Polecane posty

kubatedi    2

Nie :) Niestety lub stety tak sie rokrzewilo będzie zaraz skracane na początku marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

ludzie powariowali, żyto tej odmiany sieje się od 90 do maks 140 kg na ha , ja siałem 140 i troszeczkę za gęste , a 220 to drugie tyle, 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubatedi    2

O ile znam matematyke dwa razy tyle go 280 😛 Milo sie slucha hejtu zamiast porady i pytan 😛 Tak sie rozroslo trudno nie przytne 😛 Trzeba będzie teaz dbać

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
suzuki18l    52

napisałem widełki 90-140, uśredniłem to wychodzi , ale mniejsza o to, jakich porad oczekujesz, radzić się trzeba było przed wysianiem, jak można siać daną odmianę nie wiedząc ile , a jaka klasa ziemi? dańkowskie ma to do siebie że się super krzewi ,nie bardzo jest tutaj co doradzić, regulatory  wzrostu to tu dwie dawki nie pomogą, ograniczyć azot , wcześnie siałeś prawda? ja przeważnie je siałem ale powoli na hybryde przechodzę 

 

 

Edytowano przez suzuki18l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

Dańkowskie strasznie sie krzewi. Mam posianą odmiane agat siane 20.09 115kg/ha i tez łąka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubatedi    2

Pozyjemy zobaczyny :) Zawsze tak sialem zboże nie bylo nigdy zle a wręcz przeciwnie :) Bedzie tylko jedna dawka saletry :)  Modus potem yamato na grzyba następnie etefon plus siarczan magnezu i mocznik oraz mikto i zobaczymy w lipcu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pWnedMTZ    68

Jesień 2017 sialem rubin i diament 90 kg/ha, 2018 padła susza na 6kl zające mogły się ganiac między roślinami, gdzie jeszcze gorsza gleba wogole nie było czego kosic. Teraz posialem 180 kg i zobaczymy co z tego będzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

Oj kolego żeś  zaszalał u mnie dańkowskie najlepiej wychodziło jak siałem 90 kg na ha a na jednym poletku gdy zasiałem 150 na ha to plon był o 40 procent mniejszy ale to co ty zrobiłeś to masakra normalnie ręce i cy...i  opadają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
stempos1980    7905

No trochę gęsto. Na kieszonkę było by ok. Ja siałem rubina 140 kg na ha ale późno. A co dać na chwasty jednoliścinne i dwuliścienne na żyto? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Xerkses    108
stempos1980 napisał:

No trochę gęsto. Na kieszonkę było by ok. Ja siałem rubina 140 kg na ha ale późno. A co dać na chwasty jednoliścinne i dwuliścienne na żyto? 

Lancet plus teraz wiosną

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
michal_19    181
6 godzin temu, kubatedi napisał:

Nie :) Niestety lub stety tak sie rokrzewilo będzie zaraz skracane na początku marca

Wczesne stosowanie regulatorów, jeszcze bardziej ci je dokrzewi...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rob355    8

Siałem 2 lata diament około 130 kg/ha na kl 4, dość dobra agrotechnika, gęste i ładne skracane ale plonu pow 4 t nie mogłem osiągnąć. Zrezygnowałem z tej odmiany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thor1984    685

Kolego ja na Twoim miejscu z wiosny zamiast szybko wjeżdżać z saletra poczekalbym aż się zrobi cieplej i zastosował mocznik to po pierwsze. Po drugie jak ktoś wyżej pisał po regulatorze jeszcze bardziej się rozkrzewiania. Po trzecie kiedyś znajomy kupił ode mnie co prawda Rubina ale zasiał podobnie jak ty to ziarno było tak drobne, że wyglądało prawie jak jakiś poślad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubatedi    2

Dzisaj byl znajomy rolnik i powiedział ze tu mozna powalczyc o dobry plon tylko trzeba popilnowac :) Powiedzial zeby okolo 15-20 marca dac ok 150 kg saletry potem poczatek kwietnia dac etefon  i cos na grzyba wgórnej dawce do tego mocznik siarczan magnezu i mikroelementy i po 14 dniach powtorzyc zabieg i mówi ze powino byc okej wziol tez pod uwagę jakosc gleby :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macius11157    168

Witam mam dylemat bo mam zyto po pierwszym siewie dankowskie rubin i czy wystarczy jakieś 120-130kg na ha gleba 4-5 i znajdzie się 6 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pawel2678    56

uważam że za dużo u mnie dańkowskie gdy siałem 90 kg było ok przy 130-150 słomy mnóstwo a ziarna a 30% mniej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
macius11157    168

czyli ze 100kg jak posieje bedzie dobrze? dodam ze to drugi siew i ziemie lekkie

Edytowano przez macius11157

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez SebastianP
      Chciałbym samodzielnie zamontować wspomaganie do c330 napędzane z rozrządu. Oś okrągła. Montował ktoś? Jaki zestaw polecacie? Mile widziane linki, oceny i opis problemów przy montażu. Pozdrawiam.
    • Przez Rolniczek95
      W tym roku będę pierwszy raz zakiszał żyto w baloty, co sądzicie czy po skoszeniu przewracać pokos po kosiarce czy odrazu na wałki i pod prasę, czy macie jakieś rady, doświadczenia na temat zakiszania żyta w baloty. Pozdrawiam
    • Przez Pumba2152
      Witam, przymierzam się do przekładki silnika i potrzebuje zakupić flansze/kryzę/obudowę sprzęgła aby spiąć wszystko razem 
      Czytałem na forum to kiedyś podobno jakieś Pan z okolic Częstochowy robił taki gotowy zestaw do montażu. Szukałem i wszystkie ogłoszenia nieaktualne. Ktoś coś wie gdzie można to zakupić?
      Jakiś namiar na człowieka co się tym zajmuje, bądź z czego można zastosować obudowę? Słyszałem że od raka pasuje ale nie wiem....
      Pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj