Polecane posty

jacus    3039

idiota nie jest ten kto obiecuje[on jest najwyzej klamca] tylko ten ktory w te obietnice wierzy. :P  :P  :P


buk, humor ,seks ,rokendrol.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

PiS już przecież rządził po 89, razem z Samoobrona i Lpr, mało kto to pamięta, ale syf i malaria wtedy taki był że głowa mała. PO też sobie przypomniało o ludziach przed wyborami, ehh... SLD nie istnieje prawie. Masakra. Ja czekam co PSL powie, może chociaż oni, nie są bez skazy ale po cihu liczę że się ogarną. Aby nie pis z teoria spiskową, obietnicami za bilion złotych i złodziejskim podatkiem katasrtalnym bo będę mógł już się poddać. ..

Jest takie przysłowie "Jak partia bierze to partia bierze jak partia mówi że coś da, to tylko mówi" -to Ci powie Twój PSL.

 

Troszkę o listach i partiach. Zacznę od PSL:

PSL- Sawicki nr.1 w swoim okręgu, pełen podziwu jestem że wystawili go na jedynce w swoim okręgu. Reszta to stare wyjadacze co myślą że wejdą czyli Ci sami co zwykle. Liczę że nie wejdą i nabiorą trochę pokory.

PiS i mały Gehring plus elektorat Kościoła który ślepo wierzy. Dla mnie mały Gehring chce władzy absolutnej. Nie wierzę w ich obietnice.

Korwin-Podobnie jak mały Gehring-chce władzy absolutnej. Czasami myślę że dyktatura byłaby lepsza w Polsce.

Nowoczesna PL.-Równorzędna partia z Kukizem po to aby osłabić nurt Kukiza. Pierwszy raz usłyszałem o nich dzień po wyborach prezydenckich pierwsza tura z wynikiem 11% poparcia- aż flaki mi się zagotowały. Pełen podziwu jestem że udało im się zebrać listy we wszystkich okręgach w tak krótkim czasie. Ciekawe kto ich sponsoruje. Moim zdaniem nie będą mieli więcej jak 1% poparcia

SLD i reszta-ich czas już minął, nawet nie patrzyłem kto jest u nich na listach ale myślę że Ci sami.

Kukiz 15- Po obejrzeniu konwencji porównuję ją do drugiej Solidarności.Politykiem na pewno nie jest. Zobaczymy.

PO czy jak kto woli P(UE). Kopaczka dla mnie sprzedała się za posadkę w UE. Wiem że nie którzy MAxa nie lubią ale ja go wolę od LISA czy TV.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

"Pani nauczycielka pyta małego Kanie(syna genseka pzpr) o zawód ojca 
dziecko bez namyslu odpowiada: zegarmistrz 
pani: twoj tata jest na pewno zegarmistrzem? 
dziecko: tak bo jezdzi do Moskwy 
pani: to, ze jezdzi do Moskwy oznacza, ze jest z zawodu zegarmistrzem? 
dziecko: tak bo mówi, ze jeździ po wskazówki. ''

 

 

a teraz się lata po wskazówki do Brukseli  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

nowoczesna to ogolnie smieszna opcja. Dostali 11% zanim partia istniala po to zeby ich wypromowac. Platforma bis sie szykuje. W sumie wszystko sie zgadza - Petru byl doradca Tuska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wybory i głosowanie nic nie da ci sami co do tej pory rządzili rządzić będą i dalej będą się bogacić kosztem całej polski którą okradają już 25 lat i dalej będą to robić w majestacie prawa bo przecież sami to prawo napisali i wybierają swoich prokuratorów generalnych którzy żadnego przez ćwierć wieku za przestępstwa gospodarcze i grabienie majątku nie skazali i nie skarzą

Wyborcą w mediach obiecają mało istotne sprawy które nawet nie planują spełnić a uwagę społeczeństwa odwracają od bardzo istotnych spraw takich jak;

-lawinowo postępujące zadłużenie kraju

-bardzo przesadnie rozbuchane zatrudnienie w budżetówce 

-bardzo duże rozwarstwienie społeczeństwa w statusie życia ( mówię o ludziach pracujących patologii pod uwagę nie biorę )

-celowe i zamierzone patologowanie społeczeństwa (żeby było łatwiejsze do sterowania) poprzez doprowadzenie do bardzo dużej dostępności używek  takich  jak papierosy, alkohol, leki, hazard, kredyty i dopalacze (środki uzależniające) za które państwo nie potrafi i nie chce nikogo skazać

-chora służba zdrowia która ma nie leczyć faktycznie całego społeczeństwa tylko nielicznych tych co są bogaci a zwykły Kowalski czy Nowak jak jest zdrowy  i pracuje to dobrze a jak się jego organizm wyeksploatował z nadmiernej pracy to do piachu żeby nie obciążał budżetu państwa

- zbyt skomplikowane i niejasne przepisy a sądownictwo skorumpowane i podległe rządowi skutkiem czego jest nie skazanie i skonfiskowanie majątku  nikomu przez 25 lat za przestępstwa i afery gospodarcze które są na porządku dziennym u nas w kraju  

-ustanawianie poprzez posłów i polityków prawa i przepisów niezgodnym z interesami i zdaniem polaków (wyborców)-granie nie na korzyść swojej drużyny

-ustanowienie ustaw i koncesji w mediach (telewizja) żeby były całkowicie zależne i w pełni kontrolowany przekaz informacji do społeczeństwa przez rząd 

 

to są tylko niektóre bardzo ważne zagadnienia celowo marginalizowane i nienagłaśniane zaś nagłaśniane są sukcesy i te sprawy które społeczeństwo chciało by słyszeć (że jesteśmy zieloną wyspą w Europie, że społeczeństwo polskie jest szczęśliwe że zarobki nam podnoszą lub że polityka zmierza we właściwym kierunku i tym podobne mało istotne bzdety)  lub nie da się tego zataić.

Przed głosowaniem proponuję wyłączyć i nie słuchać programów informacyjnych i politycznych a szczególnie sondaży przez tydzień tylko samemu się zastanowić na kogo głosować po uprzednim wnikliwym zastanowieniu się.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Do kogo należy władza w Polsce? Do kogo należą media ?  Kto robi sondaże? Kto kolaboruje i podsyca nienawiść? Kto wyszukuje tematy zastępcze? Kto ma nami rządzić po wyborach? Kto ubiega się o przywództwo? Może ten, a może ten. Może ci , a może tamci , ale zawsze żydzi.....

post-27529-0-17660600-1444157768.jpg

post-27529-0-94933300-1444157779_thumb.png

post-27529-0-01109400-1444157813.jpg

post-27529-0-94303600-1444157895_thumb.jpg

post-27529-0-02044000-1444158032.jpg

post-27529-0-50335900-1444158165_thumb.jpg

post-27529-0-69873400-1444158194_thumb.jpg

post-27529-0-96062400-1444158216_thumb.jpg

post-27529-0-29003000-1444158292_thumb.jpg

post-27529-0-05540300-1444158313.jpg

post-27529-0-39090500-1444158360_thumb.jpg

post-27529-0-82826400-1444158382_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

Czterdziestolatek zgadzam się z Tobą ale po wnikliwej analizie partii rządzących ja nie wiem na kogo glosować  ,żadne z ugrupowań nie zapewni  stabilizacji w kraju ,a tym bardziej nam rolnikom (prawdziwym rolnikom )

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Trzeba rozwalić to wszystko i zacząć od nowa bo tego co teraz jest to się nie da naprawić a szczególnie przez tych co od 25 lat to reformują i naprawiają .

Ja będę głosował na Korwina i nic mnie od tego nie odwiedzie.

Edytowano przez Czterdziestolatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

Populizm jest dobry widowiskowo ale w praktyce i w życiu się nie sprawdzi. Hasła Korwina od lat sprawiają ,że w jakiś sposób są tożsame z naszymi oczekiwaniami. Życia jednak nie starczy aby zmienić cały system, prawo i mentalność ludzi którzy tak naprawdę nie oczekują niczego poza pełnym brzuchem i stabilizacją. Tysiące bezrobotnych nie dostaną pracy bo jej tu po prostu nie ma. Nie ma zakładów pracy, przemysł nie rozwija się za przyczyną politycznego uzależnienia oraz urzędniczej niechęci i obskurancji.  Ponad to większość bezrobotnych to słabo wykształceni i przygotowani pracownicy których trzeba prowadzić za rękę. Miliony młodych Polaków z zagranicy tez nie wróci bo i po co. Za dziesięć lat większość społeczeństwa znajdzie się na emeryturach, a wtedy najlepszy z oferowanych dzisiaj programów będzie nieaktualny i niewydajny. Wyjeżdżający z Polski kapitał  zaprocentuje gdzieś indziej . Oczywiście można było inwestować w imigrantów i uchodźców ale do tego trzeba mieć pomysł , determinacje i chęci. Nic nie stało na przeszkodzie aby polskie MSZ pokusiło się o rekrutację kandydatów na obywateli polskich już w obozach w Turcji.

Tam można było wybrać osoby czy rodziny które mogły stanowić cenny kapitał ludzki a nie przypadkowy kłopot.  W to na pewno było warto inwestować a nie w muślinów z przydziału UE. Niestety żydowskie ciągoty do kasy ,do łupienia Polski, co widać po czczych  obietnicach dotyczą większości ugrupowań które nigdy nie zrzekną się politycznych przywilejów a raczej  będą je rozszerzać. Od 1980 roku wyparowały z Polski miliardy dolarów , miały miejsce setki a nawet tysiące afer. Pokażcie mi ich zakończenia ze skazanymi w tle. Nie ma .  Różne Zbysie, Rysie i Misie ( Misiak) maja się nadal dobrze, Jak nie w Polsce , to w Brukseli a jak nie tam to na zagranicznej posadce, w spółce skarbu państwa lub na godziwej emeryturze. Afera zbożowa, stalowa, węglowa, paliwowa, narkotykowa(dopalacze), FOZ, ArtB, Telegraf, sól drogowa, padlina, frank szwajcarski , PZU i Eureko i tak bez końca.  Wszechobecna korupcja . Jednym słowem Eldorado. 

post-27529-0-92714600-1444164764_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Żeby było szybko to jest potrzebny Korwin do samodzielnego rządzenia a przepisy i prawo w szczególe trzeba wziąć całe jakiegoś państwa nie skorumpowanego i praworządnego i nic w ustawach nie poprawiać tylko je w całości wdrożyć w życie a tym co rządzili przez ćwierćwiecze należycie podziękować bo dość już gospodarkę rozwalili i okradli a ustawy mają być skromne i proste a tych pół miliona urzędasów do pracy fizycznej za tysiaka co miesiąc na umowę zlecenie lub ten nowoczesny kontrakt zagonić, posłów maksymalnie 100 a senat niepotrzebny i logbystów z sejmu pozamykać immunitet posłom skasować a jak zachoruje poseł to niech idzie jak każdy Polak do przechodni w kolejkę zapisać się do lekarza i wtedy zobaczy jak działa służba zdrowia i morze wtedy będzie mu zależało żeby lepiej leczyła i funkcjonowała. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ereksio    321

W wypowiedzi usłyszałem, ze gościu nie ma własnego mieszkania i z oszczędnościami u niego słabo a mimo to dostał dwu milionowy kredyt na kampanię wyborczą. Coś tu nie gra. Z praktyki wiem że Rysiek z  Klanu to też  był taki nieudacznik rzyciowy (tak rzyciowy).  

Gościu wie jak jest , tylko nie mówi dlaczego i kto za sznurki ciągnie.

post-27529-0-32498300-1444334312_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uważam że ci wszyscy co już rządzili przez 25 lat to dość już złego wyrządziły Polsce a nas wszystkich okradli z pieniędzy i godności. 

Edytowano przez Czterdziestolatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesiek88    128

akrat wczoraj chwilę zdarzyło mi się popatrzeć na ta pseudodebatę i trafiłem na wypowiedź Kopaczowej jak ostrzega rolników przed pisiorami, ze niby nam dopłaty zabiorą itp... masakra jak nikt dla nas nic dobrego nie zrobił tak nie zrobią nadal. niestety Lepper nie zmartwychwstanie :unsure:  prawda jest taka ze nie ma na kogo głosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rolnik1973    15357

Chłopaki nie płaczcie, na następne wybory ja startuję z ramienia siebie pt"Łączy nas Polska" chętni pisać się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Kto jest modem w tym dziale ? Bo mo nowy temat buja sie w cyber przestrzeni bez jakiejkolwiek decyzji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dzisiejsza debata będzie ciekawsza ale była by jeszcze lepsza jak by każdy rozmówca miał bejzbola pod ręką bo to będzie prawdziwa walka o miejsce przy korycie i kase

Edytowano przez Czterdziestolatek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

@Czterdziestolatek, niekoniecznie. Jest jeden czlowiek ktory naprawde chce zmian i rezygnuje z ogromnej kasy w europarlamencie na rzecz skromnych 10 tys w Polsce - Janusz Korwin Mikke. Nie macie dosc tych samych twarzy co okradaja Polske od 25 lat?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LukaszC5    23

Ogołnie widać że Korwinowi zależy na tym żeby w Polsce było lepiej a nie na tym żeby się nachapać.

Kukiz tak samo ale kompletnie nie ogarnia jak się za to zabrać i za dużo dobrego nie robi a same dobre chęci to za mało.

Poza nimi nie widzę żadnych partii ktorym zależałoby na czymś więcej niż na władzy i pieniądzach ale biorę tu pod uwagę tylko partie które mają szanse dostać się do sejmu.

No może PIS chce naprawdę coś poprawić ale zabierają się za to od du*y strony.

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marluk    355

@LukaszC5, zgadzam sie w pelni dlatego popieram Korwina. Ktos moze mu nie ufac i nie wierzyc w dobre intencje ale co za kretyn rezygnuje z parlamentu europejskiego? Tylko Korwin. Ma moj glos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hubertuss    4653

Po pierwsze Korwin jest bogatym a nawet jak na realia większości ludzi nim zachwyconych bardzo bogatym człowiekiem. Więc rezygnacja z Europarlamętu krzywdy mu nie zrobi. Zresztą trzeba by zerknąć w listy. Kto był na drugim miejscu z jego okręgu. Być może zastąpi go członek rodziny i na tym nie stracą. Podobnie jest z polskim parlamentem. Jak go wybiorą może zrzec się mandatu. I w ten sposób wciągnąć drugą osobę z jego listy która zdobyła najwięcej po nim głosów.

Po drugie mam wrażenie, że wyborcy Korwina w ogóle nie rozumieją co on do nich mówi. Przykład weterynaria. Elektorat Korwina to nie najbogatsi Polacy, których stać na wszystko. Wręcz przeciwnie. Niestety nie rozumieją, że w weterynarii za wszystko się płaci. Jak ktoś nie ma kasy to zwierzak po prostu zdycha. To właśnie proponuje Korwin ludziom, którzy boją się i nie chcą nawet prywatnej służby zdrowia za którą płaci państwo. A co dopiero służba zdrowia za którą płaci pacjent. No ale jak ktoś nie rozumie co do niego mówią a jest zachwycony jedynie szoł jakie dali Korwin czy Kukiz choć by wczoraj. To co się dziwić.

Już tu kiedyś pisałem. Napiszę jeszcze raz. Korwin proponuje wilczy kapitalizm rodem z dzikiego zachodu. Każdy płaci za wszystko, nie ma podatków nie ma nic. Jak cię stać na lekarza czy jedzenie to się leczysz, jesz itd. Jak cię nie stać to cię nie ma. Nie mówiąc już o takich rzeczach jak jakieś dopłaty obszarowe prowy i tym podobne. Tego w wizji Korwina nie ma. Trzeba go tylko uważnie posłuchać i postarać się zrozumieć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

W sumie źle by nie było, co daje nam ta cudowna służba zdrowia, przykładowo wyleczalność raka w Polsce u pacjentów powyżej 50 roku życia jest chyba zerowa, a leczenie ich miesiącami za i tak gruuubą kasę tylko przedłuża życie w mękach, kto na tym zarabia? Firmy farmaceutyczne... Skoro lek nie ma skuteczności 100% to czemu kosztuje tysiące złotych? Bo jest refundowany, jak by państwo nie płaciło za niego to kosztował by 200zł bo inaczej nikt by go nie kupił.Leczenie takich ludzi jest nieopłacalne dla państwa, bo już stary, może rentę będzie chciał itd....  Rozejrzyjcie się, chłopy po 50-tce jeden po drugim umierają.Smutne ale prawdziwe, @Hubertuss słyszałeś kiedyś żeby pies czekał na zabieg 7 czy 10 lat? 

Edytowano przez pawel885

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jahooo
      Kontynuacja tematu z 2023 roku
       
    • Przez dunda92
      Proponuję uporządkować rozmowę. Byłem na Dorohusku, byłem na strajku w swojej okolicy. Czas i obowiązki większości ludzi nie pozwalają stać na granicy 24/7, a myślę że chcieliby jak i ja dowiedzieć się o aktualnej sytuacji na wszystkich granicach. Tym bardziej w związku z wczorajszym posunięciem Tuska o włączeniu granic do infrastruktury krytycznej.
    • Gość
      Przez Gość
      Podejrzewam ogromny kryzys w rolnictwie. Nie zaskoczy mnie gdy mleko będzie po 0,70 zł, trzoda po 3,50 A byki po 5,50.😥😥
    • Przez debrzyna
      Powinniśmy podjąć sie informowania rolników i nie tylko ,kto w poszczególnych województwach organizuje wyjazd na następny protest Brak takiej informacji to mniej ludzi na proteście
      Macie informacje wpisujcie w tym temacie Tylko informacje kto i tp bez zbędnej polityki 
    • Gość
      Przez Gość
      Zapraszam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj