowotne pójdą 2,5 razy do góry. Dlatego wolny rynek nic nam nie pomoże jeżeli na służbę zdrowia będziemy wydawać grosze. Czy to prywatnie czy przez pańśtwo.


BÓB HOMAR WŁOSZCZYZNA

 

JE DONALD TUSK KRÓLEM JEST

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AS2    199

Jeśli chodzi o rolnictwo to raczej nie znajdziemy bardziej kompetentnego człowieka niż Sawicki. 

 

Ardanowski i Mojzesowicz byliby lepszymi ministrami, ale niestety w PiS lepszą pozycję ma Jurgiel, przy którym Sawicki faktycznie lepiej wypada.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Shaun    243

Pewnie dostał premie MR za Sawickiego to i go chwali.
A główny PiSior Prezes chyba robi ukłon w stronę peselowców bo coś ostatnio wspominał jakie to rolnictwo ważne jest. Może sie szykuje na ewentualną koalicje bo partia od "silnej gospodarki i wysokich płac" raczej nie wygra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ela3225    630

ja mam dość psl to już nie jest partia chłopska z arimr zrobiła organizację do gnębienia rolników,masa bzdurnych rozporządzeń sprzecznych z sobą sankcje bez prawa do obrony ,ja ch ce żyć i pracować uczciwie w normalnym kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wszystkie obiecanki od ludzi którzy nie umieją gospodarzyć i ciągle się zadłużających nie należy traktować poważnie a jak umieją rządzić to widać że wpadli w spirale zadłużenia i odwrotu z tego nie będzie a co niektórzy nawet tego nie zauważają i mówią że jesteśmy zieloną wyspą ja sądzę że oni są hoży i powinni się wycofać z polityki i udać się do psychiatry może nie jest jeszcze za późno 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj