Skocz do zawartości
yacenty

Szerokość bliźniaków a szerokość siewu

Polecane posty

yacenty    565

Hej,

przymierzam się do zakupu bliźniaków. Jednak po wyliczeniu wychodzi mi ze ciągnik będzie zajmował 3.25 a siewnik ma 3m wiec ciagnik bedzie szerszy o 25cm co daje 12.5cm an jedną stronę czyli będe deptał jeden rządek.

Jaki to ma wpływ na wschody i ogolnie na rozwój roślin czy to pszenicy czy rzepaku?

Ktos z was przerabiał taką sytuację?

Pozdrawiam

YacentY

karolu    1

A nie da się kupić trochę węższych opon? Jaki rozmiar chcesz dokupić?

yacenty    565

opony juz mam, bo obecne sa 520 a mam stare 18.4 - nie mam zamiaru kupować nowych - nawet gdyby to miały być używane, bo za te obecne nikt nawet 200zl nie chce dac

Wiadomość z agroFakt.pl

martinezo    16

a nie dałoby się zmniejszyć rozstawu kół ciągnika o te 25 cm? :rolleyes: może to jest jakieś rozwiązanie

LowRider    33

Bliźniaki tylko na tył, czy też jeszcze na przód??

Będziesz miał ugniecione tylko z jednej strony do rządka (jaka rozstawa??), a negatywnych skutków tego na pewno nie zobaczysz :rolleyes:

yacenty    565

tylko na tył

rządki co 14.6cm

myslisz ze nie będzie negatywnych skutków?

LowRider    33

jedynie co wizualnie po zasianym polu paski będzie widać, a zboże, czy rzepak tak samo powschodzi.

brzozak2    236

moim zdaniem jesli chodzi o ugniatanie gleby, to tak zalozone blizniaki beda tyle pomagaly co nic, skoro zajezdzaja na siebie, to po co w ogole montowac blizniaki?

yacenty    565

co zajezdza na siebie?

chce bliźniaki aby:

1. mniej ugniatac ciagnikiem

2. miec ugniecioną całą powierzchnie pod siew - między koła cambell 1.5m i do tego koła które pokryją pozostałe 1.5m i w tym przypadku jeszcze kilka cm zakładki

brzozak2    236

skoro ciagnik jest szerszy od zestawu to czesc bedzie ugnieciona 2 razy co nie?

daj lepiej cambell 1,5 m - przerwa na kola - i cambell na pozostaly kawalek = razem 3 metry.

albo zaloz po prostu wal na cala szerokosc 3 m i po sprawie.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez wojna456
      Witam serdecznie ostatnio zakupiłem ursusa c-355 po wykonaniu kilku prac polowych oberwało mi wentyl w prawym tylnym kole. Kupiłem nową dętke i podczas orki zimowej sytuacja znowu się powtórzyła i  nie wiem co może być przyczyną.
    • Przez adikpl1
      Czy wiecie jak porównać opony zwykłe do niskoprofilowych na podstawie numeru np czemu będzie odpowiadał rozmiar 13.6R24
      w niskoprofilowych, albo 14,9R24
    • Przez Arek
      Mam zamiar założyć koła bliźniacze do ciągnika 100km.
      Gdzie lepiej zamontować klamry sprzęgów, na otworach w środku tarczy czy lepiej na śrubach łączących tarcze z obręczą?

• Przez pawlus224
      Opony w 330 zaczynają pękać chce je wymienic i nie wiem jakie najlepiej zastosować ,w cienkie paski,grube,od żuka czy w jodełkę? przy których ciagnik lepiej się prowadzi ? Dodam że ciapek malo jeżdzi po szosie . Mam nadzieje ,że ten temat pomoże także innym przy wyborze zakupu nowych opon.
    • Przez witek
      witam mam takie pytanko musze wymjenic opony w MTZ jakie polecacie....jaka firam?? ja mysle o polskich z DĘBIC a wy co polecicie ??