Polecane posty

kopin    3791

jeśli zwykłe wapno a nie granulowane to o lejku zapomnij,kosem jeszcze da sie coś zrobić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

Pytanie w stylu lepiej się powiesić czy rzucić pod pociąg 😂🤣

  • Like 1

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiesiek63zmc    1049

A nie którzy pochopnie wywieżli kosa po tatusiu na złom 

1 minutę temu, sumek666 napisał:

Pytanie w stylu lepiej się powiesić czy rzucić pod pociąg 😂🤣

A co ty chcesz od kosa na hektar czy dwa ,nie każdy ma 50 ha do objechania

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791

i dobrze,dofinansowują producentów granulatu wapiennego,zamiast zapłacić 60-70 zł za tonę płacą 500 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Gdzie w rcw wapno się zapycha?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Axd529    117

Ja kredę rozsiewam kosem i daje rade😉


Kupie cylinder,tłok do husqvarny 51 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KlimekPL    793

Żeby wapno się nie zawieszało to chyba muszą być jakieś wibracyjne ściany w rozsiewaczu albo dużo wybojów na polu. Ja świeżutką kredę woziłem zawieszanym Kłosem i gdyby nie potrząsanie hydraulicznym łącznikiem to musiałbym zatrudnić dodatkową osobę co by stała z kijem i popychała.

A co do pytania z tematu: ogólnie kos jest lepszym rozsiewaczem niż lejek. Zarówno do wapna jak i granulatu więc jeżeli trzeba wybierać na małe gospodarstwo spomiędzy tych dwóch wynalazków to kosa mogę polecić z ręką na sercu. Do wapna tym bardziej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2354

a jak ustawic tego kosa żeby wysial te 4t kredy na ha ? widzialem tabele z niego to tam chyba max jest coś kolo 500kg . osiem razy w tym samym miejscu jezdzic ?

  • Haha 1

jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kopin    3791
2 minuty temu, robi57362 napisał:

a jak ustawic tego kosa żeby wysial te 4t kredy na ha ? widzialem tabele z niego to tam chyba max jest coś kolo 500kg . osiem razy w tym samym miejscu jezdzic ?

z nudów  nie będzie ci się chciało jechać tyle razy na pole żeby wysiać te 4 t,;-)

ja kosem kiedyś sie bawiłem a teraz wole pożyczyć Piasta i 2 łyżwy  rozwiozę do obiadu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2354

tez bym pozyczyl i mawet dobrze zaplacil ale u mnie nikt nie sieje pylistego prócz mnie


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Sumek masz rcw lub podobne?


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez simon72
      Witam użytkowników portalu. Niedawno zakupiłem rozsiewcz jednotarczowy firmy Grass Rol. Mniejsze gospodarstwo więc i tańszy sprzęt . Mam zapytanie dotyczące ustawienia wysiewu. Instrukcja nie wyjaśnia jak tego dokonać, gdyż najprawdopodobniej dotyczy starszych rozwiązań. W innych tematach spotkałem się z różnymi opniami. Pytanie kieruję do użytkowników takich rozsiewaczy. Jak ustawić dźwignie szczeliny wysiewu, i jak ustawić łopatki na tarczy wysiewającej? Proszę o porady.
    • Przez Marq
      Witam,
      jakoże na forum nic w tym temacie nie znalazłem, pozwoliłem sobie założyć nowy temat.
       
      Czy ktoś z Was ma/używa Posypywarki piasku i soli Pronar T130 do rozsiewu wapna?
      Czy ten sprzęt się do tego nadaje?
       
      Oglądałem tą maszynę ostatnio w Kietrzu i wrażenia mam pozytywne.
      Pytam dlatego, że nie ma (a przynajmniej jest mi nieznana) alternatywy w podobnej cenie (ok 30 tys brutto) nowego sprzętu do rozsiewu wapna.
       
      A może ktoś wie coś na temat podobnych maszyn w podobnej cenie innych producentów?
       
       
      Z góry dzięki za zainteresowanie,
      Marek
       
       
      EDIT: kawałek linka: http://www.pronar.pl/komunalne/___t130__.html lub http://otomoto.pl/pronar-posypywarka-ciagnikowa-soli-piasku-A203170.html
    • Przez Arek47
      Na wstępie chciałbym się przywitać z Użytkownikami AF. Jest to mój pierwszy post, mimo iż sam na forum jestem od dłuższego czasu - zwykle udawało mi się wyszukać odpowiedzi na moje pytania w istniejących postach, ale do rzeczy, jestem w trakcie budowy nowego rozsiewacza do wapna i tutaj pytanie do Was, jaki sposób napędu tarcz i łańcuchów wybralibyście? W starym RCW mam napęd taśmy i talerzy z WOM, widziałem jeszcze "nówkę" w akcji która ma napęd łańcuchów od koła i hydrauliczny talerzy. Jest między nimi około 30 lat różnicy więc tego porównania nie mogę uznać za jakieś miarodajne...
      W nowym na pewno zastosuję łańcuchy zamiast taśmy. A warianty napędu mam 2:
      1 - Napęd z WOM łańcuchów i talerzy.
      2 - Napęd Hydrauliczny talerzy + napęd łańcuchów od koła.
      Proszę o sugestie wraz z argumentami, z góry dziękuje
      A i jeżeli potrzebujecie jakiś części nie koniecznie do RCW to mogę je dorobić, mam dość duże możliwości jeśli chodzi o obróbkę metali....
      prosty przykład - rolki podtrzymujące taśmę w RCW3 w sklepie zresztą już podrdzewiałe kosztowały 195 złoty, czyli jak dla mnie to o połowę za dużo....
    • Przez sebek0001
      Witam mam problem z rozsiewaczem lej.
      Cała zasuwa która zamyka oba otwory zardzewiała i poprostu sie rozleciała,
      również te mocowania po której suwała...
      Czy można cały ten mechanizm gdzieś dokupić?
      Bo wiadomo ze przeróbke też mozna zrobić no ale to już nie będzie to samo.
    • Przez Artur-1990
      Witam mam pytanie gdzie mogę dostać części do rozsiewacza lej patrzyłem w tym internetowych sklepach ale tam nie ma wszystkiego co chce może zna ktoś sklep gdzie kupie wszystkie części.
      Może ma ktoś na sprzedaż z jakiegoś niepotrzebnego rozsiewacza części do lejka ?
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj