longer89

Same Explorer Classic 95 -Olej napedowy w oleju

Polecane posty

longer89    1

Witam, mam taki problem z Same Explorer Classic 95 że przybywa mi oleju w misce olejowej. Przyczyną jest dostająca się tam ropa. Gdzie szukać przecieku? Silnik po odpaleniu bardzo kopci na biało. Silnik 1000.4WT

Edytowano przez longer89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

A pompka paliwa jest napedzana z rozrzadu?? Jak tak to na pewno ona jest winna, wykrec, rozkrec i sprawdz membrane.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
longer89    1

Pompka zasilająca jest napędzana mechanicznie. Rozbiorę ją i sprawdzę. Z góry dziękuję za każdą odpowiedź. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Tez mam Same tylko Explorera i w nim jest pompka na wałku rozrzadu, w nim akurat mi nie walneła ale w 3P miałem taki przypadek. Wymiana pompki, oleju, filtra i smiga dalej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zbyszekbrzuze    297

Jeśli dymi na biało to rób wtryski. U mnie w 3P tak było, wszyscy mówią że pompka a po regeneracji wtryskiwaczy ustąpiło. Pompkami zajmij się później.


KPK Kumurun Team
Naprawiam ciągniki, remontuję silniki,

GG: 33264431 t: 724772311

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1571

Wtryskiwacze leją nie rozpylają  i nie spalona ropa idzie do oleju jak koledzy wyżej piszą wtryskiwacze do roboty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sylip    44

Spotkałem się kiedyś co prawda w innym ciągniku z przypadkiem lejącej świecy płomieniowej. Silnik też kopcił na biało i przybywało oleju.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez damianzb9613
      Witam, co może być przyczyną mokrego kolektora wydechowego i całego tłumika aż do samej góry (podstawiłem puszkę pod tłumik to nakapało oleju z paliwem czy coś takiego )zostały wymienione pierścienie tłokowe , uszczelki pod głowicą i pompa paliwa i wtryski były sprawdzone.
    • Przez jarx08
      jaki olej wlać do skrzyni Jd 6810?
      czy po wymianie wymagana jest jakaś kalibracja?
    • Przez Reno123
      Witam jestem posiadaczem Renault 103.54 mam problem z hydraulikom. Po odpaleniu rurka od pompy hydraulicznej do rozdzielacza mocno drży , przewody do hydrauliki wywrotu są ok nie wiem co powoduje drganie i jak to usunąć . Czy to może być przez rozdzielacz. Po dłuższej pracy słabnie wspomaganie. Proszę o poradę 
    • Przez jarx08
      jaki olej wlać do skrzyni Jd 6810?
      czy po wymianie wymagana jest jakaś kalibracja?
    • Przez Nasters
      Witam  mam problem Lamborghini 1060 otóż do 1 tys obrotów z odmy leci delikatnie biały dymek lecz pod za dużym ciśnieniem po zwiększeniu obtotów z odmy zaczyna kapać olej czym większe obroty więcej oleju ?? ktoś może już to przerabiał ?? uszczelka ?? pierścienie ??
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj