slider

Opinie o Fortschritt E-514

Polecane posty

slider    2

Witam. Mam prośbę do posiadaczy tych Fortschrittów jeśli w instrukcji są rysunki wymiarowe tego kombajnu to czy mógłby ktoś to zeskanować. Jeżeli nie ma obrazków to przynajmniej jeśli ktoś podał by wymiary byłbym wdzięczny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pejton    2

Już umieściłem w galerii skan danych technicznych kombajnu.Znajdziesz tam między innymi jego wymiary. Dane umieściłem w dziale z kombajnami FORTSCHRITT.


parę ha i para rąk do pracy...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slider    2

Już pisałem i w komentarzu podziękowanie ale i tu nie zaszkodzi wielkie dzięki za pomoc  ;) Bardzo mi pomogłeś tymi danymi. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

Mam pytanie do uzytkowników kombajnu Fortschritt E-514 jak się tą maszyną pracuje jakie ma wady i zalety - planujemy wymiane Bizona Rekorda 1986r na właśnie taki kombajn z roku 1991 i nie wiem czy gra jest warta świeczki


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brzozak2    241

zalet pewnie troche znajdziesz np. mozesz dostac wersje hydrostatic, z joystickiem, poza tym troche wieksza wydajnosc. najwieksza wada jest awaryjnosc bedaca na tym samym poziomie co w bizonie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz_820    0

a jak z dostepnoscia czesci i ich cena? nie ma problemu z zalatwieniem czesci?


www.youtube.com/watch?v=h2Rj1KTcGdE

Zapraszam do oglądania oceniania i komentowania ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukasz15    3
a jak z dostepnoscia czesci i ich cena? nie ma problemu z zalatwieniem czesci?

Ja mam E-512 to prawie to samo a z częsciami to nie ma prablemu bo zamawiasz i kurierem przywożą, a co do ceny to droższe niż do bizona ale te niemieckie częsci dłużej wytrzymają niż polskie :rolleyes:


Publikowanie moich zdjęć bez mojej zgody ZABRONIONE!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68
Ja mam E-512 to prawie to samo a z częsciami to nie ma prablemu bo zamawiasz i kurierem przywożą, a co do ceny to droższe niż do bizona ale te niemieckie częsci dłużej wytrzymają niż polskie :rolleyes:

 

Ile musisz czekać na części aż Ci je przywiozą...?? :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153
Mam pytanie do uzytkowników kombajnu Fortschritt E-514 jak się tą maszyną pracuje jakie ma wady i zalety - planujemy wymiane Bizona Rekorda 1986r na właśnie taki kombajn z roku 1991 i nie wiem czy gra jest warta świeczki

 

 

 

Oj nie zgodzę się:rolleyes: awaryjność jest mniejsza niż w bizonach nieznacznie ale zawsze u mnie części są wszystkie, niektóre nawet w mojej wiosce-kilometr od domu po inne muszę jechać do miasta 30km ode mnie (miasta Chojnic woj. pomorskie:))

 

 

Ja osobiście polecam te kombajny (mam takie dwie sztuki) lecz broń Boże NIE z Czech.... najlepiej z niemiec lub skandynawi;]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adik_ziel    3
Ile musisz czekać na części aż Ci je przywiozą...?? :rolleyes:

 

Odp za Łukasza jak kiedyś jak u nas kosili coś nawaliło to na 2 dzień już dalej kosiliśmy ;]

 

Nie raz w ten sam dzień tylko sami jechali po części ;]

 

Nie mówie że sie często psuł ale jak coś nawaliło to części były w okolicy dużo osób ma forszaje i od nich można kupić ;]


«Adik_ziel will do anything for you.»

Jeżeli, ktoś, komuś, coś ewentualnie nikt nikomu nic... To z punktu widzenia masz ode mnie pzdr...... xD

Kocham to co robię, robię to co kocham, choć czasem muszę robić to, co tylko lubię, ale wtedy za to mi płacą. I znowu mogę robić to co kocham...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

wg mnie wszystko przemawia na korzyść 514-stki. Załóżmy, że kupujemy Fortschritta E-514 MDW. Co dostajemy ??

- kupujemy maszynę z 92 roku (około),

- silnik 6 perkinsa - turbo, coś koło 150 czy nawet 160 koni,

- hydraulicznie rozkładany wysyp,

- joystik

- sieczkarnia,

- klimatyzacja a nawet jeśli klima nie działa to nawiewy zapewnią nam temperaturę w jakiej jesteśmy w stanie pracować,

- stół do rzepaku,

- heder od 4,2 w górę,

- można dostać wersję z systemem górskim (samopoziomujący się)

a cena ?? od 35 do nawet 60 tyś. Czy opłaca się wymienić bizona na fortschritta ?? wg mnie tak. Należało by jeszcze zrobic zestawienie i porównać który w czym jest lepszy. Forszaj na pewno ekonomiczniejszy, wydajniejszy, bardziej komfortowa kabina.

Co do awaryjności to nie chcę się powtarzać bo "jak kto dba tak ma" a i z częściami nie ma większego problemu.

Z drugiej strony .... mając dajmy na to 50 tyś czy nie lepiej zainwestować w jakiegoś classa czy jd ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Zorak a powiedz jakiego classa czy jd dostaniesz za te 50 tys? alb bedzie to stary klamot z 80 roku albo cos nowszego z 85-88 ale w stanie krytycznym.... jesli juz bym mial kupować kombajny tej marki to nie starsze niż10 letnie czyli nie tańsze niż..... no właśnie.... 150 tys? powiem wprost "nie lubę kombajnow tej marki" :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zorak    2

Fakt classa może nie ale JD np 975 lub 1065, 1085 a może jak by poszukał to za 60 wyrwał by jakąś 11.. ?? A swoją drogą to uważam że 975 to całkiem udana maszyna. A wracając do tematu +/- 514 i czy wymienić bizona na 514 to dalej podtrzymuje zdanie że wymienić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dawid727    153

Wujek oraz znajomy ze szkoły kupili 1072 jd jeden dał 70 tys za rocznik 85 + dwa hedery stan dobry drugi dal 63 za 86 r z jednym hederem stan dobry.... także za 50..... to byś kupił nie powiem że nie ale nie w stanie "dobrym" ;] a 10-15 tys to spora róznica;]

 

 

Ja również przychylę się do zdania zoraka wymieniaj bizona na forszaja :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MECHANIZATOR    159

no mogę tylko dodać w temacie (jako zainteresowany) że tamacik nieaktualny bo Bizon juz dawno sprzedany i raczej w jego miejsce nic nie dokupimy bo DF i JD poradzą sobie w zniwa w zupełnosci - ale i tak dzieki za info - moze przyda sie komus innemu


^^^TEGO NAUCZYLI MNIE W^^^... ZST im.M.Drzymały w Poznaniu-Golęcinie www.zstpoznan.pl
Tradycja i Nowoczesność - 65 lat historii zobowiązuje


DRZWI OTWARTE 19-05-2012 - tak było w marcu - http://www.agrofoto....ii-zobowiazuje/
"...w każdym moim zwycięstwie jest pot i krew poświęceń..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarski80    0

Mama zamiar kupić MDW E-514 z 90- 91roku potrzebuje informacji odnośnie wydajności tego kombajna, zużycia paliwa, awaryjności,eksploatacji itd. Czyli wszystko co może być dla mnie przydatne przy zakupie kombajna.

Z góry dzieki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jarski80    0

Mama zamiar kupić MDW E-514 z 90- 91roku potrzebuje informacji odnośnie wydajności tego kombajna, zużycia paliwa, awaryjności,eksploatacji itd. Czyli wszystko co może być dla mnie przydatne przy zakupie kombajna.

Z góry dzieki za info.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz1515    2

moim zdaniem jest to lepszy kombajn od bizona rekorda bo jest wydajniejszy, mniej awaryjny ale nie jest znowu taki dobry, możesz mieć problem z częściami, nie w każdym rejonie polski są one dostępne do forszajów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    893

Fortschritty E 512 przy takim silniku chodziły nawet z hederami sześcio metrowymi. Miały cięzko, ale szły, dlatego ten POWINIEN spokojnie dać radę :P


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bartus16    10

moj kumpel ma wlasnie e 512 z hedrem chyba 5,60 i normalnie kosi tylko jest problem w transporcie drogowym np ciezko minac sie z tirem


Jeżeli każdy pomysł wydaje Ci sie genialny to dopij wódkę i idz spać :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    893

Dokładając do takiego hederu sieczkarnię, to silnik nie da rady, ale 4,20 + sieczkarnia musi iść, chyba, że dużo słomy to może mieć ciężko.


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam. Mam problem z podnośnikiem. Po podniesieniu i opuszczeniu ramion, samoczynnie się podnoszą. Podczas gdy sie unoszą można je zatrzymać tylko przy użyciu tej samej dźwigni. Z obydwu stron dźwigni do znajdują się dwa "druty", które wyglądają na obcięte lub urwane. Poniżej dodaje zdjęcie. Czy miał ktoś z was taki problem ? Czy może jednak tak ma być?

    • Przez master20002
      Witam.
      Szukam ciągnika Fortschritt 323 w dobrym stanie (do jazdy). Może ktos ma na sprzedaż, lub wie kto ma. Preferuje Podkarpacie i województwa sąsiednie.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam,czy polecili byście mi kosiarkę samojezdną fortschritt e 302
    • Przez patrykdabek2000
      Zna może ktoś dokładny układ biegów w skrzyni przekładniowej w ciagniku Fortschritt zt323?
    • Przez fortschritt323
      witam mam broblem z instalacją w fortschritt zt 323 a dokładnie z deską rozdzielczą czy mógłby ktoś mi wysłać kolor kabla zasilającego deskę rozdzielczą i zdięcie  gdzie on wchodzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj