Polecane posty

dawid1983    1

Witam ponownie  jestem po wymianie filtrow hydraulicznych i oleju hydraulicznego  i stwierdzilem ze na ten sezon wymienie olej w silniku w tamtym sezonie duzo nie przejechalem i ku mojemu zdziwieniu dzis zabralem sie za spuszczenie i co sie okazalo czarny jak smola a byl zalany turdus15w/40 niechce tego oleju moze poradzicie jaki wy zalewacie swoje mf-y

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

to trzeba było az nowy temat zakładać, gdzie podobnych jest co najmniej kilka o wyborze oleju ? po za tym czego się spodziewałeś po jednym z najtanszych olei spuszczonych ze starego diesla ? ze bedzie czysty ?

Temat do zemknięcia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

a Ty jesteś leń, bo wystarczy poszukać, a nie zaśmiecać forum kolejnymi dyrdymałami o oleju.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid1983    1

takich jak ty to powinni nie dopuszczac na fora tylko kolega potrafi krytykowac i chyba to najlepiej ci to wychodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

gdzie ja tu coś krytykuje ? Skoro potrafisz założyć temat to potrafisz chyba też poszukać tego co Cie interesuje, a nie się żalić że Ci czarny olej zleciał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arturooo    126

Chcesz więcej wydać i spokojniej spać to Delvac, Fusch, ale przy wymianie będą tak samo czarne jak Turdus. Martwił bym się jakby przy spuszczaniu starego oleju w dieslu olej byłby czysty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7974

masz wielki wybór, mobil, shell, fuchs, neste, wszystko to będzie lepsze od turdusa, czy 15w czy 10w to zalezy czy duzo zimą jezdzisz, jak tylko latem to 15w wystarczy.

Zadowolony ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukbold    1054

jak przez 30 lat był tam lany syf wymieniany od przypadku do przypadku to teraz możesz wlać i olej w cenie 100zł/l a i tak po tygodniu będzie z niego smoła... chyba oczywiste

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170
3 godziny temu, dawid1983 napisał:

 stwierdzilem ze na ten sezon wymienie olej w silniku w tamtym sezonie duzo nie przejechalem i ku mojemu zdziwieniu dzis zabralem sie za spuszczenie i co sie okazalo czarny jak smola a byl zalany turdus15w/40 niechce tego oleju moze poradzicie jaki wy zalewacie swoje mf-y

Chciałbym się zapytać jakie masz kryteria wymiany oleju w silniku, bo z Twojej wypowiedzi wynika że nie zawsze wymieniasz "raz w roku" tylko bardziej sugerujesz się przebiegiem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RedPower    3

Co do olei to w MF 255 miałem olej Turdusa a w 3065 Fuscha (wymienione w tym samym czasie) róźnica między nimi polega na tym że Turdus( po przepracowaniu jakiegoś czasu) po rozgrzaniu robi się z niego woda w przeciwieństwie do Fuscha. Oczywiście oba oleje raz dwa zrobiły się czarne lecz osobiście polecam Ci Fuscha. Sam teraz go leje do wszystkich ciągników ... kupuje 20l i wychodzi taniej niż miałbym po 5l kupować ;)

Edytowano przez RedPower

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam. Wiem że to jeszcze nie czas na opryski ale chcę znać wasze opinie na temat tych dwóch oprysków. Który z tych 2 polecacie na chwasty w jęczmieniu jarym i dlaczego ?
    • Przez Dakota5a
      Witam, jestem nowym użytkownikiem fendta 714, orientuje się ktoś odnośnie używania sprzęgła turbo, kiedy używać, do czego jest przydatne, czy może cały czas na nim jeździć gdyż jak uruchamiam traktor to od razu się załącza. Dziękuję z góry za odpowiedź 
       
    • Przez Tomasz3p
      Otóż panowie mam taki problem silnik w mtz tej zimy zrobiny a olejenie jest słabsze jak przed remontem nawet nie spadało. Gdy silnik jest zimny to jest 4atm ale gdy się nagrzeje do 80-90°C to spada poniżej 1atm a prawie i na zero. Filtr mam stary odśrodkowy bąk pompe oleju mam nową wał jest nominalny tyle że po szlifie i czy to możę aż tak wpływać na to ciśnienie oleju?
      Kolejna rzecz to gdy się nagrzejo to nie da rady odpalić, gdy trochę postoji to odpali. Na zimnym silniku nie ma tego problemu. Czy to wina rozrusznika, akumulatorów czy z silnikiem coś się dzieje
      I ostatnie to turbina pluje olejem to już druga, turbina jest białoruska. Pierwsza pluła oddałem na gwarancję, ledwo uznali ale jest dali drugą która chyba też pluje. I czy one wszystkie takie dobre są?
      Jeszcze muszę sprawdzić czy z filtra powietrza nie ciągnie oleju. 
      Dzięki za pomoc
    • Przez Rider
      Witam, czysto teoretyczne pytanie, czy jest możliwość zamontowania rewersu elektrohydraulicznego w MF3070. skrzynia 4x2. W katalogu od serii 6100 widać, że występowały ciągniki ze skrzynią 4x2 z rewersem mechanicznym jak w 3070 i elektrycznym
       



    • Gość
      Przez Gość
      Witam wszystkich. Jak w temacie szukam i szukam książki z insukcją napraw do ZETORA 10145 turbo. Znalazłem książkę do URSUSa 1014 ale nie jestem pewny czy to bliźniaczy model. Proszę o pomoc
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj