dicloduo

Wybujałe oziminy z zimy

Polecane posty

dicloduo    8

Witam, Były problemy z przezimowaniem żyta hybrydowego a w tym roku będzie inny problem? Żyto jest tak gęste, wysokie, że aż wyległo. Co w takim przypadku robić wiosną aby doprowadzić do normalności?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2354

zmniejszyc prewsza dawke N i mozliwie opóźnić i dac ksiedzu na tace 10x wieksza wyplate żeby modlil sie nic wiecej sie nie da zrobic


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SamaPrawda    412

bardziej mi chodziło o zabieg skracania zboża, teraz póki zielone raczej się nie położy dopiero jak dostanie ziarna w kłos.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dicloduo    8
7 minut temu, SamaPrawda napisał:

bardziej mi chodziło o zabieg skracania zboża, teraz póki zielone raczej się nie położy dopiero jak dostanie ziarna w kłos.

ale ono już miejscami leży, jest gęste i możliwe, że źdźbło będzie zakrzywione. Ale później  jak pójdzie w kłos to może leżeć.

A po pierwsze; chodzi mi o poradę fachową i na 100% pewną jak z tego wybrnąć.

Edytowano przez dicloduo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

A czy zasialeś zgodnie z normą wysiewu?

Edytowano przez thor1984

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

 Nie siej pierwszej dawki azotu. Samo sie zredukuje, teraz to złotego środka nie ma.

Edytowano przez przemek28_28

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Mam to samo na polu, uważam że pierwsze co, to trzeba będzie robić oprysk na mączniaka, bo już się kurzy z łanu a potem zastosować konkretny "antywylegacz" np; Medax Max, a nie jakiś tani, no i jak piszą opóźnić ale nie zaniechać pierwszej dawki azotu.

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dicloduo    8
Dnia 17.02.2019 o 19:59, Bartek933 napisał:

@dicloduo wrzuć fotkę jak wygląda obecnie

Wielkie podziękowanie dla wszystkich którzy starają się odpowiedzieć i pomóc w tak ważnym temacie. Zdjęcie zrobię ale jak będzie słońce. Proszę obserwować temat i jak będzie fotka, ocenić i doradzać.

Dnia 17.02.2019 o 18:05, thor1984 napisał:

A czy zasialeś zgodnie z normą wysiewu?

Tak, zasiew był odpowiedni i wschody były dobre. Dopiero końcem października zaczęło się mocno krzewić i rosnąć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Myślę że jeszcze coś z tego będzie


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez eMWu
      Skorupa lodowa na śniegu - opłaca się niszczyć ją lekką broną? Żyto było bujne przed nastaniem zimy (foto), boję się, że może je teraz wydusić. Ruszać tą pokrywę, czy zostawić?
    • Przez mary
      Kiedy ruszacie z nawozami na oziminy?
    • Przez Sznaps
      Witam, mam pytanie. Zastanawia mnie to, czy wiosną najpierw stosować nawozy sztuczne, czy zwalczać chwasty w zbożach ozimych. Zawsze zwalczałem chwasty jesienią, ale tym razem nie pozwoliła pogoda...
       
      Dziękuje i pozdrawiam!!!
       
           
    • Przez agrolublin
      Witam.Jak u was wygląda sytuacja z siewami pszenicy ozimej.Siał już ktoś.Czy jest u was sucho czy w sam raz i tak jak ja czekacie na termin.Piszcie,komentujcie.
    • Gość
      Przez Gość
      Witam,
      w całej okolicy na polach z oziminami duża część zbóż zżółkła w nieregularnych placach i wygląda jak nienawożona. Wstawiam zdjęcia pszenicy Hondia z najgorzej wyglądającego kawałka. Podkreślam, że problem nie występuje tylko w moich uprawach ale w całej okolicy. Pierwszy raz widzę takie coś. Klasa ziemi to głównie 4a, miejscami 3b. Wiosna tego roku jest bardzo mokra. Co może być przyczyną tych przeżółknięć ?
       
       
       




×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj