Polecane posty

Wojciech556    0

 Mam jałówkę i nie chcę mi pić z wiaderka wypije ze dwa łyka i szuka smoczka a z palca nie chcę pić. Jak ją nauczyć z wiaderka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
paul7    1

Może mleko/preparat mlekozastępczy jest za zimny? Podaj go w wyższej temperaturze niż robiłeś to zwykle i sprawdź jaki będzie efekt.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zgłodnieje to wypije .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
2 godziny temu, Wojciech556 napisał:

 Mam jałówkę i nie chcę mi pić z wiaderka wypije ze dwa łyka i szuka smoczka a z palca nie chcę pić. Jak ją nauczyć z wiaderka

Niektóre sztuki są dość uparte i musisz uzbroić się w cierpliwość i tak jak napisał @zetorki12 zgłodnieje to powoli zacznie pić z wiaderka tylko nie wracaj do pojenia smoczkiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja sobie kupiłem wiaderko ze smoczkiem fajna sprawa https://www.grene.pl/wiadro-do-karmienia-cielat-ze-smoczkiem.html?gclid=Cj0KCQiAtP_iBRDGARIsAEWJA8iznOMp-MnYAbHdUfKanEaBNDLE8ErKnjCKfh5UN8t0V5QXjvIi1FsaApueEALw_wcB

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
3 godziny temu, Wojciech556 napisał:

szuka smoczka a z palca nie chcę pić

jak szuka smoka to z palca powinna ciągnąć, ja tam jestem zdania że ciele powinno ze smoka być pojone .. wiadro ze smokiem, czy tam kilka i ogień ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Sobie ? I jak Ci idzie picie nim ? :P

1 minutę temu, cheecko napisał:

ja sobie kupiłem wiaderko ze smoczkiem fajna sprawa

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a tam polonisto czepiasz się słowek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojciech556    0
20 godzin temu, PRIMO napisał:

Niektóre sztuki są dość uparte i musisz uzbroić się w cierpliwość i tak jak napisał @zetorki12 zgłodnieje to powoli zacznie pić z wiaderka tylko nie wracaj do pojenia smoczkiem.

Trzeba czekać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

@Wojciech556 to najwyższy czas żeby piła z wiaderka samodzielnie. 

No i jak są jakieś postępy z tą jałówką? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
6 godzin temu, Wojciech556 napisał:

Z 5.6 miesięcy

o.O

6 godzin temu, PRIMO napisał:

to najwyższy czas żeby piła z wiaderka samodzielnie

dokładnie .. nie pier**l się bo taka mała nie jest .. nie pije  .. łaski nie robi .. poczuje pragnienie to wciągnie wiadro moment ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojciech556    0
9 godzin temu, PRIMO napisał:

@Wojciech556 to najwyższy czas żeby piła z wiaderka samodzielnie. 

No i jak są jakieś postępy z tą jałówką? 

Powoli prubuje pić sama już coraz więcej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Czyli jest nadzieja dla niej 😉

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

nic nie musisz robić, pragnienie ją zmusi .. z tym nie wygra ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19451
9 godzin temu, Wojciech556 napisał:

Z 5.6 miesięcy

takiej starej sztuce nie daj dzień pić a zobaczysz jak zacznie pić

Gorzej by było z maluchem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

Kiedyś kupiłem krowę z półrocznym cielakiem który doił jeszcze krowę jak poszedł cielak na swoje miejsce to w oborze był koncert krowa i  cielak na zamianę ryczały z tym że krowa po tygodniu przestała ryczeć a cielak trzy tygodnie dawał koncert .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
soltys48    19451

znam to doskonale, mamki w sezonie odchowują mi po kilka cielaków i jak zmieniam na następne to jest dopiero koncert

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dsbh    1255

Kiedyś uczyłem pić cielaka ok 5 tyg. z wiadra.Mleka nie chciało pić ale za to samą ciepłą wodę już tak.Piło na zmianę ,mleko ze smoka ,wodę z wiadra dopóki się nie nauczyło całkiem pić.Zależy jednak od sztuki.A odnośnie ryku,po zmianie pojenia ze smoka na wiadro u mnie też ryczą i tego nie rozumiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No normalne że nie rozumiesz . Raczej jeszcze nikt nie przetłumaczył ryku cieląt na ludzki , to nie masz czym się martwić . :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
PRIMO napisał:

Kiedyś kupiłem krowę z półrocznym cielakiem który doił jeszcze krowę jak poszedł cielak na swoje miejsce to w oborze był koncert krowa i  cielak na zamianę ryczały z tym że krowa po tygodniu przestała ryczeć a cielak trzy tygodnie dawał koncert .

heh to wyobrax sobie po 50 krow ryczacych za swoimi cielakami kilka razy w sezonie ah te uroki bydla mięsnego :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

ja jak odstawiałem po 10-20 cieląt to myślałem że zmysły strace :S nie słyszałem własnych myśli :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez kalwas
      Witam, z tego względu iż nie znalazłem takiego tematu założyłem nowy. Mój problem polega na tym, ze zakupiłem takie poidła, założyłem, wszystko ładnie pięknie woda dopuszczona, ja naciskam na język, a tu klapa, woda się sączy, sprawdzałem czy nie ma syfów w zaworkach, nie było w żadnym poidle, można coś zrobić, żeby zwiększyć przepustowość zaworów lub coś innego żeby woda leciała normalnie? Krowy nie piją z nich wcale ponieważ woda im się sączy, a krowy nie lubią pić małymi łyczkami. Proszę o szybką pomoc, jeśli coś z tym nie zrobię będę zmuszony do pojenia wiaderkami  
       
    • Przez emtec123
      W ostatnim czasie zaczęło mnie zastanawiać pojenie cieląt mlekiem z zawartością antybiotyku podanego krowie przy leczeniu zapaleń- a właściwie jego szkodliwość. Przeczytałem w sieci kilka artykułów o tym, jednakże nigdzie nie jest udowodnione jego negatywne działanie. W jednym artykule autorstwa ODR piszą, że takie odrzutowe mleko można śmiało wykorzystać do pojenia, w innym natomiast zakazują, ze względu na możliwość zarażenia cielęcia gronkowcem i późniejszym zapaleniem, gdy zacznie nabierać wymię (czy ryzyko jest tylko wtedy?), w innym z kolei (również autorstwa pewnego ODR) że nie należy podawać jedynie mleka z pierwszego udoju po podaniu antybiotyku, a później rzekomo jego ilość jest znikoma i w żaden sposób nie szkodzi zdrowiu cieląt. 
      Jak Waszym zdaniem jest naprawdę? Moi rodzice stosują tą ostatnią metodę i stąd moje obawy czy tego nie zmienić, ale nigdzie nie ma jednoznacznych dowodów...
    • Przez Seba092000
      Witam wszystkich Kieruje do Was takie pytanie, jak nauczyć cielaka pić samodzielnie z wiaderka? Jak u Was się to odbywa? Może niektórzy z Was mają jakieś ciekawe rozwiązania, którymi mogliby się podzielić
      Z góry wszystkim dziękuję! Pozdrawiam serdecznie!
    • Przez make
      Witam bardzo serdecznie.Poje czasami zwierzęta na polu,jednak wąż do wody który mam taki zwykły ogrodowy nie wytrzymuje.Możecie mi polecić coś trwalszego?
    • Przez MarcinKoczewski
      Witam panowie kupuje cieleta 
      Byczki tygodniowe  oraz jaloszki 2 sztuki takie już co zaczynają pobierać pasze 
      I tu pytanie dla tych tygodniowych do białe mleko  kupie 
      A wacham  się co zrobić  z tymi starszymi czy dać im też białego mleka czy juź te  kakao dla starszych 
      Jak białe  mleko wypije nic im nie będzie?  
       
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj