News
mich89

Unhz 750 zawiesza się, piana w zbiorniku

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mich89    3

Co może być przyczyną że pół ladowacza działa pół nie? Pompy podają olej, rozdzielacz który odpowiada za pół funkcji po regeneracji, w zbiorniku robi się piana? Wcześniej wszystko działało ok, teraz lipa, czyżby woda do oleju się dostała? 

Bartek933    2143

Woda, spuścić ją musisz

Kupie obciążniki przednie do zetora forterry 

mich89    3

W skrócie olej do wymiany... Co tam polecacie wlać? 

Wiadomość z agroFakt.pl

Bartek933    2143

Od spodu masz korek do spuszczania wody, najpierw to sprawdź. Gdy woda płynie to sprawdzisz czy się poprawiło. Tylko nie uruchamiaj pompy przed spuszczeniem wody

mich89    3

W którym miejscu on może być bo nie ukrywam że unhzta mam bardzo krótko i nagle takie coś się zaczęło dziać właśnie po zimie 

Morion    49
Napisano (edytowany)

Zapewne od spodu zbiornika oleju. Tam powinna być duża zaślepka, tak bynajmniej jest unhz 500. Ale jeśli niedawno go nabyłeś to proponuję wymienić cały olej, bo zapewne od lat nie był wymieniany i jest sporo zanieczyszczeń w układzie, oczywiście jeśli nigdzie nie ma dużych przecieków, bo inaczej będzie to bezcelowe.

Moze Ci się przydać :http://www.agportal.cz/cz/nd/humpolecke-strojirny.html

O oprócz wody może też być nieszczelny układ i zasysa powietrze w wyniku czego olej sie burzy i maszyna nie równo pracuje.

Edytowano przez Morion

Bartek933    2143

Jak kolega wyżej napisał,najpierw bym sprawdził ile wody jest w układzie bo to nic nie kosztuje

dsbh    2

Tylko,że już uruchomił skoro pisze ,że się pieni i nie działa.Należało by również puścić olej z siłowników i węży i ze zbiornika i dopiero zalać nowym olejem aby syfu nie było.Może nie ten model ale swój zalałem najtańszym superolem i na razie działa. Pod spodem zbiornika u mnie jest śruba na klucz 27 i tym co roku puszczam wodę,która się gromadzi na dnie. I sprawdź stan węży bo stare lubią nie spodziewanie pękać,a wydają się dobre.

Maverick    52

Nieszczelność na ssaniu przy pompie. W UNHZ 500 jest filtr ręczny który może być zapchany. Spuść wodę ze zbiornika, sprawdź przewody na ssaniu pomp, rozgrzej układ, a za kilka dni znowu spuść wodę. Czasami trzeba poluzować przewód wysokiego ciśnienia za pompą, by odpowietrzyć układ. Zużyta pompa również może powodować zapowietrzenie.

Morion    49

Na zwiększonych obrotach to samo? To chyba pompa będzie do wymiany, ale pewnosci nie mam bo ja posiadam 500

mich89    3

Teraz jest inny problem, Wszystko działa oprócz łamania się. Nie wiem co może być.  Pompy są dobre bo jeśli działa wszystko oprócz tego.

Morion    49

Hmmm możliwe ze olej jest zanieczyszczony i zapycha na siłownikach. Na moje to najlepiej jakbyś spuścił cały olej i przefiltrował jak nie chcesz się wdawać w koszta nowego, albo chociaż jakiś magnez by zebrał opiłki. Ja jak na jesień remontowałem swój to oprócz wiadra wody syfu było w #uj dlatego zdecydowałem się na całkowita wymianę.

Sprawdż czy czasem jakiś wąż nie jest zagięty lub mocno struchlały. Woda nadal sie pieni? 

mich89    3

Olej jest nadal lekko spieniony. Ale od kupna tak zawsze było. 
Wszystko działa oprócz jednego siłownika jak by była wina siłownika bo w tamtym roku był remontowany. Wgl 0 reakcji na tym siłowniku na wszystkich działa. Nawet specjalnie zawór bezpieczeństwa co jest na siłowniku ominąłem...

Edytowano przez mich89

Morion    49

No to pozostaje Ci chyba rozebranie go. Dobrze ze sie wziąłeś za remont przed sezonem ;)

Maverick    52
7 godzin temu, mich89 napisał:

Problem rozwiązany.

Opisz rozwiązanie problemu, Odkręć przewody od tego siłownika który nie działa i sprawdź czy rozdzielacz podaje olej pod ciśnieniem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez grgrzes80
      Jestem bardzo zadowolony z ładowacza UNHZ 500 i mam pytanie czy ktoś ma informacje czy gdzieś są dostępne nowe tego typu ładowacze ? Do polskiego cyklopa nie jestem przekonany , a unhz-a nie mogę znaleść nowego .
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wszystkich. Potrzebuję waszej pomocy. Wczoraj przyświeciłem latarką w pusty zbiornik oleju hydraulicznego w moim Z056. I zobaczyłem tam stos jakiś okrągłych blach. Dzisiaj odkręciłem pokrywę i znalazłem takie coś jak filtr ssawny. W starym katalogu nie ma czegoś takiego, ale kupiłem kombajn z wymienionym zbiornikiem i w jakimś nowszym katalogu to znalazłem, ale mniejsza z tym. Rozebrałem ten filtr i okazało się że:
      - całość wygląda tak (ułożone tak, jak były zmontowane, te dwa czarne wkłady były na samym spodzie)
      http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/f5a0a1f5230d75e5.html

- pierwszy wkład od góry i dwa na samym spodzie pokryte są czymś takim jak papier
      http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/cd185b506e41191b.html

- wkłady środkowe nie miały żadnej siatki czy papieru, a w środku były puste
      http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/pelny/6f7ac47ee09203b0.html

- magnesy cą całe w jakichś opiłkach lub w pordzewiałej siatce

Może wie ktoś jak to powinno wyglądać i ewentualnie ile te wkłady mogą kosztować.
      Z góry dziękuję za odpowiedź.
    • Przez guziu330
      Witam.
      W moim unhz nie trzyma obrót .
      Jak puszcze wajchę od obrotu to po chwili ramię ucieka w jedną lub w drugą stronę .
      Co może powodować takie zachowanie ?
      Z góry dziękuję za pomoc.
    • Gość Profil usunięty
      Przez Gość Profil usunięty
      Witam wiecie może ile wchodzi zboża do zbiornika po cemencie taki jak na ogłoszeniu. http://tablica.pl/oferta/jestes-rolnikiem-musisz-to-miec-silos-na-zboze-cement-CID757-ID30TrT.html#57b5e8d91c
    • Przez cococo12
      Witam,
      w zbiorniku paliwa urwała się przegroda, czy można nadal z tym pracować czy konieczna będzie wymiana zbiornik. Miał ktoś taką sytuację?? proszę o odpowiedzi i porady

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.