Scappy

Sprezarka brak ciśnienia Ursus C-360

Polecane posty

Scappy    14
Witam. Po założeniu nowego cylindra,tloka z pierścieniami,korbowodu oraz głowicy jest bardzo niskie ciśnienie w układzie. Jest zbyt niskie aby przyczepa zaczęła hamować. Co może być nie tak ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Jak wcześniej było dobrze i nie grzebales nic przy regulatorze cisnienia to obstawial bym zaworki w głowicy, sprawdź czy są szczelne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scappy    14

Głowica z zaworami jest nowa więc liczę że powinna być ok . Jak je sprawdzić ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Też kupiłem nową głowicę i nie trzymała od razu poszła na reklmację dostałem drugą i pompuje jak szalona napewno to ona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

No jak sprawdzić odkręć rurkę zaraz za sprężarka i zobacz czy bije jak dobrze daje to na wolnych obrotach palca nie utrzymasz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Czyli głowiczka jest trefna, rozmawiałem z sprzedawca to mówił że miał ich 7 a spowrotem przyjechało 5 :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scappy    14

Panowie walka ze sprężarką trwa nadal !

Dostała kolejne zaworki w nowej głowicy , a później w starej i nadal jest LIPA .

Dzisiaj założyłem nowe pierścienie . Poskładałem do kupy i co ? Nadal d*pa blada . Nic nie pompie .

Złożony nowy regulator ciśnienia . Zlikwidowane wszelkie nieszczelności . Ręce już do podłogi sięgają jak to widzę .

Proszę i błagam o porady ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

to niemozliwe ,a drożny masz ssak?

tłok po zdjęciu glowicy podchodzi do samej góry ?

jedyna opcja to krótszy nowy  korbowód

Edytowano przez Tomasz78

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scappy    14
4 minuty temu, Tomasz78 napisał:

to niemozliwe ,a drożny masz ssak?

tłok po zdjęciu glowicy podchodzi do samej góry ?

jedyna opcja to krótszy nowy  korbowód

Chodzi Ci o ten króciec przez który jest pobierane powietrze ? Jeśli tak to jest drożny . Próbowałem z założonym wężykiem i bez brak różnicy .

Ściągałem już tyle razy głowicę i tłok chodzi w pełnym zakresie , czyli od dołu do krawędzi cylindra . Nie wiem czy występowały krótsze korbowody .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

Jeśli po wymianie wszystkiego odkreceniu rurki czyli sprężarka pompuje odrazu na zewnątrz dalej jest znikome ciśnienie to dla mnie coś nie tak jest dalej z głowica nie z samymi zaworkami a cała glowiczką

  • Sad 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

w dobie dzisiejszych bubli wszystko możliwe ,ale jesli mówisz ze skok prawidłowy i drożny ssak to glowica walnięta,moze zle coś składasz te zaworki ,

ja przy takich codach bym spróbował na innej sprawnej od innego ciagnika ,to by wszystko wyjaśniło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scappy    14

Jak chciałem oddać głowicę na gwarancję czy też zwrot z powodu niesprawności , to mi powiedziano w sklepie że ta część nie podlega gwarancji :D . Zaworki to żadne cuda więc raczej nic nie pomieszam ... Nikt nie będzie rozbierał sprawnej sprężarki po to żeby sprawdzić moją głowicę :D . Da się gdzieś kupić głowicę lepszej jakości niż to co mają w "agromach" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Nie podlega gwarancji... mi bez problemu sprzedawca wymienił i pokazał kupkę niesprawnych do odesłania

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

każda część podlega gwarancji jesli nie ma w niej ingerencji twojej ,jak sprzedawca nie chce przyjąc to bym mu tym w r....przp...... to jego zasrany obowiazek 

a co to za problem zdjąć samą kompletna glowice ,jak ktoś życzliwy to użyczy,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scappy    14

Dzisiaj kupiłem następną nową głowicę . Tym razem w Grene . Brak poprawy . Wskazówka ani drgnie . Powiedziałbym że jest nawet gorzej .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

ja tego nie ogarniam , jak nie pompuje ? przeciez to jest tak prosta konstrukcja

pierscienie na sucho w cylindrze schodza się na 0 ?

ostatecznie ,naped korbowodu pod obciążeniem nie pracuje ,

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scappy    14
1 godzinę temu, Tomasz78 napisał:

ja tego nie ogarniam , jak nie pompuje ? przeciez to jest tak prosta konstrukcja

pierscienie na sucho w cylindrze schodza się na 0 ?

ostatecznie ,naped korbowodu pod obciążeniem nie pracuje ,

 

Ja  już też powoli nie ogarniam . Przez króciec słabo ciągnie powietrze według mnie ,bo tylko lekko palec przyciąga . Pierścienie też sa tylko jednego rodzaju innych w sprzedaży niema . Wyjście gdzie pompuje mogę zatkać palcem . Mogę jutro nagrać filmik jak to wygląda .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

sprawna sprężarka powinna pompować min 6bar i przy tym cisnieniu powinno byc słychać jej prace ,jak poty wyciska

a przed wymiana cześci też byl problem ?

ze swojego doświadczenia,powiem tak, użytkuje 40tkę od 30lat   silnik 89r nominał  ,do 2010 jako główny ciągnik w gospodarstwie 20ha  wiec lekko nie miała  i spreżarka do dzis w orginale śmiga

w drugiej wymiana pierscieni i głowica  ,tez dzialało poprawnie do końca ,czyli do sprzedaży ciągnika ,

ja wymiękam przy Twojej , to sa rzeczy które rzadko sie psują

nagraj film i zobaczymy ,moze ktoś jeszcze coś doradzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scappy    14

Przed wymianą był problem z tym że rozłączała się pod obciążeniem ,więc przy okazji montażu wspomagania gdzie trzeba było wymienić wałek od napędu pompy wtryskowej , wymieniłem też wyżej wymienione elementy + sprzęgło kłowe do tego .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

czyli ingerencja w wałek była ,

a jaka pewność ze pracuje prawidłowo po złożeniu ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scappy    14

Po ściągnięciu głowicy widać jak tłok pracuje w pełnym zakresie . To jutro też pokażę ;) .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scappy    14

Niestety dzisiaj nie zdążyłem już ściągnąć głowicy . Sprawdzałem sprężarkę pod kontem szczelności . Ściągnięty pasek , woda z ludwikiem w psikotku i obleciałem całą sprężarkę i nigdzie nie bąbli .. Filmik jak to chodzi :Sprezarka Ursus C-360

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Scappy    14
Tomasz78 napisał:

czyli ingerencja w wałek była ,

a jaka pewność ze pracuje prawidłowo po złożeniu ?

 

Praca tłoka:https://youtu.be/JvF_OXnyS8Y Rozmontowalem dzisiaj poprzednia głowice zaworki wyczyscilem i złożyłem. Założyłem ta głowice i nadal nic .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez pablo21
      Ostatnio przeglądałem katalog częci z Grene i widziałem pompę hydrauliczną do c-330 wzmocnioną czym ona różni się od zwykłej, jaki ma wydatek, i co da jej założenie w ciapku(będzie szybciej podnosił?)
       
      Od kiedy to się pisze pąpa?
    • Przez AdrianWasiak
      Mam ursusa c-330m 1800mth z 89r orginał zadbana narazie nie sprzedaje ale chętnie zamienię na coś większego np. Zetor 5011/5211 7011/7211 Case 685xl/745xl lub MF czterocylindrowy itp. rozważę różne propozycje jak nikt się nie zgłosi to na wiosnę będzie na sprzedaż.Zdjęcia w mojej galerii.
    • Przez Awek
      witam , od pół roku posiadam ursusa 1224 i od początku był problem z podnosnikiem , nie podnosił agregatu siewnego tzn podnosił na pełnym gazie a jak ujmowałem gazu to zaraz opuszczał , pojechałem na pole i po chwili nie chciał opuscić  albo nie chciał podnieść , jak jechałem drogą to na całym gazie bo zaraz opuscił i problem był z podniesieniem nawet gazowanie nic nie dało , więć wymieniłem pompe na wzmacnianą nową , nowy tłok i cylinder , rozdzielacz po regeneracji ,filtry nowe , oleju jest max , i to samo więć pomysłem ze rozdzielacz moze jest trafny więc oddałem na gwarancje i stwierdzili ze jest dobry i to samo , wie moze ktos co jeszcze moze być nie tak ? i na pokrywie podnośnika od strony fotela  są dwa otwory w jeden jest wkręcony korek a drugi otwór jest wkręcona sruba która wchodzi w rozdzielacz zwykła sruba z otworem i tak mysle czy nie powinno być tam jakiegoż zaworu , bo miałem dwóch mechaników i kazdy mówi jedno (panie jak wszystko nowe to nie wiem co moze być ) i tyle aby wiem  z góry dzięki za odp
    • Przez podnośnik123
      Witam, mam problem z podnósnikiem w ursusie c 385. Gdy podniose ramiona na maxa pompa podnośnika cały czas pracuje a wąż dochodzący do pompy jest mega napiety. Spotkał się ktoś z takim przypadkiem ??
    • Przez przemekk800i
      witam
      chciałbym sie dowiedziec dokładnie jakie sa róznice miedzy tymi modelami wiem ze rc jest zmocniona czy to tylko taka róznica? a jaka jest róznica miedzy 360 a 365?  
      i jeszcze jedno jak jest z serwisem tej presy skąd bierzecie czesci z serwisu? i jak wygląda cenowo cześci do niej jakis przykład.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj