aster453

kosiarki (prawa,lewa,czołowa) czy razem uciągnie to ciagnik o mocy 80 km

Polecane posty

aster453    26

Witam chciałbym się dowiedzieć czy ciągnik o mocy 80 -88 km np. Td5040 uciągnie kosiarkę typu dwie boczne : prawa,lewa plus czołowa?

Jaka najlepsza byłaby do tego rozwiązania kosiarka bębnowa czy dyskowa. Owszem wiem że mógłbym poszukać w ofertach firm produkujących jedank jestem ciekaw Waszej opini.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

nie da rady :rolleyes: Oczywiście zaraz ktoś wklei linka z fendtem coś koło 100KM który śmiga z takim zestawem, ale to totalne przegięcie. Jeśli taki zestaw to min 130-140KM i tylko dyskówki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aster453    26

a jedna boczna i czołowa. Sorki że tak myslicie obecnie nie mysle o takim zakupie choc nie powiem że to mnie nie korci jednak chciałem się dowiedziec z czystej ciekawosci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

to już by przeszło, z tym że wskazane są półbiegi pod obciążeniem, bo z kosiarkami jest ból tylko przy rozpędzaniu, bo później to idzie jak z płatka :rolleyes: Piszesz kolego że masz 5ha, ja koszę 13ha*3 dyskówką 2,2m z kondycjonerem i bez najmniejszych problemów daję radę czasowo. Jak są równe łąki to można ponad 15km/h pomykać i areał znika w mgnieniu oka, więc nie widzę najmniejszego sensu pchać się w 50 tyś dodatkowych kosztów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
andrzej2110    535

5ha?? To ja w tamtym roku tyle ciołem 3 pokosu (częściowo był to poplon) tym zestawem http://www.agrofoto.pl/forum/index.php?app=gallery&module=images&section=viewimage&img=63421 , tego samego dnia jeszcze na wałki zgrabiłem.


Powyższy post wyraża jedynie opinię autora w dniu dzisiejszym. Nie może on służyć przeciwko niemu w dniu jutrzejszym.
ani każdym innym następującym po tym terminie.Ponadto autor zastrzega sobie prawo zmiany poglądów, bez podawania przyczyny :D

bullet_black.png

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomu    5

A może kolega kosi u siebie 5ha, a usługowo 50ha. Nie jest powiedziane.


Kopiowanie, używanie i rozpowszechnianie zdjęć jedynie za zgodą autora!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

nie uciągnie. ja kosiłem ciągnikiem 65 km z kosiarką czołową 2,1 i tylną 1,65 i ciągnik ma silnik do remontu także nie polecam. wytrzymał ledwo 3 sezony. mój ojciec teraz dorabia przedni tuz do zetora 12045 i bedzie śmigał z dwoma 2,5 m i czołową 2,3 ,razem ok 7 m ale cos mi się nie widzi ten pomysł. tymbrdziej że połowa kawałków ma ok 2 ha.lepiej kup sobie jedną, szerszą, dyskową i bedzie git

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NHTD5030    0

moi zdaniem da rade ale o szerokości 165cm każda to by ciągał :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

80KM powinno spokojnie dać radę w 2 kosiarkach (sami ciągamy 70 konnym 2.4m z przodu dyskowa i 1.65 rotacyjna z tyłu) rozwiązanie dobre w naszym przypadku gdyż z jedną nie miałby co robić a powyżej 10km/h też się wszędzie nie rozpędzę bp pola za bardzo nie pozwalają na taką prędkość a i czasem rotacyjna potrafi się "dławić"

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
butchless    0

Dajmy taki np. zestaw ciągnik o mocy 95 koników i dwie kosiarki jedna tył 3m i czołowa 2,3m.Ciagnik marki fendt, cos takiego da rade z kosiarkami dyskowymi o takich wymiarach łącznie 5,3 m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Taurus83    889

Dorobić przedni tuz to nie jest problem ale jak chcesz samemu zrobić przedni WOM?

 

 

jakoś ma być napędzany przez tylni wom. jak to zrobi to wstawie zdjęcia i opisze odpowiedznio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

a po co sobie tak życie utrudniać? nie prościej i lepiej zrobić przekładnię z przełożeniem 2 krotnym i bezpośrednio z silnika napędzaną z jakimś sprzęgłem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DebyFarmer    26

Ja myśle, że nie radzi tych kosiarek, zależy jeszcze jakiej szerokości mają byc te kosiarki. Ja bym to zaczepił do niego tylną prawą i czołową. Wtedy powinien śmigać :rolleyes:


ZAKAZ KOPIOWANIA ZDJĘĆ ©
bez uprzedniej zgody właściciela
Wszystkie prawa zastrzeżone/all rights reserved

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Antekpirat    0

Witam Podepne sie pod temat zeby nie zasmiecac

czy Case 5120, 95KM pociagnie kosiarki bebnowe 2,10 przednio i tylnio

Dzieki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szatek    3

Da radę. Pod Nh Td80D (80km) podpinaliśmy 2,1m Samasz z przodu i 1,65 z tyłu. Szło bez problemu...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gramgro    14

Z tego co pamiętam zapotrzebowanie kosiarek łączonych liczy się dodając do zapotrzebowania na tylną pół zapotrzebowania na przednią. Jest to oczywiście orientacyjne, bo ktoś może powiedzieć że 100 KM pociągnie kosiarkę 8m :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bizon7    0

Witam. Z przodu załorzyłem dwubębnowom PZ szerokość 2,10m, a z tyłu 1,65m, a to wszystko ciągnie bez problemu 80sięcio konny new-holland 80-66s. Myślałem o tym żeby do tyłu z drugiej strony dorobić drugą polską 1,65m ciągnik to wszystko by pociągnął.Koszenie tą szerokośćią to prawdziwa przyjemność. Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matiboos    28

Jaką kombinacje kosiarek byście proponowali do NH T6070 (141km). Kosiarki chciał bym dyskowe Pottinger lub Kuhn.

Edytowano przez Matiboos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anonymou    0

Obecnie NH T5060 kosze kosiarka dyskowa Fella 2,4m. Chcialbym zwiekszyc wydajnosc przez dodanie kosiarki czolowej. Powiedzcie czy dyskowa 2.4metra na przod nie obciazy zamocno ciagnika?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AlaCapone    5015

Wydajność koszenia przy znaczącym wzroście obciążenia ciągnika nie musi i faktycznie nie wzrośnie dwukrotnie, gdyż zapewne będziesz zmuszony zmniejszyć prędkość roboczą, aby obniżyć przeciążenie silnika. Dużo zależy od ilości materiału, czyli wysokości i gęstości trawy oraz temp. otoczenia. Uważam, że przy dużej trawie moc powinna wynosić minimum 120 KM dla tych dwóch kosiarek, aby zestaw ciągnik-kosiarka pracował optymalnie. Oczywiście przy założeniu, że prędkość robocza wynosi minimum 12 km/h. Dla Twojego zestawu prędkość trzeba będzie zredukować i wtedy da radę.


"Nie dyskutuj z głupszym, bo sprowadzi Cię do swojego poziomu i pokona swoim doświadczeniem!" - ciągle muszę o tym pamiętać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez mlodykom1
      Witam przymierzam się do zakupu kosiarki dyskowej mam na uwadze dwie firmy SAMASZ i VICON. Waszym zdaniem która lepsza??? Obie na centralnym zawieszeniu. Będę wdzięczny za opinie
    • Przez miteszko123
      Witam, potrzebuje namiaru do osoby ktora zajmuje sie plandekami do kosiarek. Chodzi mi o model fella sm320. Na necie sa ale strasznie drogie 


    • Przez rolnik8712
      Witam,
      Czy ktoś z Was używał kosiarki firmy TORO model REELMASTER 108?
      Prośba o opinie
      Dziękuję

    • Przez michaluspl
      Hej, 
      mam pytanie czy do kosiarki Wirax Z-069 165cm (starszy model bo z osłonami na ramce rurkowej)  pasują części od kosiarek jakiegoś innego producenta bo dedykowanych do tego modelu jak na lekarstwo. Czeka mnie odszykowanie takiej przed sezonem na siano a stała kilka lat na dworze bez przykrycia. 
    • Przez sinek
      Witam szukam kontaktu z osobami które posiadają i użytkują pokosówek forshint e303 z góry dzięki i pozdrawiam
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj