slider

Opinie o Fortschritt E-514

Polecane posty

Witus    0

co sądzicie o silniku 4 cylindrowym IFA zamontowanym w kombajnie MDW E514? Czy nie jest za słaby do hederu 4.20?

Chodzi mi dokładniej o ten kombajn:

http://www.allegro.pl/item395792121_kombaj...ritt_e_514.html

 

 

Za słaby ?? u mnie chodzi w 6,10 (5,70 roboczej) i jest spoko B) reszta nie przerobi a silnik daje rade xD

 

Dodam że, mam ten kombajn już 15 sezon, a więc troszke o nim wiem B)


DF k610 , Fortschrit ZT 303 , Ursus c385 , Ursus c360 x2 , Ursus c330M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PAWKUB    1

Może to zależy od stanu maszyny ale mamy Fortschritta e 514 i rzadko co mamy awarie, a nawet nie poprawiając w nim nic po sezonie jesteśmy w stanie wykosić 50 ha bez awarii, może

nie jest tak co roku, ale gdy mieliśmy bizona marzeniem było wykoszenie połowy tego bez awarii, chodź miał miejszy przebieg niż Fortschritt , nie mówiąc już o tym że Fortschritt dużo dokładniej czyści ziarno


Steyr 6140, Zetor 12045 i 10145 oraz Ursus C-360 to moja ekipa do pracy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

WItam, Posiadam e 514 ilnikiem IFA i hederem 4,20 z sieczkarnia powiem chodzi super nie ma mowy zeby mial ciezko nawet z sieczkarnia co do czasu mlucenia 1 ha np przenicy a plon wynosi ok 7t/ha gdy pole jest dlugie to mluce 1h/1ha, a gdy pole któtkie to ok 1godz 10min/1ha. Pozdrwiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Szkoda że był malowany i obklejony tymi naklejkami. Nie wiem co ci powiedziec, heder trochę przymały, wszystko zależy od stanu podzespołów


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

zwykła 514 nie MDW i jet to już przyzwoity sprzęt, mam bizona i chętnie się zamienię, UrsusCzecio co masz przeciwko oryginalnej sieczkarni Fortschritt? i ile w takim razie wypali ten kombajz z sieczkarnia a ile bizon? Jedyne co jest wkurzające to wymienne sita dla każdej rośliny.

Nie mam nic przeciwko tylko Claasa jest lepsza jest szybsza w załączaniu tylko 2 pokrętła i juz jest ustawiona i tak samo w odwrotna strone. Raptem w minucie się zmieścisz :) Ale wg mnie najlepsze są elektromagnetyczne od Rekorda. Zakładasz na wieki wieków, ustawienie jej do pozycji roboczej razem z całym ustawieniem 20 sekund? Może i mniej pociagnięcie dźwigni :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Superman    0

Ja mam oryginalna sieczkarnie fortschritta i u mnie zalaczenie sieczkarni trwa ok 1 min ( podnosze sieczkarnie na zawiasach przetykam 2 bolcami opuszczam to do rozwalania na boki i przetykam jednym bolcem i juz mam zalaczona) dodam tylko ze mam sieczkarnie zalaczano elektromagnetycznie. Co do sit to ja ich nie wymieniam w ciagu zniw jak cos to podreguluje górnym sitem a dolne zostaje takie same i jest super. Co do tego kombajnu za te 39 tys to on mi sie cos nie podoba po 1 to mógl byc jakis zlom wyciagniety z pokrzyw tylko teraz zostal pomalowany, 2tys mth to juz nie jest tak malo, troche zamaly ten hederek. Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Posiadam także E-514 z kosa 4,20 i sieczkarnia z 86 roku od ponad roku i jestem z niego bardzo zadowolony,jak na razie od kupna wymieniłem w nim dwa łozyska i pasek,jenda wielka wada to jest napewno to ze siadaj oringi na tłoczkach od przyśpieszacza ktore trzeba wymienic co jakis czas lub przerobic lekko tłoczki:)silnik ify sprawuje sie bardzo dobrze a do tego wydaje mi sie ze jest bardziej oszczedny jak bizonowskie ktore potrafia nie raz spalic wiecej jak 10 litrow,z częsciami nie ma problemu dzwonisz rano a przed wieczorem juz jest,kazdy kombajn ma swoje wady i zalety a jak ktos dba i kupil w dorym stanie nie powinnien miec zbyt duzych problemow z eksploatacja:)Polecam oczywiście ten elgancki kombajnik:)


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaniuka125    0

a jak ty przerabiasz te tłoczki przyśpieszacza bo już robiłem i znowu zaczeły cieknąć???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Z ojcem wpadlismy na pomysł zeby te rowki co oringi sie wkłada lekko roztoczyć i sprobowac złożyc simeringi albo poprostu grubsze oringi,juz wile razy naprawialismy to przy innych forsznitach i ludzie własnie narzekaja na to, mam go dopiero rok i jak go kupilismy to po paru godzinach zacza sie moczyc a na natepny dzien zaczelo sie lac:(,wymienilismy tylko te oringi bo nie bylo czasu ale w tym roku przed zniwami chcemy to przerobic i jak nam sie uda to postaram sie napisac:)

 

problem także sa rysy na tłoczkach ktore powoduja nieszczelnośc,niktorzy mowia zeby co jakis czas wymieniac tez tłoczki na nowe ale one troche kosztuja;/sprobujemy cos przerobic moze sie uda:)


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

U nas w 512 robiliśmy ten przyśpieszacz dwa lata temu, narazie jest ok, ale za to nie możemy dojsc do ładu z siłownikami od motowideł, non stop kapie, uszczelniacze g.. dają..


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Może masz zniszczoną powieszchnie cylindra,bądź rysy na tłoku..??


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

To by leciało przez te uszczelniacze, a nam leje z odpowietrzników jak z kranu.. Chociaż na rysy nie zwracaliśmy uwagi, spróbuje jakoś przed sezonem jeden rozebrac, może faktycznie to jest przyczyną?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Zobacz kloego ten odpowietrznik moze w nim tkwi wina, a sprawdzales moze jakie cisnienie masz na te silowniki(odkrec waz od silownika i przykrec krociec z zegarem) bo jak duze to tez moze sie tak dziac,jak wszystko dobrze zlozyles to nie powino byc problemu ale najlepiej jeszcze raz sprawdzic moze tylko jakis paproch wpadl...


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Kiedys taki majster co zajmowal sie glownie hyraulika powiedzial mi ze przy rozdzielaczu mozna,ale czy tak jest nie wiem nie praktykowałem;/jeszcze sie nic mi takiego nie popsulo:)i lepiej odpukac...


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Mam pytanie do posiadaczy E-514stek.

 

http://yfrog.com/mwp7160033j

Czy u was kosa w tym miejscu też jest delikatnie zadarta do góry? Przerabialiśmy napęd w E-512 i nie wiem czy to tak ma byc, czy może mamy coś źle?


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
UrsusCzesio    310

Wedle mnie to jest ok bo przedwczoraj własnie robiłem kose od 514 i jak narazie działa :D


Mój Wladimirec podbija świat

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Kolego dobrze jest ta kosa,wazne zeby chodzila na calym skoku i zeby zboza nie urywala tylko rowno docinala.


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Przemek1988    3

Mój wuja miał kiedyś bizona i wymienił go na 514 i jest bardzo zadowolony z tego sprzętu. Tylko jeden szczegół nadal w moim rejonie odstrasza od tej marki, mianowicie dostęp do części zamiennych. Pochodzę ze wschodniej wielkopolski i żeby dostać części trzeba jeździć pod Kalisz. Niby ok. 50 km, ale w trakcie żniw, to kawałek drogi. A może ktoś może mi powiedzieć, czy gdzieś w mojej okolicy jest jeszcze jakieś miejsce gdzie mogę dostać części do Fortschritta? Pozdrawiam!

 

P.S. Sam się zastanawiam nad zakupem takiego kombajnu ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maqlek    7

W necie jest sporo sklepów z częściami. mieszkasz bliżej granicy niż ja, wiec na pewno masz trochę tych sklepów w okolicy;) u mnie jest jeden sklep który ma wszystko od ręki 25km ode mnie;) no i słynny Młock z częściami używanymi:p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

Kolego dobrze jest ta kosa,wazne zeby chodzila na calym skoku i zeby zboza nie urywala tylko rowno docinala.

 

Właśnie nie było dobrze,wszystko nam padło, zamiast ciąc to rwała i nie można było pogonic w zbożu..


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KamilK199    9

Musisz miec mozliwosc regulacji skoku tak jak jest to w 514,bo kosa kosie nie rowna sam wiem to po sobie bo w tym roku kupilem kose i trzeba bylo od nowa ustawiac skok a niby byla oryginalna kupiona w Pankowie;/


Ursus:360, 360 3P,Białoruś JUMZ koparka rolnicza,MF 595 MKII MP:)
a w przyszłości Fendt(612 145KM) lub MF(8110-8120,135-145KM):)
Jeśli jesteś z okolic Wielunia i Sieradza napisz:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Padykilos
      Witam. Mam problem z podnośnikiem. Po podniesieniu i opuszczeniu ramion, samoczynnie się podnoszą. Podczas gdy sie unoszą można je zatrzymać tylko przy użyciu tej samej dźwigni. Z obydwu stron dźwigni do znajdują się dwa "druty", które wyglądają na obcięte lub urwane. Poniżej dodaje zdjęcie. Czy miał ktoś z was taki problem ? Czy może jednak tak ma być?

    • Przez master20002
      Witam.
      Szukam ciągnika Fortschritt 323 w dobrym stanie (do jazdy). Może ktos ma na sprzedaż, lub wie kto ma. Preferuje Podkarpacie i województwa sąsiednie.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam,czy polecili byście mi kosiarkę samojezdną fortschritt e 302
    • Przez patrykdabek2000
      Zna może ktoś dokładny układ biegów w skrzyni przekładniowej w ciagniku Fortschritt zt323?
    • Przez fortschritt323
      witam mam broblem z instalacją w fortschritt zt 323 a dokładnie z deską rozdzielczą czy mógłby ktoś mi wysłać kolor kabla zasilającego deskę rozdzielczą i zdięcie  gdzie on wchodzi
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj