Zaloguj się, aby obserwować  
tomb2

Nowy ciagnik około 70 km ??

Polecane posty

jaro    166

Wczoraj jakimś cudem wcięło mój post-pisałem tam coś na temat "smoków na paliwo"-z tego co zauważyłem to WSZYSTKIE nowe ciągniki spełniające normy TIER 2 chleją jak głupie-jak coś to mogę podesłać tabelkę z jednostkowym zużyciem paliwa mojego JD-myślałem ,że jest wysokie ale P.Pliszka po zbadaniu jednego takiego JD 5620 stwierdził,że powinienem się cieszyć takim rarytasem jaki mam :).U mnie zresztą po 200 h pracy i lekkiej regulacji pompy paliwożerność znacznie zmalała(w belarce mniej niż Zetor).Jak powiem ,że w tym przedziale cenowym nie ma bardziej komfortowego i solidniej wykonanego ciągnika to mam nadzieję,że nie będę posądzony o kryptoreklamę :).Aha sąsiad kupił Farmtraca -jak przesiadasz się z c-360 to na pewno jest różnica ,jeżeli z Zetora to też -ale w dół:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piootr    4

@jaro jak możesz to podeślij mi piootr7@tlen.pl

 

Jak ze zwrotnością twojego jasia , ile ci spali przez cały dzień z prasą 100 litry /12 h czy mniej ?

 

Ciekawe czy gdzieś w lubelskim można by mojego smoka na hamowni sprawdzić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Księżak    0

@ tomb2 ja jeszcze pociągne temat 70 KM nowego ciągnika. Są dwie jeszcze firmy godne zainteresowania Case i Landini. U mie w okolicy są takie ciągniki ale 100-135 KM.

Może ktoś się wypowie?

P.S. Kurde niemcy strzelili gola...


w polu i zagrodzie nowe technologie a w sercu tradycja...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

"Farmatrac" 80 4WD 4-cylindrowy silnik PERKINS EURO 2, 74 KM


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

No właśnie Valtra A mnie zaciekawiła :) a moze wiecie ile to kosztuje ? No i właśnie CASE ??


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JacekNH    0

A moje zdanie jest takie żebyś najpierw poszukał takiego dilera, do którego mialbyś w miarę blisko, z dobrą opinią i żeby ci co będą Ci robili przeglądy i naprawy znali się na rzeczy. Warto się popytać rolników, którzy mają lepszy sprzęt. W moim przypadku to było podstawowa sprawa przy zakupie ciągnika - serwis i podeście do klienta po wyjechaniu nowym ciągnikiem z placu. P.S. Mówcie co chcecie o NH, ale ja ze swojego jestem bardzo zadowolony i jak Bozia pozwoli to jeszcze 2 kupię (TDD i TL-a). pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Też mi się wydaje że NH-ndy nie są złe przecież koncern CNH jest znany na całym świecie. ;)


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek    6

Ludzie doświatczyli już te maszyny od wielu lat. ;):/


Wszystko co da się powiedzieć, da się powiedzieć prosto, a czego nie da się powiedzieć o tym trzeba milczeć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ktos    0

w pełni zgadzam się z uzytkownikiemNHTsa, ja mam Lampo 60, jak go kupowalem w 2004 to poza zetorem 5340 praktycznie nie bylo wyboru, dzis jest wieksz wybor ale Lampo wydaje mi sie dalej atrakcyjne (cena/możliwosci/jakosc), w SDF jest b. tani serwis, a w moim rejonie jest dealer tylko SDF wiec koszty serwisu zinnych firm bylyby dużo wyższe, pomysle jeszcze o MF- jesli Korbanek w miare blisko (ale i tak bedzie drodi w utrzymaniu:)

)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

A ja polecam Ci Farmtrac 80 4WD bardzo fajna maszyna i bardzo dobrze sobie radzi. Kiedys zawozilismy na 2 ciagniki zepak i dwie przyczepy pierwszy zstaw byl to MF 690 ok 90 km a drugi wlasnie famtrac na poczatku pierwszy jechal MF al pozniej niechcielo nam sie z nim jechac i go wyprzedzilismy niedosc ze mielsimy mniejszza moc i wieksza przyczepe to jeszcze zostawilismy go w tyle i bardzo dobrze sobie radzil z jazda pod gorki. Pracuje rozniez z plogiem obracalnym 3 skibowym agregatem uprawowym 4m i opryskiwaczem i nietylko jesli chcesz napisz na gg to ci o niem opowiem dokladnie. 5806313


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomb2    1

No tak oki39 tylko jeszcze jedno jak bedzie z awaryjnością np. za 10 lat ;/


Ciesz się każdą chwilą życia...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
oki39    2

Wiesz tego ja niewiem bo chyba niema jeszcze farmtraca ktory ma 10 lat ale jak narzei to cyhyba bylo pompa od streowania popsuta ale ale wymienili i dziala dobrze a tak to narazie nic wszystko chodzi jak nalerzy.


Wszystkie moje foty chronione sa prawem autorskim.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Ja mam Jasia 5720 i wam powiem że wcale tak mało nie pali. Oni tak mówia że on mało pali tak jak nie dostanie mocno po garach. Mam też DF Agrosun 120 2001r. i powiem wam ze jestem zadowolony tani serwis i pali 12 w 3m kultywatorze ścierniskowym, jak orze Kvernelandem obracalka 4 skibowką 160 cm to tez pali 12 na h. Wracając do JD to cześci drogie. Mowią ze Fendt to taka maszyna nie psuje sie ta?!!!! Gościu takiego 120 KM ma to mu zaraz po gwarancji wał korbowy poszedł i u korbanka 25 tys. mu zaspiewal to kupił 160 KM Perszinga od Renault. U wujasa w JD 108KM pompa paliwa siadła po 9 miechach. W same roller 60KM z TUR-em wał od przedka poszedł bo zaslaby ciagnik do TUR'a tak serwis powiedział.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Silver    0

To co z tym new hollandem td bo ten td70d 3 cyl z turbo będzie bardzo oszczędny więc może warto i do tura będzie dużo lepszy od rollera bo większy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
timasz    55
Ja mam Jasia 5720 i wam powiem że wcale tak mało nie pali. Oni tak mówia że on mało pali tak jak nie dostanie mocno po garach. Mam też DF Agrosun 120 2001r. i powiem wam ze jestem zadowolony tani serwis i pali 12 w 3m kultywatorze ścierniskowym, jak orze Kvernelandem obracalka 4 skibowką 160 cm to tez pali 12 na h. Wracając do JD to cześci drogie. Mowią ze Fendt to taka maszyna nie psuje sie ta?!!!! Gościu takiego 120 KM ma to mu zaraz po gwarancji wał korbowy poszedł i u korbanka 25 tys. mu zaspiewal to kupił 160 KM Perszinga od Renault. U szwagra w JD 108KM pompa paliwa siadła po 9 miechach. W same roller 60KM z TUR-em wał od przedka poszedł bo zaslaby ciagnik do TUR'a tak serwis powiedział.

to ile ci pali w roznych pracach ten JD

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Zetor Forterra 11441 ma 110 koni a nie 70km.................. <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
Ja mam Jasia 5720 i wam powiem że wcale tak mało nie pali. Oni tak mówia że on mało pali tak jak nie dostanie mocno po garach. Mam też DF Agrosun 120 2001r. i powiem wam ze jestem zadowolony tani serwis i pali 12 w 3m kultywatorze ścierniskowym, jak orze Kvernelandem obracalka 4 skibowką 160 cm to tez pali 12 na h. Wracając do JD to cześci drogie. Mowią ze Fendt to taka maszyna nie psuje sie ta?!!!! Gościu takiego 120 KM ma to mu zaraz po gwarancji wał korbowy poszedł i u korbanka 25 tys. mu zaspiewal to kupił 160 KM Perszinga od Renault. U szwagra w JD 108KM pompa paliwa siadła po 9 miechach. W same roller 60KM z TUR-em wał od przedka poszedł bo zaslaby ciagnik do TUR'a tak serwis powiedział.

Czyżby było tak jak mówił pewien pan na wystawie, że wszystkie ciągniki się psują z tą różnicą tylko że im droższy tym naprawa droższa <_<

ps. koleś polecał pronara <_<

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Olik    3

MCCormick CX 75 ma on 74 km. Ja takiego zamówiłem w full opcji to z VAT-em i ładowaczem Quicke Q45 wyjdzie mnie 180 tys. Brutto <_<

 

Cena wydaje mi się przystępna <_<


DF K100(zmieniona mapa wtrysku z K120) + Quicke Q55, McCormick cx 75 + Quicke Q45, Ursus C-360, Ursus C-330...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Valtre A75 lub Zetora 7340T lub Lamborghini EVO3 albo któregoś z trojaczków koncernu SDF

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miko    0

Zetora 7340 to już nawet chyba nie ma w sprzedaży. W zależności od funduszy

Zetor 7441 lub troche droższy

ciągnik z SDF albo np. wspomniany wcześnej Mc Cormick

lub John Deere 5620

ale to wszystko zależy na jaki przedział cenowy się zdecydujesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ferdek07    75
MCCormick CX 75 ma on 74 km. Ja takiego zamówiłem w full opcji to z VAT-em i ładowaczem Quicke Q45 wyjdzie mnie 180 tys. Brutto <_<

 

Cena wydaje mi się przystępna :)

<_< :):) jak za 74km z turem to faktycznie przystępna :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się
Zaloguj się, aby obserwować  

  • Podobna zawartość

    • Przez FarmerPL6075
      Trochę ponad 3000 mth i 6 lat na naszym Gospodarstwie. FT Heritage 6075 DTn chodzi głównie z paszowozem




    • Przez jakubgor123
      Tak jak w tytule poszukuję ciągnika do 40 tysięcy może być 4x4 lecz nie jest to konieczność co polecacie ? Minimum 80KM
    • Przez Janusz_m
      Witam szanowne Grono.
       Doradżcie proszę , czy  ciągnik Kubota MU 5502 sprawi się dobrze na winnicy, czy ktoś ma i jest zadowolony? Czy lepiej szukać czegoś innego między 50 - 60 Km i jaki z ciągników byście polecili?
      Z góry dziękuję i pozdrawiam.
    • Przez TomZet
      Dzień dobry,
      posiadam Zetor 5245  4x4 z 1989 roku, chcialbym wymienić na cos nowego w budżecie 130-160k brutto.
      Chciałbym żeby był 4x4 w okolicach 50kM, Zatory Major chodzą w okolicach 200k, chciałbym cos 40-50k taniej.
      Co mi polecicie sprawdzonego? 
    • Przez MalyRolnik18
      Witam. Jest kilka różnych tematów o tych ciagnikach ale jasno określonego nie ma, dlatego zakładam nowy temat dla siebie i ludzi którzy będą zainteresowani tym ciągnikiem. Mianowicie. Pytanie kieruje do osób które użytkują lub użytkowali ciągnik Renault 103.14, chciałbym się wszystkiego o nim dowiedzieć tzn. jaki komfort, jakie prędkości w pracach polowych? Jakie spalanie? Jakie awarie najczęściej występują w tych modelach, jak z dostępnością części i trudnościami w naprawach? I przede wszystkim na co zwrócić szczególną uwagę przy oględzinach?  żeby nie wpaść na przysłowiową minę. Zapraszam serdecznie wszystkich którzy mieli lub mają doczynienia z takim ciągnikiem do dyskusji i pomocy, z góry dziękuję za odpowiedzi. Pozdrawiam. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj