alojzy110183

kalibracja skrzyni biegów Renault Ares 815 RZ

Polecane posty

witam. Czy orientuje się ktoś czy w Renault Ares 815 kalibruje się skrzynię biegów ? Jeżeli tak to w jaki sposób ? z góry bardzo dziękuję za informacje i proszę o pomoc

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kaczor94    0

Rozmawiałem kilka miesięcy temu z serwisantem classa, w sprawie kalibracji w 155.54. Stwierdził że jeśli nie szarpie jakoś strasznie to nic nie robić, ponieważ w starszych ciągnikach czasami są komplikacje z kalibracją i potem jest problem. A kalibruje się bodajże za pomocą metadig-a.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DEMONxXx    13

Ares to nie seria 1xx-54. Kalibracja powinna byc robiona po okreslonych przebiegach, po wymianie oleju czy remoncie skrzyni wydłuża to jej żywotość.

Serwisant prawdopodobnie sie na tym nie znał tez dzwoniłem do classa w sprawie 155.54 nie mieli nawet urządzenia do kalibracji znajdz porządnego speca to ci wytłumaczy metadiaga mają nieliczni i nie wszyscy to ogarniają. W niesprawnych skrzyniach po kalibracji moze byc nawet gorzej niz przed ale wtedy da sie wrocic do starych ustawien albo najpierw kalibrować na innym sterowniku jest ktos na forum co tak robi.

Ares to co innego

Zalezy co chcesz kalibrować w nowszych aresach dało się samemu ustawiać agresywność rewersu reszta pod kompem ale niech wypowie się ktoś kto to ogarnia bo ja mam info tylko ze słyszenia

Edytowano przez DEMONxXx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly2000    5

Ja w swoim Aresie 550 RX próbowałem robić kilka razy kalibrację sprzęgła, ale niestety zaczynają migać kontrolki półbiegów wskazując na błąd. Wie ktoś może , co może być tego przyczyną? Dodam, że czasami w czasie pracy w obejściu zdarza się, iż po puszczeniu sprzęgłam ciągnik nie rusza tylko zaczyna migać strzałka kierunku jazdy. Dopiero po ponownym naciśnięciu pedału sprzęgła rusza, z reguły z szarpnięciem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartoszek_xd    24

W Aresie kalibruje się tylko rewers

Ktoś potrzebuje instrukcji, bo mam od mf 6200 i w moim 566 pomogła

I tak można ustawiać czułość ruszania, jest 5 zakresów czułości, do przodu oddzielnie do tyłu oddzielenie

E-maile podajcie jak coś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek_82    0

Bartoszek_xd będę wdzięczny za ta instrukcję kalibracji rewersu bo mam ten problem w Ares 640 szarpie mi przy ruszaniu do przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartoszek_xd    24
1 godzinę temu, slawek_82 napisał:

Bartoszek_xd będę wdzięczny za ta instrukcję kalibracji rewersu bo mam ten problem w Ares 640 szarpie mi przy ruszaniu do przodu. Na ten adres: slawek_82@o2.pl Z góry dzięki.

nie wiem czy ona zadziała w serii  z zerem na końcu, one chyba były na starszym sterowniku autotronic2 a nie 3 jak seria z 6 na końcu ale sam zobaczysz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek_82    0

Poszło i na tym sterowniku udało się zrobić ta kalibracja w Ares 640 I chyba coś pomogło bo już nie ma tego gwałtownego ruszania z rewersu do przodu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cichy_14    0
Dnia 9.04.2019 o 12:24, Bartoszek_xd napisał:

nie wiem czy ona zadziała w serii  z zerem na końcu, one chyba były na starszym sterowniku autotronic2 a nie 3 jak seria z 6 na końcu ale sam zobaczysz

Wyślesz mi instrukcje na ten email damiaxmodding@gmail.com? Potrzebuję skalibrować skrzynię w Aresie 816

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dnia 8.04.2019 o 18:16, Bartoszek_xd napisał:

W Aresie kalibruje się tylko rewers

Ktoś potrzebuje instrukcji, bo mam od mf 6200 i w moim 566 pomogła

I tak można ustawiać czułość ruszania, jest 5 zakresów czułości, do przodu oddzielnie do tyłu oddzielenie

E-maile podajcie jak coś

Gdybyś mógł mi wysłać instrukcję kacprzak.lukasz@wp.pl 

Panowie. Do aresa 550 rz potrzebuję. Również szarpanie przy jeździe do przodu. kacprzak.lukasz@wp.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba3048    3

A robi się kalibrację w Ares 735  na mechanicznym rewersie?   Półbiegi lekko szarpią 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj