slider

Opinie o Fortschritt E-514

Polecane posty

misiek38    2

myślę że przepustowość jeżeli bizon ma 6 kg/s to forszma 8 kg/s widzę po wydajności u mnie i u sąsiadów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Castrol12    0
Napisano (edytowany)

-- połączono --

 

Co sądzicie o kombajnie Fortschirtt E-514 ? :)

Edytowano przez Marcin91
dublowanie tematów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sokol2    140

witam, mój fortschritt 514 stoi i czeka żeby wjechać w pole... ale jednego dnia gdy podłaczyłem heder i sprawdzam czy wszystko chodzi to na początku wszystko ładnie działało a w pewnym momencie stop i hydraulika od rury, motowideł i przyspieszcza ani w jedna ani w drugą strone jakby się coś zapowietrzyło no nie wiem ... trochę się pomęczyłem żeby cos z tym zrobić ale nic nie zdziałałem. Zostawiłem go tak i po kilku godzinach chciałem sprawdzać co i jak i ruszam gałkami i w wszystko działa jak w zegarku. Jaka jest tego przyczyna ?? bo jak mi się tak stanie w żniwa to mnie krew zaleje... bo to się samo naprawiło wiec zachwile może być ten sam problem tylko na polu ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

powie mi ktos jakie ma być ciśnienie oleju na wariatorze jezdnym w E-514? co pare godzin wywala uszczelniacze


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
polo987    2

Tematy połączone

/Fortschritt E-514/

 

Cześć!!!! :)

Zakładam nowy temat ponieważ mam okazje kupić zadbanego kombajna w całkiem przyzwoitej cenie. Posiadam już bizona zo-56 i chciałbym kupić drugi bo mój areał od przyszłego roku się powiększy iż kupiłem pola od rsp. Chciałbym się dowiedzieć jak najwięcej o kombajnie, wasze opinie, wskazówki i inne cenne porady.

Pozdrawiam :)

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

kombajnik 514 to dobry pomysl według mnie. Wiadomo jak rozklekotany to nie kupuj ,jeżeli ten post jeszcze aktualny jest :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

okolo 3.80...


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nowy85    0

nie pamietam dokladnie wysokosci ale mam garaz o wysokosci 4.10 m i pasuje idealnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

u was też myszy buszują w kabinie dachu itp? ,dałem trutke i odkurzyłem na jesień to jest lepiej niż rok temu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam ,ta zaraza to grasuje wszędzie ,a najbardzej w miejscach najmiej oczekiwanych i popisują się swymi zdolnościami co to one potrafią ,gdzie i co mogą zrobić, ja dałem i trutki i koty grasują i jeszcze szkody narobiły wszędobylskie, gdzieś czytalem że dobrze mieć zasiane trochę gorczycy i na koniec omłotów gorczycę kosić, właśnie żeby gorczyca przeleciała przez kombajn i jest z nimi spokuj ,nie znoszą tego zapachu i omijają kombajn z daleka :rolleyes: Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MatiRol92    72

ja na jesień kabine odkurzyłem tam gdzie przewody i tam też dałem trutke i spokój ,nie wiem jak w dachu ale chyba też bo nie śmierdzi tak jak kiedyś :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sz2p    2

U mnie sprawdzone rozwiązanie to zostawienie cukierków miętowych w kabinie. Podobno nie lubią tego zapachu i jak na razie od 4 lat spokój z myszami.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wieslaw16    79

Witam, wczoraj właśnie znajomy mni mówił że rozkłada miętę w kombajnie i myszy trzymają się z daleka od kombajnu ,może to i prawda że nie znoszą tego zapachu i to przetestować trzeba, może to też jakiś sposób :P Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DoktorB    0

Witam. Temat dotczy wad i zalet E514, więc jako zaletę ja dodam, że jest nowa instrukcja obsługi w języku polskim dostepna na popularnych aukcjach internetowych. Nie wiem czy można wstawić link więc lepiej nie wstawię, bo każdy zainteresowany na pewno znajdzie. Tak sobie pomyślałem, że w instrukcji znajdują się odpowiedzi na co najmniej połowe pytań tutaj zadawanych.

A co do mięty, to napewno ciekawy pomysł. Jednak od kąd po żniwach czyszczę kombajn tak, żeby nie bylo ani jednego ziarneka zboża, to i mysz nie ma. Bo i po co miałyby siedzieć na gołych blachach?

Edytowano przez DoktorB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pipi    0

koledzy może ktoś potrzebuje pas młócący do 514 mdw 721109616,A co do forszaja to miałem 3 lata i bardzo dobrze się spisywał ,był z 91 roku na perkinsie

kosiłem ok 50 ha na rok ,Jedynym bólem było ustawienie sit, ale rozwiązałem to wymieniając dolne na oczkowe fi8.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bart22    0

witam wszystkich czy ktoś z was wymieniał łożyska na podajniku zbożowym na dole podajnika odkręciłem 2 śrubki m 10 obudowa w reku ale na łożysko nie można odczytać numeru nawet kulek nie było pierścień siedzi na walku czy wałek trzeba wyciągać do zmiany łożyska z góry dziękuje za porady

Sorki ale napisałem chyba w nieodpowiednim dziale

Edytowano przez bart22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam. Mam problem z podnośnikiem. Po podniesieniu i opuszczeniu ramion, samoczynnie się podnoszą. Podczas gdy sie unoszą można je zatrzymać tylko przy użyciu tej samej dźwigni. Z obydwu stron dźwigni do znajdują się dwa "druty", które wyglądają na obcięte lub urwane. Poniżej dodaje zdjęcie. Czy miał ktoś z was taki problem ? Czy może jednak tak ma być?

    • Przez master20002
      Witam.
      Szukam ciągnika Fortschritt 323 w dobrym stanie (do jazdy). Może ktos ma na sprzedaż, lub wie kto ma. Preferuje Podkarpacie i województwa sąsiednie.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam,czy polecili byście mi kosiarkę samojezdną fortschritt e 302
    • Przez patrykdabek2000
      Zna może ktoś dokładny układ biegów w skrzyni przekładniowej w ciagniku Fortschritt zt323?
    • Przez fortschritt323
      witam mam broblem z instalacją w fortschritt zt 323 a dokładnie z deską rozdzielczą czy mógłby ktoś mi wysłać kolor kabla zasilającego deskę rozdzielczą i zdięcie  gdzie on wchodzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj