Kondzio342

Jaki rebak R120 czy R150?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Kondzio342    5
Koledzy pilny temat. Musze kupic rebak mam sporo lasy tym bardziej ze teraz bede przecinal 8 ha mlodnika i zrab budulca i gałązek bedzie. Koledzy mam masseya 255 i masseya 4255. Wolalbym rym mniejszym robic. Bo duzym nie wszedzie podjade. Jaki wybrac? Na co zwrocic uwage moze ktos ma namiar na kogoś kto sprzedaje?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

R150 lub R200 i duże koło zamachowe. W firmie Remet możesz kupić sam mechanizm tnący i resztę dorobić samemu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Tajemnica tkwi w pędzie, energii kinetycznej. Od razu kup koło zamachowe od esa 80 kg. Wyrówna pracę, zabezpieczy koła zębate w ciągniku przed wykruszeniami pittingowymi. Obciążenie walka wom mogę porównać do wykresu z sejsmografu (dla zobrazowania charakteru pracy), a duże i ciężkie koło zamachowe wygładzi ten przebieg. Model r200 posiada większe przełożenie czyli paradoksalnie rzeczy ujmując ciągnik będzie miał lżej ciąć te same drewno większym mechanizmem niż mniejszym.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocknrollnik1    1276

ja miałem brać r150 ,ale jednak postanowiłem wziąć r200 z kołem zamachowym.Co prawda nie mam małego ciągnika ale wom w rusinie do najmocniejszych nie należy.Poza tym wolą dłuższą zrębkę , żeby do pieca czy kominka nie trzeba było łopatą nagarniać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio342    5

No wlasnie ja mamdylemat. maly ciagnik i nie wiem czy 120 czy 150. Kolo zamachowe pewnie z czasem bede musial zalozyc.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio342    5
Maverick napisał:

Tajemnica tkwi w pędzie, energii kinetycznej. Od razu kup koło zamachowe od esa 80 kg. Wyrówna pracę, zabezpieczy koła zębate w ciągniku przed wykruszeniami pittingowymi. Obciążenie walka wom mogę porównać do wykresu z sejsmografu (dla zobrazowania charakteru pracy), a duże i ciężkie koło zamachowe wygładzi ten przebieg. Model r200 posiada większe przełożenie czyli paradoksalnie rzeczy ujmując ciągnik będzie miał lżej ciąć te same drewno większym mechanizmem niż mniejszym.

Kolego ale r200 nie pojdzie mi z 3512

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Pójdzie, tylko zależy jakie grube gałęzie chcesz rąbać. Testowałem c-360 z r200 i suchych balikach 10cmx10cm bez koła zamachowego. Silnik na 1600 obr. Mocy wystarcza, ale obawiałem się o wom więc zaopatrzyłem się w koło zamachowe. Według mnie jak kupisz mniejszy to będziesz pluł sobie w brodę że musisz odcinać grubsze kawałki przed rębakiem. Mój jest 8 nożowy i cieszę się że nie kupiłem 6 nożowego, bo o ile grube tnie na krótkie odcinki to drobnicę tnie na 25cm.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio342    5
Maverick napisał:

R150 lub R200 i duże koło zamachowe. W firmie Remet możesz kupić sam mechanizm tnący i resztę dorobić samemu.

Kolego wydaje mi sie ze max 150 a ty jakim ciagnikiem pracujesz w tym?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Testowałem c-360 w bardzo suchym twardym drewnie. Mam jeszcze U 904 i Zetora 14145 więc jest w czym wybierać, ale w tej maszynie chodzi nie tyle o moc, co o pęd wirującej masy. Jeden użytkownik z forum ma r120 sprzężonego z silnikiem Andoria es 320 z bezpośrednim przełożeniem. Wszystko zależy od tego czy będziesz podawał non stop 16 cm gałęzie, czy tylko sporadycznie. Gdybym zmienił łożysko na baryłkowe i zamontował koło zamachowe o średnicy 1metra i masie 200 kg, to i c330 dałby radę. To nie jest rotacyjna, że obciążenie jest stałe. Max na ten ciagnik zależy od średnicy podawanego materiału, a nie od rodzaju rębaka, wcześniej napisałem dlaczego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kubaguzik    321

120 to max, sosne pogryzie, ale z twardszym 10 cm może być problem. Oczywiście koło zamachowe i wałek ze sprzęgłem w podstawowym doposarzeniu.


Nie zezwalam na umieszczanie moich zdjęć na różnego rodzaju blogach lub galeriach i używania w celach komercyjnych bez mojej zgody! Wszelkie prawa zastrzeżone!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Na pewno ciągnik bardziej odczuje cięcie suchego 10x10 na mechanizmie r120 niż r200 ze względu na przełożenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio342    5

No ja suchego wogole nie bede cial koledzy poniewaz mi chodzi do przecinki mlodnika jakiesz zarosla wszystko swierze max 15cm. Ale glownie swierze drzewo. Myslalem jeszcze o r150 i kolo zamachowe albo od sipmy prasy kostki albo od esa S 320.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Poczytaj dane techniczne poszczególnych modeli na stronie firmy Remet. 16cm to graniczna grubość dla r200. Przy grubości 15cm inne rębaki nie wchodzą w grę, ale bez gazu w podłodze i 80kg zamachu nawet nie podchodź do tematu. Ile waży zamach od prasy kostki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondzio342    5
Maverick napisał:

Tajemnica tkwi w pędzie, energii kinetycznej. Od razu kup koło zamachowe od esa 80 kg. Wyrówna pracę, zabezpieczy koła zębate w ciągniku przed wykruszeniami pittingowymi. Obciążenie walka wom mogę porównać do wykresu z sejsmografu (dla zobrazowania charakteru pracy), a duże i ciężkie koło zamachowe wygładzi ten przebieg. Model r200 posiada większe przełożenie czyli paradoksalnie rzeczy ujmując ciągnik będzie miał lżej ciąć te same drewno większym mechanizmem niż mniejszym.

Kolego znalezlem kolo zamachowe od es okolo 100kg. Wiec chyba wystarczy i jednak kupie mechanizm 120 i do tego rame sam wyspawam. Tylko zastanawiam sie jaki walek zastosowac ze sprzeglem? A galezie beda drobne natomiast grubsze pila i zrobilem łuparke.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kml22
      Witam ! !
       
       
      Z racji tego iż posiadam dużo drzewa typu jakieś gałązki. Myślałem właśnie nad tym urządzeniem.
       
      Koszty nowego badz w miare fajnego uzywanego sa spore, więc nie bardzo mi sie to oplaca.
       
      Stad pytanie czy ktos kiedys konstruowal samodzielnie takego rębaka pod WOM lub ma pomysl jak to zrobic ? Wszystkie pomylsy i sugestie mile widziane
    • Przez WitekW
      Poszukuję rozdrabniacza lub kosiarki do rozdrabniania i koszenia trawy w sadzie. Potrzebuję rozdrobnić gałęzie pozostające po przycinaniu. Średnica tych gałęzi to od 0,5cm do 10-12cm. Ciągnik jakim dysponuje posiada 74KM.
    • Przez sylweks44
      witam chciałbym zrobić rębak do gałęzi przystosowany pod napęd z ciągnika, jednak że nie jestem nadzwyczaj zdolny jak inni (niestety) to mam problem z nożem. moje pytanie jest następujące; czy ktoś mógłby zrobić noże osadzone już na wałku z uchwytami, gotowy do założenia ? oczywiście odpłatnie
      z góry dziękuje i pozdrawiam
    • Przez Marecki2922
      Witam , panowie mam prasę taką jak na zdjęciu i czeka ją już raczej tylko złom może przy odrobinie szczęścia znajdzie się jakiś kupiec ze wschodu , ale do rzeczy mam może trochę szalony pomysł ale może się udać otóż jak by zrobić z tej prasy rębak, drewno mógłby podawać nawet oryginalny podajnik ten poprzeczny a tłok raczej by poradził z drewnem o grubości do 10 cm . Co wy na to?
    • Gość
      Przez Gość
      Witam. Chciałbym kupić sprzęgło przeciążeniowe do rębaka. Producent podaje, że zalecana moc ciągnika powinna wynosić 35kM i sprzęgło przeciążeniowe powinno mieć wartość 1000Nm. Na forum znalazłem temat w jaki sposób można wyliczyć wartość w Nm wałka wom w ciągniku. I w moim przypadku wychodzi tak:
      W ciągniku maksymalny moment obrotowy silnika wynosi 160Nm przy 1500obr/min.
      I teraz 1500:540=2,77
      160x2,77=443Nm Tyle wynosi u mnie w ciągniku moment obrotowy wałka WOM.
      Czyli, żeby nie uszkodzić czegoś w ciągniku powinienem zastosować sprzęgło wom o wartości mniejszej niż 443Nm ? Bo jak wstawię sprzęgło 1000Nm to ciągnik po prostu zdechnie, ponieważ nie będzie miał takiej siły, żeby zadziałało sprzęgło ? 
      Mam zamiar kupić sprzęgło przeciążeniowe cierne, myślę, że to by był najlepszy wybór. Czekam na odpowiedź kogoś kto się w tym orientuje.
      A obliczenia wziąłem z tego tematu:
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj