Polecane posty

Mateo3566    1

Witam mam pytanie, czy ktoś  wyrzucał słupy , podpory dachu? Może jest jakiś sposób żeby się ich pozbyć, dużo by Mi to ułatwiło manewrowanie w środku. Budynek ma 12 metrów szerokości.

IMG_20190211_143706_HHT.jpg

IMG_20190211_143734.jpg

IMG_20190211_143718.jpg

Edytowano przez Mateo3566

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

Można to zrobić tym bardziej iż widzę że pokrycie będziesz zmieniał musisz zrobić coś na wzór kratownicy podeprzeć stare krokowy najlepiej zeprzeć je na murze jeśli nie dasz rady to jakieś słupy po samych ścianach a dopiero jak wszystko poskrecasz można słupy wywalić

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Według mnie tu jedynym rozwiązaniem jest wymiana całej konstrukcji dachu na kratownicę ale to już duża inwestycja. Jeśli zostawisz tak jak jest a wyjmiesz choćby kilka z tych podpór do pod naciskiem silniejszego wiatru lub mokrego śniegu ten dach nie wytrzyma.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3216

u nas też był tak Pan jak słomę czy siano stale mu przeszkadzało i podcinal aż pewnego razu dach złożyło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

No właśnie bo jak w takiej konstrukcji zabraknie jednego elementu to przy pewnych czynnikach zewnętrznych moment i cały dach leży.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo3566    1

Górę dachu mam jeszcze w dobrym stanie, najgorzej słupy bo były wykorzytane jeszcze z drewnianej stodoły, i sypią się strasznie. O kratownicy myślałem żeby wyspawac w kształcie takiego rombu i podłożyć, tylko ciekawe czy nic nie siadzie. W opaskę mam włożone 4 druty 20 i zbrojone, tak samo w tych filarach z cegieł, myślycie że zda to egzamin?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

Kratownica mogła by być nawet z drzewa choć wsumie drzewo tanie nie jest jeśli zrobisz najpierw kratę i ją podstawisz a potem dopiero wymiesz te słupy to będzie ok nie raz po ludziach wyjmujemy ściany nośne przedtem montując podciagi i wzmacniając je i wszystko ok najważniejsze aby ten kto to wykonuje był rozgarniety nikt nie mówi tutaj o wywalaniu słupów bez wzmacniania konstrukcji na dachu masz blachę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo3566    1

Tak tak jest blacha ☺️z czego najlepiej by było wyspawac kratownicę?

Edytowano przez Mateo3566

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sebusk    48

Bez sensu wywal to próchno i zrób wieniec na nim postaw nowa konstrukcje, takie kombinacje mogą się skończyć nieciekawie.

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262

Masz dobrze bo wymurowane są słupy z cegły. Na nich oprzeć możesz np dwuteownik 20 cm. Podpierasz dalej platwie, wywalasz slupy, wsuwasz tregra, na nim nowe słupki

Będę coś podobnego robił w stodole ale u mnie jest 9 m między ścianami. Chce dać belkę z dwóch tregrow 10 cm jeden na drugim, zespewac, zatezyc płaskownikami na skos po bokach ala kratownica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    543

Ja to widzę tak: jeden słup na środku do tego zastrzał od strony muru i słupa albo druga opcja słupy tak jak teraz tylko rzadziej wzmacniając konstrukcje gruba belką

IMG_1111.jpg

IMG_22222.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

Buszmen ja mam tak właśnie zrobione że dwuteownik od słupa do słupa tyle że dużo mniejsza rozpiętość bo ok 7metrow tutaj żeby się nie uginał musiał by dać dwa na siebie i zrobić jak napisałeś lub dać jeden ale podeprzeć jak Morion pisze słupem na środku minus taki ze kolega chce się całkiem przeszkód pozbyć

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
5 godzin temu, Mateo3566 napisał:

mam pytanie, czy ktoś  wyrzucał słupy , podpory dachu?

oszalałeś ?? w tej więzbie nie ma szans odjęcia słupów bo się położy ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo3566    1

A teraz z innej beczki, ile bym musiał dać kratownic, budynek ma 28 długości , szerokość 12 , jaka blachę najlepiej położyć , czy kratownicę wyspawac z profila? Chodzi Mi żeby był swobodny przejazd, bez żadnego słupa ☺️

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    543

Poszukaj doświadczonego cieśli w okolicy to na pewno Ci doradzi. Ale na moje przy tych wymiarach, bez przerobienia całej konstrukcji nie ma mowy o usunięciu słupów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
40 minut temu, Mateo3566 napisał:

jaka blachę najlepiej położyć , czy kratownicę wyspawac z profila?

ja bym dał mały trapez .. z profila możesz śmiało spawać, albo kupić gotowca pod wymiar jak pisał @wojtal24

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Jak zaczniesz kombinować jak tu paru Ci radzi to to wszystko pierdolnie tak czy inaczej. Jeśli cały budynek jest solidny a na taki wygląda to nie ma co rzeźbić w gównie tylko zrobić raz a dobrze czyli rozebrać cały dach, wylać zbrojony wieniec i na nim ustawić nowe przęsła (kratownice). To co ile metrów zależy od materiału i jego rodzaju czyli przekrojów drewna lub stali. Niestety na taką przebudowę potrzebujesz mieć raczej pozwolenia i projekt a to dodatkowy koszt. Jeśli inwestycja na dzień dzisiejszy Cię przerasta to i tak uważam,że lepiej jeszcze się trochę pomęczyć tak jak jest a w tym czasie zbierać fundusze na konkretną robotę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262

Tam zaraz pierdolnie. Konstrukcja musi zostać zachowana, jedynie słup może być ucięty i oparty na belce łączącej przeciwległe ściany. Chcesz wiedzieć jaka dokładnie musi być belka idź do projektanta to Ci policzy. Ciężar dachu wbrew pozorom nie jest aż taki wielki, żeby belka była mega tęga

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
extrabyk    5592

Jak policzy porządnie to masa belek, które by to utrzymały przekroczy masę ewentualnych kratownic przy nowej całej konstrukcji dachu. Ciężar dachu nie ma tu decydującego znaczenia. Ważne jest to ile musi wytrzymać przy jakimś sporym opadzie zwłaszcza mokrego śniegu a to już idzie w tony na takim dachu oraz wytrzymałość na wiatr, który przy takiej powierzchni ma już potężną siłę. To nie jest jakaś szopka 3x4 ,żeby sobie robić eksperymenty pier**l nie czy nie pierdolnie.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateo3566    1
58 minut temu, extrabyk napisał:

Jak zaczniesz kombinować jak tu paru Ci radzi to to wszystko pierdolnie tak czy inaczej. Jeśli cały budynek jest solidny a na taki wygląda to nie ma co rzeźbić w gównie tylko zrobić raz a dobrze czyli rozebrać cały dach, wylać zbrojony wieniec i na nim ustawić nowe przęsła (kratownice). To co ile metrów zależy od materiału i jego rodzaju czyli przekrojów drewna lub stali. Niestety na taką przebudowę potrzebujesz mieć raczej pozwolenia i projekt a to dodatkowy koszt. Jeśli inwestycja na dzień dzisiejszy Cię przerasta to i tak uważam,że lepiej jeszcze się trochę pomęczyć tak jak jest a w tym czasie zbierać fundusze na konkretną robotę.

Wieniec jest wylany, w nim druty 20, z wieńca wystają  pręty gwintowane  i  do  nich krokwy przykręcone, z tego co Ojciec pamięta. Nad każdym wjazdem do budynku mam zamurowane tregre. Zabiorę kasę i zrobię to porządnie ☺️

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malorolny121    180

Jak tak masz porządnie  zrobiony dach z wieńcem to wystarczy ci uciąć  te słupy  i ustawić  ich na dwuteowniku 20-25 cm który złączy ściany . Musisz polaczyc sciany zeby budynek sie nie rozjechal na boki. Ot cala magia. Jak bede mial tel z dobrym aparat to zrobie zdjecie . U mnie tak jest budynki po 12 m szerokosci i niema żadnych słupów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262

Pisałem już wcześniej że tregry wystarczą. Zajetkowac też można krokwie dla bezpieczeństwa. To nie jest jakiś mega ciężar ten dach, a zimą pół metra śniegu na takim dachu nie leży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    262

U mnie po słupach zostało wspomnienie. Belka to 2 razy dwuteownik 100 zastrzelony płaskownikiem 50x3. Długość 9 m. Jak narazie ugięcia zerospacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.pngspacer.png

IMG_20191204_140347.jpg

IMG_20191204_140334.jpg

IMG_20191013_143939.jpg

Edytowano przez Buszmen11

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez warchest
      Witam mam takie pytania . Otoz nadszedł czas by zmienic dach na budynku gospodarczym tzn to byla obora ze stodola teraz aktualnie jest tam przechowywane zboze przerobione na typowe magazyny . zmiana by byla i drzewa czyli wiezby dachowej oraz eternitu jest to duzy budynek .pytanie jest takie jak to teraz jest z tymi budowami itd czy jak firma bedzie mi to robic to musi mi wystawic jakas fakture czy cos i firma musi byc zarejestrowana itd  jak to dokladnie wyglada z firma taka umowe jakas z nimi sie podpisuje czy jak . a konieczna jest zmiana poniewaz drzewo skrakcialo juz i eternit tez juz kiepsko wyglada wiec jest to wymiana z koniecznosci i bardzo duzy koszt bedzie i obciazenie ale coz tak musi byc .
    • Przez master0608
      Witam. Od razu na wstępie chcę zaznaczyć żebyście nie odradzali mi ogólnie pomysłu na modernizacje ze względu na ASF bo jestem dobrej myśli a projekt ten jest przyszłościowy a nie na już ;). Mam do was pytanie odnośnie przeróbki chlewni z płytkiej na głęboką ściółkę. Kojce wyglądaja w tej chwili tak:

      Obornik trzeba często usuwać z wybiegu nr. 1 no i w korytach jest również straszny bałagan. Świnki chodzą sobie po obydwu wybiegach a na czas usuwania obornika są przepędzane do wybiegu nr. 1 z którego trzeba wcześniej przerzucić obornik do wybiegu nr. 2 co niesie za sobą ogrom pracy ręcznej. Jako, że chlewnia sypie się dość znacznie i obecnie posiadam już bardzo małą liczbę zwierząt lecz chciałbym powiększyć stado w niedalekim czasie więc tak rozmyślam jakby przerobić budynek na głęboką ściółkę. Zrobiłem wstępny szkic jakby miało to wyglądać:

      Teraz pytanie do was co myślicie o takim podeście paszowym ? Jego wymiary bez stopni to ok. 2,5x1m i na nim znajdowałby się autopaśnik dwustanowsikowy i obok poidło. Wiem, że jest wąski i czy świnie nie będą się zbyt tłoczyć chociaż obsady nie będą wielkie. I teraz jaki szeroki minimalnie mógłby on być jeśli taki byłby za mały i czy w ogóle jest sens myśleć nad takim rozwiązaniem. Po bokach podestu byłyby postawione oczywiście murki, żeby świnki nie zrobiły sobie krzywdy. Oczywiście na takim metrażu nie trzymałbym myślę więcej jak 10szt. (powiedzmy jeden miot od maciory). Świnki na czas usuwania obornika byłyby przepędzane na korytarz paszowy. Pomiędzy poszczególnymi kojcami myślałem zrobić przegrody ok. 3m przykręcane z jednej strony do słupa a z drugiej do ściany. Przegrody tej długości nie będą za słabe jeśli byłyby wykonane z rur a w środku deski plastikowe o wysokości ok. 1m ?. Świnki byłyby przeganiane na czas usuwania obornika na korytarz paszowy.
      O ile ten kojec ma jeszcze jako takie wymiary to z następnymi dwoma już nie jest tak dobrze, bo mają po 2,5m szerokości. Czy waszym zdaniem dałoby radę w nich rozwiązać to w podobny sposób ? W nich mógłbym trzymać mniejsze sztuki więc automatycznie nie potrzebowały by tyle miejsca na podeście jak i drzwiczki przepędowe mogłyby być wtedy trochę węższe. Co o tym myślicie ? Przed tymi kojcami mam jeszcze jeden kojec o szerokości 3,5m więc tutaj też nie byłoby raczej problemu myślę. Tutaj obraz na całą chlewnie:

      Co o tym wszystkim sądzicie ? Niestety takie rozmieszczenie kojców najbardziej by mi pasowało gdyż ograniczają mnie słupy które znajdują się w każdym kojcu i do nich pasowało by właśnie dorobić mocowanie do przegród.
      Możliwe, że wszystkiego nie sprecyzowałem także zapraszam do dyskusji.
      Pozdrawiam
    • Przez ZYLA
      Witam. 
      Jestem zmuszony zmienić cały dach na wiekowej oborze. Chciałbym się poradzić jak to wykonać w miarę ekonomicznie. 
      Obora mała bo 8/15m, sklepienia brak i tak pewnie zostanie bo ściany i moja kieszeń nie utrzyma sklepienia betonowego. Chciałbym podnieść ścianę ze dwa pustaki i wylać wieniec. Na to położyć coś w stylu konstrukcji @czesio200 
      Pod tym, by odizolować więźbę przed oparem myślałem by podwiesić płytę obornicką, a może wy podsuniecie coś jeszcze tańszego co by się nadawało? Dwa kanały wentylacyjne by wystarczyły? 
      Co o tym wszystkim myślicie? 
    • Przez BorzymowiceTeam
      Witam!
      Mam na sprzedaż Dach do Ursusa 914 w bardzo dobrym stanie więcej informacji pod numer TEF: 663-450-982
      Miejscowość: Borzymowice
    • Przez mf362
      Nowy kolorek.Czas na odświeżanie dachu ostatnio byl malowany 2010r walkiem.Tym razem natryskowo pistoletem
      Wiecie ile moze kosztowac nowa podsufitka do tego dachu?
       

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj