Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kris946    0

Witam. Zostałem posiadaczem ciągnika jakim sa deutze dx 92. Odrazu mówie ze nie jestem ROLNIKIEM :D ,mam z zona gospodarstwo zapisane no i trzeba sie brac za naprawe sprzętu. Na mechanice się znam ale odnosnie tych dx-ów jestem troche zielony jesli chodzi o ich prace. Potrzebuję jakiegos fachowca co się na nich zna żeby móc sie poradzic. Ogolnie to chciałbym sie brac za sprzęgło bo strasznie szarpie( czy jest mozliwosc regulacji?), potrzebuje tez inne info np. chlodzenie tych silników co wyczyscic i jak dbac zeby sie nie przegrzewal, zmiana oleju w hydraulice (jaki olej) bo jest tragedia, zmiana oleju w silniku (jaki olej sie powinno lać i ile?)

olkosio    29
Napisano (edytowany)

Witam,

nie mam takiego ciągnika ale może troszkę pomogę. Mianowicie silnik zalej jakimś 15w-40 sam wybierz który. ja leje mobil delvac. masz jeden ciągnik czy jeszcze jakiś? do hydrauliki wybierz coś co już masz żeby się nie mieszało, masz tam załączane coś elektrycznie? napęd? blokada? . sprzęgło szarpie czyli? nisko bierze? wysoko? ślizga się? bo może tylko układ trzeba odpowietrzyć jeśli jest na pompce. On jest jeszcze chłodzony powietrzem? 

Edytowano przez olkosio

Kris946    0
Napisano (edytowany)

hydraulike całą spuściłem i jest wlany LOTOS AGROL, mam 2 takie same deutz'e. Co do sprzęgła to:
jest ono na lince(oczywiscie jest na nim regulacja), przesmarowałem wszystko i chodzi lżej ale moment w ktorym zaczyna BRAC to szarpie, nie ma płynnego ruchu. ale co dziwne, to to ze ono wogole sie nie slizga
I silnik jest chlodzony powietrzem. Jest wentylator wiskotyczny ktory studzi cylindry i chlodniczke oleju

w jakiej optymalnej pozycji powinna byc temperatura podczas pracy ? kiedy ten ciagnik jest przegrzany ? czy ten wskaźnik powinien byc na samej gorze ? bo konttrolka od przegrzania jest inna. Czy po jej zaswieceniu ciagnik musi sie wystudzic ?

deutz-fahr-dx-92-LuQUAPqMGs-l.jpg

Edytowano przez Kris946

Wiadomość z agroFakt.pl

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez DARO76
      Witam.
      Mam dylemat jaki ciągnik wybrać Ursusa C-360 czy może Deutz D 7006 .Oba ciągniki są w podobnej cenie i oba mają nie naganny stan.Deutz jest sprowadzony z Szwecji i rocznikowo jest starszy od C-360 o 12 lat. Może ktoś z kolegów użytkuje takiego Deutza i napisze jak się sprawuje czy nie ma problemów z częściami itp.Będę wdzięczny za wszystkie odpowiedzi.
      Pozdrawiam
    • Przez hofik
      witam. mam taki problem z deutz fahr agrotron 150 2005r. mianowicie kontrolka z kłódka miga sygnałem 5 mrógnięć przerwa 1 mrógnięcie i od nowa. nie działa podnoszenie plecaka z kabiny.
    • Przez chrobi123
      Witam,  od jakiegoś czasu mam problem ze sprzęgłem w case farmall 75a, a mianowicie sytuacja wygląda tak że gdy jadę ciągnikiem i naciskam pedał to idzie bez żadnego oporu do podłogi i nie wysprzęgla, casem problem sie naprawia jak zgaszę i włącze od nowa silnik ale teraz już coraz rzadziej to pomaga a problem pojawia sie coraz częściej, pomaga natomiast wybicie wszystkich wajch na neutral a potem na siłe wbić pierwszy zakres i pierwszy bieg i rewers do przodu , jak zacznie ciągnik jechać to gaz do dechy i po chwili pedał sie robi twardy, proszę o pomoc co z tym robić
    • Przez lukasz248
      Jaki olej lać do hydrauliki w koparce zbudowanej na jumz? Gdzieś wyczytałem, że w przednie pompy powinny być zasilane olejem silnikowym.? I jeszcze jedno pytanie, gdzie w skrzyni znajduje się korek kontrolny poziomu oleju? 
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.

Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj