Polecane posty

Mircia26    12

Witam!

Może kto ma podobną prasę jak na zdjęciu. Mianowicie kupiliśmy ją niedawno. Nie ma ona żadnego sterowania elektrycznego, a pytanie dotyczy tego jak i kiedy zaczyna się wiązanie beli. Pan, który ja sprzedawał (handlarz) mówił, ze po ustawieniu wielkości beli na podstawie tych cyferek po lewej stronie wiązanie nastąpi automatycznie?? Ten sznurek, który też jest do startu wiązania służy tylko wtedy gdy np bela jest mała a my skonczyliśmy prasowanie i chcemy pozbyć się tego co jest w prasie?? A jak jest? nie wiem w książce zakupionej na OLX nic o tym nie ma a i jej jakość kiepska. Ktoś ma taką prasę ? Też bez sterownika czy jak to nazywają. Proszę o pomoc

CAM00069.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micgal39533    498

Ja mam 550 nad pompą od podawania sznurka jest taki czujnik i kółko które się przesuwa u włącza owijanie nim się ustawia wielkość bel przynajmniej u mnie a ten sznurek to służy do tego co napisałeś

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Gdy bela osiąga średnicę graniczną 80cm napinacz napina pasek od pompy ramienia hydraulicznego. Od tego momentu możemy owinąć belę manualnie zwalniając blokadę rozdzielacza za pomocą tego czerwonego sznurka. Owijanie standardowej beli 120cm zaczyna się w momencie gdy zaciśnięte pokrętło na suwaku średnicy beli spowoduje zwolnienie blokady rozdzielacza sterującego wysuwem siłownika od owijania. Ten czujnik służy tylko do sygnalizacji że zaraz będzie owijanie. Na sterowniku zakleiłem taśmą tą żółtą lampkę, bo gdy miga w nocy to nie widać wskaźników napełnienia beli po bokach. Te cyferki w miarę zwiększania beli kolejno się ukazują 3,4,5,6. bela 130 to około 3,5 czyli między 3 a 4. Cyferki są orientacyjną wielkością beli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mircia26    12

Witam!

Więc żeby się zorientować kiedy zaczyna się wiązanie trzeba spoglądać na te cyferki czy na aparat?  Ja mam ustawione teraz przy pustej prasie na 3,  jest to tam sznurkiem przywiazane do ramienia, które napełniając się będzie podnosić chyba tą blachę z cyferkami. Ktoś mi mówił że jak dojdzie do 6-syki zacznie się wiązanie i należy się zatrzymać. W prasach z elektryką pewnie po to są te światełka a tu? Wiem, że na pewno jest to kwestia wprawy.  Czy ktoś ma w miarę czytelną instrukcję? Obojętnie w jakim języku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PrzemoO    29

Żółte płaskowniki pokazują równomierność napełnienia komory lewo/prawo, w wersji z elektryką są czujniki informujące o zbliżającym się rozpoczęciu wiązania oraz kolejny z sygnałem dźwiękowym informuje o rozpoczęciu wiązania, no i informują o prawidłowości zamknięcia komory. Czerwony sznurek to już Ci koledzy napisali, 

mam po francusku do 540,54,550 od któregoś tam numeru seryjnego w wersji papierowej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Te cyferki są dla orientacji średnicy beli. Masz je za wysoko przywiązane. Na pustej komorze powinny jeszcze się nie wysuwać z okienka czyli sporo przed "3". Jak beluje to czasami się zapomnę i zatrzymuję się jak już owija, co według mnie zapobiega rozprężaniu się beli, gdy jakaś ilość sznurka jest wewnątrz beli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mircia26    12

Ok, zapytam jeszcze o zawór regulacji ciśnienia, bo przed zakupem "( nie majac doswiadczenia z prasami) czytalismy na co zwrocic uwage przy zakupie uzywanej prasy pasowej. Po zakupie okazalo się ze nalezy rowniez sprawdzić ten zawór(czego nie zrobiliśmy) bo niby jak się podnosi klape na pusto i te cyferki sie zmieniaja to owy zawór do regeneracji bądz wymiany. A to niby nie są tanie rzeczy (8 tys. zł). Tak twierdzi znajomy, który posiada prasę 540. Co do startu wiązania to się go ustawia gdzieś z lewej strony prasy kiedy ma się załączyć potem ustawia pod numerek orientacyjnie i kwestia wprawy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Ważne aby zawór trzymał ciśnienie podczas belowania. Jak masz mocno zbite bele to wszystko jest ok. Zawór można przeczyścić lub wymienić oring. Mam 550 i zawór bezpieczeństwa klapy na czas napraw i też można podnieść napinacz komory zwijania. Nie idź w koszty, bo ludzie różne rzeczy gadają. Start wiązania z lewej strony patrząc na zdjęcie. Jest to czarne pokrętło które zaciska się na suwaku. Numerki tak jak mówisz. Jak chcesz to wieczorem wstawię zdjęcia z regulacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mircia26    12

Maszyna jeszcze nie była próbowana. Podobno jest wszystko ok. Wizualnie widać, że nie była mocno eksploatowana. Jak można prosić zdjęcia to dziękuję.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Pokrętło od ustawiania średnicy beli jest zielone na zdjęciu 1 i 3. Zdjęcie nr 2 to regulacja ilości sznurka na beli. Zdjęcie nr 4 to przyłącze manometru do siłownika zgniotu beli oraz sznurek z ruchomymi cyferkami. 5 to manometr. 6, 7, 8 to zawór regulacji zgniotu beli.

1.jpg

2.jpg

3.jpg

4.jpg

5.jpg

6.jpg

7.jpg

8.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mircia26    12
Cytat
Cytat

 

 

 

Dziękuję za zdjęcia i opis do nich. Pytanie czy przewody hydrauliczne mają być podpięte na dwie sekcje czy może być jedna z dwoma wyjściami?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mircia26    12

Pana prasa to model? Ciąga ją Pan 60-tką? Kto pyta nie błądzi:) Pytanie jeszcze czy po zamknięciu klapy pompa ma podczas zwijania też tłoczyć olej? Czy tylko nabić ciśnienie? i zawór je trzyma? Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Prasa jd 550, współpracuje z Ursusem 904. Po zamknięciu klapy pompa nabija ciśnienie i zawór je trzyma, a klapę trzymają zamki mechaniczne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mircia26    12

W tej co my kupiliśmy chyba nie ma zamków? chodzi mi o to czy cały czas ma pompa ciągnika ma tłoczyć olej by trzymać docisk klapy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Nie. Zamykasz klapę, opuszcza się napinacz pasów. jeszcze ze dwie sekundy przytrzymujesz aby nabiło ciśnienie i puszczasz rozdzielacz na pozycję stop. Nie dotykasz rozdzielacza aż do wyrzucenia owiniętej beli z komory. Jak masz więcej zdjęć z prasy to wstaw. Z jakim ciągnikiem będzie współpracować?

PS. Nie Pan tylko Maverick. ;) Z "Panami" już raz zrobiliśmy porządek. :)

Edytowano przez Maverick

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mircia26    12

Witam!

Zdjęcia z oferty sprzedającego (chyba nie rości sobie praw?! :)) Mamy c 360-3p i same explorer 55 z napędem i nim chcemy prasować. Chyba da radę.

Resized_20190126_152553.jpeg

Resized_20190126_152553_1.jpeg

Resized_20190126_152602.jpeg

Resized_20190126_152608.jpeg

Resized_20190126_152614.jpeg

Resized_20190129_124533.jpeg

Resized_20190129_124549.jpeg

Resized_20190129_124604(1).jpeg

Resized_20190129_124604.jpeg

Resized_20190129_124631.jpeg

Resized_20190129_124643.jpeg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Bardzo ładny stan. Odkręć osłony podbieraka i sprawdź stan łańcucha. Sprawdź też zębatkę zdawczą oraz łańcuch główny z prawej strony, czy nie jest najtańszym chińskim zamiennikiem.  Jak pęknie ten łańcuch to zawinie się na zębatce i wyrwie obudowę. Sporo pras taką przygodę miało. Rok produkcji jest na felgach. Nawet 3p powinien dać radę. Swoją JD550 beluję ursusem 904, ale dawniej też C-360, chociaż miała ciężko. Ale głównie dlatego ursusem 904, bo jest włączanie wom hydrauliczne i podczas wyrzucania beli można wyłączyć wałek i podnieść klapę. :) Fajna prasa. Wygląda na mało używaną.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mircia26    12

Wizualnie jest ok. Trochę wąski podbierak 120 cm. Zębatka trochę jakby miała niektóre zęby lekko uszczerbione. Nie ma dodatków typu jakiś ślimak, nóż do kiszonki, odrzutnik. Potrzeba nam rocznie zrobić max 150 balotów siana, sianokiszonki i słomy razem rocznie. Rok 1988 więc stara ale jak powyżej wizualnie ok. Po dwie spinki na pasach, niewytarte.  Z rozpoczęciem beli nie ma problemu? Trzeba wolniej zaczynać? Wiedza moja opiera się tylko na tym co na forach piszą. Nie zawsze jest to jednoznaczne i oczywiste. Pozdrawiam

Dodam, że Same też ma hydrauliczne sprzęgło wałka.,

Edytowano przez Mircia26

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Trochę wolniej na pierwszych kilku metrach a później aby zdążył podbierak nabierać. Sianokiszonka oczywiście wolniej, ale w słomie to się zasuwa szybko. Czasami w słomie lubi się podbierak zapchać blisko beli, żeby nikt nie wpadł na pomysł popychać tego czymś, ale to przeważnie zdeptana słoma z poprzeczniaka, bardzo krótka. Do siana jest idealna, ale żeby nie pleśniało siano, to musi być suche jak pieprz. Swoją JD550 robię rocznie około 80 bel sianokiszonki, 40 siana i 200 słomy. U mnie też nie ma noża ani odrzutnika. Ważne by równomiernie napełniać komorę i brzegi, co jest trudne przy wąskim podbieraku, ale trochę wprawy i bele wychodzą piękne. Dbać o punkty smarne i czyścić z kurzu okolice łożysk. Zawsze mnie ciekawiło co jest w tej skrzynce z przodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mircia26    12

Witam!

W skrzynka jest chyba na sznurki, ewentualnie jakiś schowek. Jakąś owijarkę polecisz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dcnt    13

Nie wiem jak w jd 545, ale w jd 550 3P dostałaby dobry wycisk, do wydajnej pracy minimum ok 80KM potrzebne. Te prasy są dość wydajne, ale trzeba mocniejszego konia podpiąć. U mnie jd550 śmiga z U1224, ciągnik jej prawie nie czuje, ale można ładnie pogonić po polu.

Nam też dawniej mówiono że 360 do prasy wystarczy, po 3 latach pracy podobnym zestawem, zatartych panewkach na wale silnika i męczeniu ciągnika, mieliśmy dość i kupiliśmy mocniejszy ciągnik. Teraz to się prasuje, a prasa pokazała na co ją stać.

Edytowano przez dcnt

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Do wydajnej pracy tak, ale od biedy, lub w razie awarii większego to i 3p się przemęczy. U mnie JD550 współpracuje z Ursusem 904 który ma dosyć lekko. Mam dosyć spore górki co stanowi większe wyzwanie dla ciągnika niż napędzanie prasy. Owijarkę poleciłbym własną unia famarol fala L. Zrobiłem odboje z butli gazowych od kuchenki turystycznej, przesunąłem je bliżej środka i teraz jest ok. Zamierzam kupić samozaładowczą, więc ta będzie zbędna. Woj, Podlaskie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
reflex52    0

Witam. Nie zakładając nowego tematu chciałbym się dowiedzieć czy macie jakieś namiary (gdzie kupić) na jakieś zamienniki uszczelnień siłowników klapy prasy john deere 540 i tych oringów w rozdzielaczu bo za oryginały w serwisie to sobie sporo życzą albo przynajmniej o wymiary tych uszczelnień i oringów bym prosił. Z góry dzięki

Edytowano przez reflex52

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Mateuszek12
      Witam pomoże ktoś może miał ktoś problem tego typu. Niekce działać mi klimatyzacja w john deere 6910s co to może być za przyczyna.
    • Przez Dominik4321
      Witam mam do wyboru dwie prasy pasowe. Jedna z nich to McHale V660 która posiada 3 pasy. Drugą z nich jest John Deere V451M która posiada 6 pasów. Proszę o wypisanie wad i zalet  tych pras i czy lepsze bele są z prasy 3 pasowej czy 6 pasowej.
    • Przez AchimR
      Udało nam się przerobić eS-kę na wersję brazylijską.
      Nieważne czy wersja z 9l czy z 13l silnikiem. Wszystkie kombajny JD z DPF i dodatkowym kompresorem śrubowym można przerobić na wersję brazylijską, czyli z odłączonym kompresorem co dodaje mocy!!!
      Wkrótce więcej zdjęc.
      Kombajn już po testach.
       
      Tak było


      A tak jest teraz.
    • Przez yacenty
      Hejka,
      czy ktoś z was dokładał we własnym zakresie 2 komplety lamp aby uzyskać oświetlenie 360st?
      Moja kabina ma miejsca na boku kabiny i wewnątrz z przodu.
      Pytanie jest takie czy w brakujących miejscach jest wyprowadzona wiązka okablowania czy trzeba coś pokombinować? Coś dokładać czy ewentualnie pociągnąć tylko prąd kablem z lampy obok?
    • Przez plati
      Witam.
      Generalnie mam taki problem, że elektrozawory w mojej prasie są już wyeksploatowane i dochodzi do ich zacinania czasem.
       
      Chciałbym dokupić takie elektrozawory, jednak nigdzie nie mogę znaleźć sklepu, czy zakładu hydraulicznego, który dopasuje mi te elektrozawory.
      Wrzucam zdjęcia poglądowe rozdzielacza i "elektrozaworu"(w sumie nie wiem jak to się fachowo nazywa).
      Na rozdzielaczu jest wybity nr i nazwa firmy COMATROL
       
      Jeśli ktoś się zna na takim czymś i chciałby się podzielić wiedzą, to byłbym bardzo wdzięczny.
       
      Pozdrawiam
       
       


×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj