mich89

Unhz 750 zawiesza się, piana w zbiorniku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mich89    16

Co może być przyczyną że pół ladowacza działa pół nie? Pompy podają olej, rozdzielacz który odpowiada za pół funkcji po regeneracji, w zbiorniku robi się piana? Wcześniej wszystko działało ok, teraz lipa, czyżby woda do oleju się dostała? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Woda, spuścić ją musisz


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Od spodu masz korek do spuszczania wody, najpierw to sprawdź. Gdy woda płynie to sprawdzisz czy się poprawiło. Tylko nie uruchamiaj pompy przed spuszczeniem wody


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

W którym miejscu on może być bo nie ukrywam że unhzta mam bardzo krótko i nagle takie coś się zaczęło dziać właśnie po zimie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Zapewne od spodu zbiornika oleju. Tam powinna być duża zaślepka, tak bynajmniej jest unhz 500. Ale jeśli niedawno go nabyłeś to proponuję wymienić cały olej, bo zapewne od lat nie był wymieniany i jest sporo zanieczyszczeń w układzie, oczywiście jeśli nigdzie nie ma dużych przecieków, bo inaczej będzie to bezcelowe.

Moze Ci się przydać :http://www.agportal.cz/cz/nd/humpolecke-strojirny.html

O oprócz wody może też być nieszczelny układ i zasysa powietrze w wyniku czego olej sie burzy i maszyna nie równo pracuje.

Edytowano przez Morion

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek933    5394

Jak kolega wyżej napisał,najpierw bym sprawdził ile wody jest w układzie bo to nic nie kosztuje


Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1274

Tylko,że już uruchomił skoro pisze ,że się pieni i nie działa.Należało by również puścić olej z siłowników i węży i ze zbiornika i dopiero zalać nowym olejem aby syfu nie było.Może nie ten model ale swój zalałem najtańszym superolem i na razie działa. Pod spodem zbiornika u mnie jest śruba na klucz 27 i tym co roku puszczam wodę,która się gromadzi na dnie. I sprawdź stan węży bo stare lubią nie spodziewanie pękać,a wydają się dobre.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127

Nieszczelność na ssaniu przy pompie. W UNHZ 500 jest filtr ręczny który może być zapchany. Spuść wodę ze zbiornika, sprawdź przewody na ssaniu pomp, rozgrzej układ, a za kilka dni znowu spuść wodę. Czasami trzeba poluzować przewód wysokiego ciśnienia za pompą, by odpowietrzyć układ. Zużyta pompa również może powodować zapowietrzenie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Problem rozwiązany.

Edytowano przez mich89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Na zwiększonych obrotach to samo? To chyba pompa będzie do wymiany, ale pewnosci nie mam bo ja posiadam 500

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Teraz jest inny problem, Wszystko działa oprócz łamania się. Nie wiem co może być.  Pompy są dobre bo jeśli działa wszystko oprócz tego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Hmmm możliwe ze olej jest zanieczyszczony i zapycha na siłownikach. Na moje to najlepiej jakbyś spuścił cały olej i przefiltrował jak nie chcesz się wdawać w koszta nowego, albo chociaż jakiś magnez by zebrał opiłki. Ja jak na jesień remontowałem swój to oprócz wiadra wody syfu było w #uj dlatego zdecydowałem się na całkowita wymianę.

Sprawdż czy czasem jakiś wąż nie jest zagięty lub mocno struchlały. Woda nadal sie pieni? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

Olej jest nadal lekko spieniony. Ale od kupna tak zawsze było. 
Wszystko działa oprócz jednego siłownika jak by była wina siłownika bo w tamtym roku był remontowany. Wgl 0 reakcji na tym siłowniku na wszystkich działa. Nawet specjalnie zawór bezpieczeństwa co jest na siłowniku ominąłem...

 

Edytowano przez mich89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

No to pozostaje Ci chyba rozebranie go. Dobrze ze sie wziąłeś za remont przed sezonem ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maverick    127
7 godzin temu, mich89 napisał:

Problem rozwiązany.

Opisz rozwiązanie problemu, Odkręć przewody od tego siłownika który nie działa i sprawdź czy rozdzielacz podaje olej pod ciśnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich89    16

No i okazało się że siłownik który był regenerowany na jesień, stanął w miejscu na środę ma być zrobiony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

To partacze powinni go teraz za darmo zrobić! Ile wołają za taką naprawę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Morion    547

Od spodu zbiornika powinna być śruba do spuszczania oleju, popuść ją tak aby zaczął lecieć olej i jeśli poleci to wszystko z nim w porządku, natomiast jeśli poleci woda czekasz tyle aż wszystko zleci, łącznie z glutami. Wtedy uzupełniasz tyle ile trzeba i robisz próbę.

Szarpie przy pełnym pochyłe dźwigni czy gdy delikatnie ją dociskasz?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

przy pełnym pochyle i dwkikatnie nie ma roznicy


zaskakuje mnie to że dzieje się to tylko na głównym Silowniku podczas opuszczania myślę żeby spróbować wyczyścić filtry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Zidane105
      problemem są pękające na spawie gazowym stalowe rurki przy siłownikach skrętnych, dodatkowo przy skręcie w lewo nie chodzi płynnie.
    • Przez Peron
      Witam
       
      Mam taki problem: średnio co dwa lata muszę wyciągać tą przekładnię (jest za przenośnikiem zbożowy, napędza ślimak w zbiorniku) i regnerować, bo mi się rozsypuje, tzn. siadają łożyska, tryby. Smaruje to co jakiś czas, ale po smarze zostaje tylko coś w rodzaju zbitego popiołu. Moje pytanie jest takie: co jest przyczyną??? Bo już nie mam na to koncepcji.....
    • Przez inginio
      Witam. Piszę tutaj bo to kombajn bardzo spokrewniony z new hollandem. Wczoraj podczas koszenia pszenicy która była strasznie gęsta maszyna słabo doczyszczała ziarno tzn w zbiorniku były długie kawałki słomy. Poza tym czyste. Kombinowałem z wiatrami , kierunkiem wiatrow (od dołu od góry) sita regulowałem i bez skutku a słomy całkiem sporo było. Dzień wcześniej kosiłem jęczmień, pszenżyto i było idealnie tylko w tej pszenicy taki problem. Pomożecie?
    • Przez niciex
      Po wczorajszym wyjezdzie w pole zauważyliśmy żę do zbiornika ze zbożem dostaje sie kupa syfu tj.kłosy wymłócone i niewymłócone i inny syf ze zboża.Jak zaradzić aby zbiornik był zazwyczaj czysty i co zrobić na aby każdy kłos był wymłócony?
    • Przez d___b
      Jak w temacie co to jest ?
      http://imgur.com/a/F8PJR#0
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj