News
yacenty

LPIS a koordynaty do ręcznego GPSa

Polecane posty

yacenty    828

Mamy bazę danych LPIS, gdzie mamy wszystkie działki rolne i ich wierzchołki. Te dane są w jakimś dziwnym dla mnie - nie zrozumiałym jeszcze formacie.
Wiecie może jak te dane skonwertować do układu zrozumiałego przez Garmina albo Trimbla?
Chciałbym wyeksportować swoje działki i nanieść do je do Garmin etrex 10, albo jeszcze lepiej - wstawić je do nawigacji Trimble GFX-750.

Ktoś z was przerabiał temat?
Udało mi się doszukać że dane w naszych systemach są w wersji: EPSG:2180 ETRS89 / Poland CS92, teraz kwestia jaki format przyjmują inne urządzenia

Pozdrawiam YacentY
Drogi użytkowniku - zapamiętaj sobie, nie ponoszę odpowiedzialności za posty innych użytkowników serwisu - odpowiadam tylko za siebie!!!

Blog o uprawie roślin na Dolnym Śląsku - Nasze uprawy - AgroFoto.pl
My agri pictrues

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez BartekJD2130
      Witam. Mam problem z hamulcem ręcznym. Jak zakupiłem ciągnik to ręczny działał znakomicie. Nawet pod dużym obciążeniem nie pozwalał na ruszenie sie kół. Pewnego razu gdy siałem zboże to stawałem do załadunku na takiej górce i go zaciągałem by nie gasić traktora. Zamiast mnie do ciągnika wsiadł pewien znajomy by "spróbować jak idzie". Wystartował i traktor jakby nie miał mocy ale on nie spuszczając ręcznego pojechał brzegiem pola no i po chwili z korka od wlewu oleju zaczął lecieć dym więc znajomy stanął. Szybko do niego podbiegłem i jak sie okazało zagotował sie olej przez właśnie zaciągnięty ręczny. Ręczny zawsze trzymał na ostatnim ząbku a na niższych popuszczał. Pytanie czy jest szansa by uratować hamulec ręczny ?? Teraz trzyma ale baaaardzo delikatnie. Większy skos i traktor już rusza. Bym był bardzo wdzięczny jak by ktoś poradził mi co teraz mam zrobić bo głowię się nad tym i głowię. Proszę o poradę kogoś kto miał styczność z takim sprzętem. Czy obejdzie sie bez wymiany taśmy która kosztuje koło 1000 zł ;/ ? Proszę o szybką odpowiedź.
    • Przez Luki1988
      Witam.
      Panowie czy ktoś przerabiał podawania sznurka linką z ciągnika na elektryczne?
      Wiem że ktoś gdzieś już o tym pisał ale nie uzyskałem odpowiedniej odpowiedzi.
      Myślę nad dwoma możliwościami:
      1. zamontowanie jakiegoś silnika 12v np od wycieraczek żeby napędzał bezpośrednio rolki wyciągające sznurek. (minus taki że wtedy silnik będzie cały czas się kręcił po wyłączeniu go bo bela będzie go napędzać ciągnąc sznurek)
      2. zamontowanie czegoś co napinałoby napinacz paska który napędza wszystko( to co teraz robię ręcznie linką z ciągnika) i ta opcja wydaję się lepsza ale ...? Co zamontować? Siłownik elektryczny np od bramy? Niekoniecznie dobre rozwiązanie.
      Macie jakieś inne pomysły?

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.