Radosław142

Na co zwrócić uwagę przy kupnie pługa uzywanego?

Polecane posty

Witam. Chcę kupić używany pług obrotowy. To będzie pierwsza obrotówka u mnie więc nie wiem na razie na co zwracać uwagę przy oglądaniu. Interesuje mnie kverneland 3 na resorze. Macie jakieś zastrzeżenia co do tych pługów? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Kupiłem rok temu lemken rubin 110 obrotowy i powiem że jak nie sprawdzisz go w polu to lepiej nie kupować chyba że trafisz na nie wygięty czego na oko nie widać . Mój jest chyba delikatnie wygięty i nie mogę go ustawić idealnie 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

Pytania konkretne więc najważniejsze oryginalna i niewypracowana oś obrotu następnie brak lub małe luzy na całym układzie resorowym  i na końcu odkładnice i poersi coć w przypadku kvernelanda rzekłbym psie pieniądze 

13 minut temu, tomaszmab napisał:

Kupiłem rok temu lemken rubin 110 obrotowy i powiem że jak nie sprawdzisz go w polu to lepiej nie kupować chyba że trafisz na nie wygięty czego na oko nie widać . Mój jest chyba delikatnie wygięty i nie mogę go ustawić idealnie 

nie do końca się zgodzę jeśli punktowo  pomierzysz odległości pomiędzy wszystkimi korpusami i są równe  to raczej nie ma obaw ale uwaga słuszna 

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

moze i psie ale  zużyte elementy robocze wpływają na cene

24 minuty temu, Radosław142 napisał:

Witam. Chcę kupić używany pług obrotowy. To będzie pierwsza obrotówka u mnie więc nie wiem na razie na co zwracać uwagę przy oglądaniu. Interesuje mnie kverneland 3 na resorze. Macie jakieś zastrzeżenia co do tych pługów? 

jak bedziesz miał cos na oku wrzuć link obejrzymy podpowiemy ,nawet jest taki tu na forum temat

15 minut temu, tomaszmab napisał:

Kupiłem rok temu lemken rubin 110 obrotowy i powiem że jak nie sprawdzisz go w polu to lepiej nie kupować chyba że trafisz na nie wygięty czego na oko nie widać . Mój jest chyba delikatnie wygięty i nie mogę go ustawić idealnie 

jak juz to opal  ,rubin to talerzówka 

taaa każdego będziesz sprawdzał ? co ty gadasz ,pługi z zabezpieczeniem  rzadko są podgiete ,raczej słupice są  przestawione na fasolkach od uderzeń  w kamienie  ,

co z twoim nie tak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
24 minuty temu, Tomasz78 napisał:

jak juz to opal  ,rubin to talerzówka 

taaa każdego będziesz sprawdzał ? co ty gadasz ,pługi z zabezpieczeniem  rzadko są podgiete ,raczej słupice są  przestawione na fasolkach od uderzeń  w kamienie  ,

co z twoim nie tak?

Rubin i opal to moze seria a nie talerzowka bądź pług . Na tabliczce było napisane rubin . Chyba że ktoś tabliczkę z talerzowka nabil na pług. Mój nie ma zabezpieczeń . Jeden z tylniego korpusu pluznego odrzuca skibe dalej i powstaje większą broźna bo idzie skosem . Obracam na drugą i jest idealnie . Nie kupie już pluga bez sprawdzenia w polu . Chyba że zwykły nie obrotowy bo takiego i tak się ustawi nawet jak troche wygięty 

Screenshot_2019-02-09-21-34-50-773_com.miui.gallery.png

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
3 minuty temu, tomaszmab napisał:

Rubin i opal to seria a nie talerzowka bądź pług :) mój nie ma zabezpieczeń . Jeden z tylniego korpusu pluznego odrzuca skibe dalej i powstaje większą broźna bo idzie skosem . Obracam na drugą i jest idealnie . Nie kupie już pluga bez sprawdzenia w polu . Chyba że zwykły nie obrotowy bo takiego i tak się ustawi nawet jak troche wygięty 

a próbowałeś regulować cięgna odkładnicy lub rozebrać i próbować ale tylko na zimno na prasie wyprostować 

moze i psie ale  zużyte elementy robocze wpływają na cene

podałem kolejność według ważności punkty oceny np oś obrotu może kosztować 10 000 zł (a problem dorobić zwykle się wyginają lub pękają ) a komplet odkładnic 1800 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

wrzuć fotke z felernym korpusem tak aby było widac linię odkładni 

tabliczka nie od niego  jesli taka ma  ale to szczegół

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
12 minut temu, RU68 napisał:

a próbowałeś regulować cięgna odkładnicy lub rozebrać i próbować ale tylko na zimno na prasie wyprostować 

moze i psie ale  zużyte elementy robocze wpływają na cene

podałem kolejność według ważności punkty oceny np oś obrotu może kosztować 10 000 zł (a problem dorobić zwykle się wyginają lub pękają ) a komplet odkładnic 1800 

Nie ma czegoś takiego jak cieglo odkladnicy w tym modelu

4 minuty temu, Tomasz78 napisał:

wrzuć fotke z felernym korpusem tak aby było widac linię odkładni 

tabliczka nie od niego  jesli taka ma  ale to szczegół

Od niego bo jest napisane rubin 110 a talerzowki takiej nie ma . Fotki nie wrzuce bo jestem za granicą teraz

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
1 minutę temu, tomaszmab napisał:

Nie ma czegoś takiego jak cieglo odkladnicy 

z tyłu odkładnicy jest odciąg różne firmy różnie mają niekiedy dwa typu śruba rzymska inne podłużny otwór  

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
11 minut temu, stempos1980 napisał:

Lemken Rubin i lemken opal to pługi tylko inne wydania i budowy

to wrzuć mi konkretny egzemplarz bo jeszcze nie spotkalem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
11 minut temu, RU68 napisał:

z tyłu odkładnicy jest odciąg różne firmy różnie mają niekiedy dwa typu śruba rzymska inne podłużny otwór  

No rozumiem o co Ci chodzi . Tylko że już sam korpus odstaje od calizny pod skosem . Poprzedni właściciel uderzył w kamień i brak resora robi swoje . 

4 minuty temu, Tomasz78 napisał:

to wrzuć mi konkretny egzemplarz bo jeszcze nie spotkalem

Wrzuciłem przecież fotke .. to Ty Znajdź taki sam jak ja wrzucilem

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113
Przed chwilą, tomaszmab napisał:

No rozumiem o co Ci chodzi . Tylko że już sam korpus odstaje od calizny pod skosem . Poprzedni właściciel uderzył w kamień i brak resora robi swoje . 

I tego nie widziałeś -niemożliwe  coś podpowiem kupując używane bierze się kogoś  niezainteresowanego ale znającego się .kupujący jest pod wpływem emocji i nie potrafi odnaleźć widocznych błędów też to kiedyś przechodziłem 

  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)
5 minut temu, RU68 napisał:

I tego nie widziałeś -niemożliwe  coś podpowiem kupując używane bierze się kogoś  niezainteresowanego ale znającego się .kupujący jest pod wpływem emocji i nie potrafi odnaleźć widocznych błędów też to kiedyś przechodziłem 

Może to dziwnie zabrzmi ale żona kupowała . Ja akurat byłem za granicą i tylko telefonicznie rozmawialiśmy przy kupnie i mówiłem na co zwrócić uwagę ale wiadomo .. ja póki co siedzę za granicą a glebę obrabiam na urlopach . Takie fajne życie polskiego rolnika . A majątku za ten pług nie wydałem bo tylko 2600zl a i tak moim zdaniem wart tej ceny :)

Edytowano przez Gość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RU68    1113

super żona ale nie uwierzę że kobieta nie widziała takiej usterki moja ma rentgen na nowych wynajduje niedociągnięcia 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
1 minutę temu, RU68 napisał:

super żona ale nie uwierzę że kobieta nie widziała takiej usterki moja ma rentgen na nowych wynajduje niedociągnięcia 

Moja to jeszcze dziecko 1,5 roku na głowie przy kupnie miała to też nie była w stanie dokładnie dojrzeć  . A i znać się też trochę trzeba .. Moja Żona to zna się na wszystkim w goapodarstwie tylko nie na maszynach :) chociaz traktorem jeździć potrafi ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467
Radosław142 napisał:

kverneland fajny obejrzyj go całego czy przy spawach nie ma delikatnych pęknięć tak samo obejrzyj dobrze wierze. i teraz do jakiego ciągnika bo ta rura co trzyma siłownik zawadza o kabinę przy podnoszeniu np w starych zetorach i urusach ciezkich a tak po za tym to na wszystkie elementy robocze luz na obrotnicy na resory czy nie popekane piura a ten z drugiego linku g b bym odpuscil bo moze byc problem z czesciami ich cena patrz na kv overumy lemken kunh najlepiej przy kupnie wyprubowac w polu czy obraca dobrze i czy dooruje

  • Like 1

ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Fanatyk szrotu z zachodu tylko tylko zadaje takie pytania  lub handlarz szrotem.W polsce jest kilkunastu producentów pługów możno zamówić w różnej kompletacji,różnej szerokości roboczej a jakośc materiałów i rozwiazania konstrukcyjne są sprawdzone i nanajwyzszym poziomie No chyba że dziadek był w vermachcie to wtedy tylko niemieckie

Edytowano przez AleksanderX

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

jak chcesz kolega ma akpila tanio na sprzedanie bo woli orac starym kvernelandem niz redlic nowym akpilem


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez KrychxU
      Witam, interesuje mnie wasza opinia na temat wałów przyłączanych do pługa.
      Mam zamiar zainwestować w packomat, pług 4 skibowy a ciągnik 1614. Na spokojnie da sobię radę.
      Tylko sęk w tym że mam większą część pól w kształcie klinów, czytałem opinie że packomat na takie pola wmiarę daje radę bo najlepszy jest ten na przedni TUZ.
      Ale nie posiadam Tuz'a, ani nie planuję zakupu to interesują mnie dwa typy wałów, packomat lub ciągany.
      "Ciągany" z tego co wyczytałem lepiej uprawia glebę , poprzez to że ma większą średnice pierścieni oraz dwa rzędy tych pierścieni, ale packomat łatwiej przetransportować.
      I tu mam dwa pytania, czy np. podczas orki gdy na torze jazdy mam przeszkodę to czy mogę złożyć, przestawić ten packomat bez żadnych konsekwencji?
      I druga kwestia, Schemat wygląda tak: Orka(1614),nawozy(30),uprawa agregatem(1614),siew(30),bronowanie(30) czy to by mi się opłaciło ?
      Co z tego schematu mógłbym wykreślić po zakupie wału, bo zaprezentowałem schemat uprawy wiosennej, pożniwna różni się tym że po orce bronuję 30.
      Liczę na pomoc 😉
      PS. Gleby mam lekkie i średnie, ale większość lekkie 3,4,5 klasa. 
       

    • Przez wysos
      lemken VarioOpal x140 podczas obrotu wykona go do połowy i cofnie spowrotem, co może być tego przyczyną?
    • Przez KubAE86
      Witam, czy ktoś wie od czego jest te dłuto? Mialem takie zalozone w pługu


    • Przez konradkaczorowski
      Witam chciałbym wam zaprezentować mój pierwszy w życiu remont . Wydatki na materiały wyszły mnie +/-500 zł. Na kolejny ogień idzie Ursus C-360, z którego też będzie fotorelacja. Zdjęcia może nie są profesjonalnie zrobione, ale liczy się efekt końcowy.
















    • Przez drukarz
      Panowie  mam problem z ustawieniem pługa kverneland 4-skibowy zagonowy 4x35 rok produkcji 1999. Pług ciągnie Deutz fahr dx 150 a więc duży ciągnik 160 km. I stąd moje pytania czy przy tak dużym ciągniku szerokośc belki zaczepowej ma znaczenie ponieważ nie mogę ustawić pierwszej skiby aby zasypywała bruzdę. Dzięki za wyrozumiałość.Mile widziane jakieś wskazówki. pozdr...

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj