kwiatekstokrotki

Claas Dominator 68S -Ustawienia kombajnu

Polecane posty

Witam

Zakupiłem niedawno Dominatora 68s i potrzebuję pomocy w ustawieniu kombajnu  tj. klepiska,  obrotów bębna , dmuchawy, sit górnego oraz dolnego do rożnego rodzaju zbóż podczas żniw. ps nadmienie,ze kombajn u poprzedniego własciciela kosił przez rok kukurydze, u wiem,ze klepisko jest ustawione,,luzno"...

Może ktoś pomóc i podać ustawienia  do konkretnych zbóż:

pszenica, żyto pszenżyto, jęczmień i owies.

P_20190125_130816.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Gratuluję nabytku. Jeśli ustawia się tak jak w 56/66/76 to mogę Ci jutro podesłać tabelę. Oczywiście to są dane od czego zacząć, a nie że trzeba się tego sztywno trzymać. Chyba że ktoś powie, że to co innego. Jakbym zapomniał, to napisz mi wieczorem PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek918    6

na necie była instrukcja obsługi do dominatora 150 a to jest w zasadzie to samo. Bodajże na stronie www.instrukcja.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Pszenica                                                                                                                                           Ustawienie zębów nagarniacza prawo w dół.                                                                               Odstęp bębna wciągającego od niecki przyrządu roboczego 12-15mm                                 Kłosownik wyłączony                                                                                                                 Odstęp bębna młocarni od klepiska dźwignia główna zatrzask 3, dźwignia wybiórcza e-m            Obroty bębna 1000 - 1500 Górne sito otwarcie 10-13mm, dolne 5-8mm                                  Wiatr silny

Żyto                                                                                                                                          Dźwignia główna zatrzask 3-4                                                                                                    Obroty bębna 1200 - 1500

Jęczmień                                                                                                                                 Kłosownik ewentualnie załączony                                                                                         Dźwignia główna zatrzask 2                                                                                                       Obroty 1300 - 1500

Owies                                                                                                                                       Dźwignia główna zatrzask 3-5 Dźwignia wybiórcza e                                                               Obroty 1200- 1500                                                                                                                             Wiatr umiarkowany

 

Zdjęcia wyszły mi kiepskie, więc przepisałem. W pszenicy jest pełen opis tabeli. W innych zbożach napisałem to, co jest inne niż pszenica. Czyli jak np. w owsie nie pisałem o sitach, nagarniaczu, to znaczy, że jest tak samo jak w pszenicy. Nie mam pojęcia jak ten teksty edytować. Piszę w ładnej formie, wszystko równo, po kolei, a po zapisaniu wychodzi sam widzisz jak. Sorry, 

Edytowano przez TomaszStach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Dziękować, TomaszStach o właśnie o takie coś mi chodziło... musze tylko ustawić równomiernie klepisko, bo odkręciłem osłony boczne a tam jest ok 1cm różnicy na stronach( na jednej cep dotyka klepiska a z drugiej 1 cm luzu.. to tak ustawić książkowo?:) czyli np 13wlot i 3 wylot?

 

a ta dźwignia wybiórcza e-m? od czego to? bo ja chyba takiej nie mam lub nie wiem

Edytowano przez kwiatekstokrotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Dźwignia regulacji umieszczona w położeniu 3 (od góry) a tylna dźwignia regulacji umieszczona w pozycji e. Wejście do klepiska powinno mieć 13mm od trzeciego wklęsłego pręta. Wyjście powinno mieć 3mm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ok, w tygodniu posiedzę troszke przy nim i spróbuje to ustawić mniej więcej...jak bede miał jakieś pytanka to pozwolę jeszcze Cie  TomaszStach troszke pomęczyć:) wielkie nie tylko piwwwko sie Ci należy:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Tylko to wszystko jest od 76. Piwo zachowaj dla siebie. 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witaj, Powiedz mi jeszcze, bo rozmawialem z sasiadem miał claasa 76 i mówił ze ta szczelina 13mm na wejsciu klepiska to za malo, ze bedzie sie młocarnia zapychac i ew palic pas, ze powinno byc 20 nawet do 30mm a na wysjciu jaknajciasniej, by tylko nie stukały cepy... powiedz jak Ty to masz u siebie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jutro ci dokładnie zmierzę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

witaj, sorki ze Cie męcze;) i jak mierzyles? ja jeszcze walcze z hamulcami, cylinderki dały d... z lewej strony poszło dobrze,  a na prawym kole walczylem z klinem na bebnie , dzis go ruszylem, wybilem, teraz problem z bębnem, nie chce zejsc, podgrzalem gazami i ruszyl sie chociaż wokól osi...jutro bede probowal go ruszyc w lini osi..co za pierun ze tak mocno trzyma/ szczeki zluzowane, nie wiem,tak mocno by na osi bylo to spasowane.hmm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Szczelinę na bębnie mam 15 mm na wejściu i 10 na wyjściu. Dźwignia na drugim otworze. Jak ja robiłem hamulec, to jeden z użytkowników forum powiedział mi, że to, że bęben zszedł to cud. U niego palnik nie dał rady i dał sobie spokój. Teraz czeka mnie wymiana prawego cylinderka i narazie od tygodnia co przechodzenia w garażu, to leję tam WD - 40 żeby sobie puściło. Ale jeszcze nie brałem się za to 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no u mnie już po zawodach z hamulcami... udało się, ze bęben zszedł po lekkim podgrzaniu gazami i studzeniu osi a także próbie hamowania na te koło...:)  bęben ruszył się wokół osi, bo tam chyba najbardziej trzymał,  także chyba najgorsze jest już za mną, teraz tylko w cieplejsze dni smarowanie, i  w pole:)

Edytowano przez kwiatekstokrotki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal009    27
Dnia 15.02.2019 o 22:54, kwiatekstokrotki napisał:

Witam

Zakupiłem niedawno Dominatora 68s i potrzebuję pomocy w ustawieniu kombajnu  tj. klepiska,  obrotów bębna , dmuchawy, sit górnego oraz dolnego do rożnego rodzaju zbóż podczas żniw. ps nadmienie,ze kombajn u poprzedniego własciciela kosił przez rok kukurydze, u wiem,ze klepisko jest ustawione,,luzno"...

Może ktoś pomóc i podać ustawienia  do konkretnych zbóż:

pszenica, żyto pszenżyto, jęczmień i owies.

 

Cześć, 

Kosiłeś nim Grykę (Tatarkę)? Jak ustawiałeś? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez andrz17xd
      Witam wszystkich tutaj na forum. Piszę tutaj bo chciałbym się was poradzić w pewnej sprawie, a szczególnie chodzi mi o użytkowników którzy posiadają kombajn claas dominator 85. Chciałbym się dowiedzieć od czego służy lampka zaznaczona w kółeczko na zdjęciu. Domyślam się, że służy ona do retromatu, ale chciałbym się dowiedzieć co dokładnie ona sygnalizuje?


    • Przez marekkucybala2
      Witam, posiadam od kilku lat kombajn zbożowy Claas Dominator 98sl. Nie było z nim wcześniej żadnych większych problemów. W tym roku problem polega na tym że kiedy chciałem wyjechać kombajnem to odpala ale nie chce jechać. Co może być przyczyną?
    • Przez Grzechooo
      Witam, Urwał mi się wytrząsacz w Senatorze i mam pytanie czy może ktoś wie czy taki wytrząsacz pasuje np z Mercatora lub protektora? czy były jakieś różnice w wytrząsaczach? jeśli tak to z czego jeszcze mogę go dobrać.?
    • Przez Szron88
      Witam.
      Sąsiad poprosił mnie o pomoc przy kupnie kombajnu. Sam posiadam JD 1065 i z Claasem nigdy nie miałem doczynienia. Prosiłbym użytkownikow dominatorów na co zwrócic szczególnie uwage bo jednak claas sie troszke różni od JD. Wyjazd na oględziny jutro rano więc mało czasu na zbieranie informacji. Z góry dzieki za pomoc.
    • Przez kotek85
      Witam 
      Potrzebuję waszej rady który z kombajnów wybrać rowazam New Holland 8030 8040 lub Dominatora 66. Kombajn pracował by na 40-50 ha.
      Z góry za wszystkie sugestie dziękuję
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj