Skocz do zawartości
Piotras

jaka wybrać siatkę do bel?

Polecane posty

arni251    5

Dziś gościu w greene polecał mi jakąś Farme za 329zł, miał ktoś z was taką??

darek3    159

A ja mam takie pytanie, jakie firmy produkują siatki 125cm szerokie? Czy tylko john deer takie robi czy inne firmy też i jeśli tak to jakie to są firmy? Bardzo proszę o w miarę szybką odpowiedź.

Wiadomość z agroFakt.pl

darek3    159

No ja też używam standardowych siatek 123cm tylko że mi trochę zostają brzegi nieowinięte tak ok. 5cm z każdej strony i zastanawiam się czy jakbym kupił siatkę 125cm szeroką to może by było lepiej. Jakieś firmy muszą robić siatki 125cm bo np. prasa KRONE ma aparat do siatki przystosowany na 125cm a john deere na 130cm ale mi 130cm na pewno nie wejdzie a 125cm może bym wcisnął. Co wy sądzicie o tym pomyśle wyjdzie coś z tego czy nie bardzo? Dodam że mam prasę sipme z-569/1.

mariuszd93    489
Napisano (edytowany)

Szersza siatka raczej nic nie da , potrzebny jest do niej specjalny mechanizm do owijania

siatka%20do%20owijania%20bel%20hybrydowa%20PIIPPO.gifJest to siatka spełnijąca wszelkie wymagania i może być stosowana globalnie w prasach wszystkich producentów.

Siatka Hybrydowa może być stosowana w każdych warunkach - polecana jest zarówno do sianokisoznek, siana, słomy, trzciny jak i innych belowanych materiałów. Może być także używana do torfu, ryżu, kukurydzy czy śmieci.

Dostępne rozmiary:

1,23/2600 m

1,23/4000 m

1,25/2600 m

1,30/2600 m

Edytowano przez mariuszd93

darek3    159

No przecież bez specjalnego mechanizmu raczej się nie da owijać siatką ^^ A tak na poważnie to mam aparat do siatki starego typu z tym koszem i prętem dociążającym i jak owijam to siatka na rolce ma 123cm a już zaraz za tym wałkiem spiralnym ma 120cm i nie wiem dlaczego tak się dzieje bo przecież ten wałek powinien rozciągać a nie zwężać siatkę. Macie może jakiś pomysł jak to rozwiązać?

Ecopiotr    105

W zeszłym roku kupiłem Claas-a po 302 za rolkę. JD był kilkanaście zł. droższy. W tym bierzemy z sąsiadami 2 palety, zobaczymy jakie będą oferty.

mariuszd93    489

Ja w tym roku zakupiłem taką 3000 m cena ok 510 zł za szt . kupione 4 szt na razie

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCwQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.hagepolska.pl%2Fupload%2Ffile%2Foleje_i_smary_ulotki%2FUlotka_Starnet_PLUS_HaGe_Polska__2013_www.pdf&ei=XmKFU4jjNcnvPKyBgYAK&usg=AFQjCNHZVRwzZYlj4mfUuhYqT9WG9_5Bvw&bvm=bv.67720277,d.ZWU

W ubiegłym roku też ją kupowałem i idzie dobrze , ładnie owija , i w przeciwieństwie do defalina i case, ma co najmniej tyle metrów co pisze na metce

darek3    159

Ecopiotr a mógłbyś mi podać jakiś kontakt skąd bierzesz te siatki? Może być na PW. Widzę że cena jak za claasa bardzo dobra i dlatego chciałbym się dowiedzieć po ile jest dzisiaj.

mariuszd93 a nie wiesz po ile może być taka siatka tylko 2000m i czy te paski po bokach to są te ściągacze i czy są one gumowe czy tylko tak jak w jucie niby miały być ściągacze a były zwykłe nitki tylko kolorowe i nic to nie dawało.

Ecopiotr    105

Firma Agro-As w Grodkowie.

mariuszd93    489

Paski po bokach to tylko bajer w tej siatce którą stosuje, ale pokrywa całą szerokość beli , boków nie

2000M kosztuje 340 zł z groszami

darek3    159

Ecopiotr dzięki za informacje.

mariuszd93 to cena nawet przystępna. To w ogóle są takie siatki z tymi gumowymi ściągaczami czy to tylko taki chwyt. A jaką ty masz prasę?

mariuszd93    489

Cena nie wygórowana raczej i mile zaskakuje że licznik w prasie pokazuje ilość metrów jaką deklaruje producent , lub więcej .

Mam prasę VICON RV 187

corrado    217

Używam, bardzo dobra siatka, ładnie się ucina, dobrze leży i trzyma belę. Warto ja kupić.

waldii1    13

Czy cena za siatkę tama covernet 345zł jest dobra? mam też do kupienia siatkę novatex starnet w tej samej cenie która byłaby lepsza do słomy i siana?

mariuszd93    489

Czy cena za siatkę tama covernet 345zł jest dobra? mam też do kupienia siatkę novatex starnet w tej samej cenie która byłaby lepsza do słomy i siana?

Novatex starnet używałem w ubiegłym sezonie i bardzo dobrze się spisywała .

W tym roku kupiłem STARNET PLUS i trzeba było przeregulować aparat , bo jest cieńsza

vw141998    12

Witam. Gdzie mozna sobie zalatwic taka testowa rolke siatki ? i ile jest tam tej siatki ? bo mam w swojej sipmie aparat do siatki i chce zobaczyc na probe jak to jest ... :-)

katopo    4

W takiej rolce masz chyba 300metrów. Popytaj po handlowcach z twojej okolicy może któryś ma. Ja kiedyś dostałem na targach rolniczych.

waldii1    13

Jesli to cena brutto to bardzo odbra cena. u nas tama chodzi w okolicy 370zł brutto

Cena jest brutto bez rabatów i promocji, jeśli chodzi o tame a novatex jest ze znacznym rabatem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez DominikPaweFilipczak
      Witam potrzebuje opinie na temat prasy ferabolli ff44 jeśli ktoś posiada ten model prasy proszę o opinie tzn wady zalety jak z częściami awaryjności itp?
    • Przez danekk
      Mam zamiar kupić prasę tylko jeszcze nie wiem jaką. Zastanawiam się nad Feraboli EXTREME 265 htc. Co o niej myślicie? Jaka jest jej cena i czy jest ona warta zakupu? :rolleyes:
    • Przez garos
      Witam mam zamiar kupić nową prasę. Moje pytanie brzmi jaka jest najlepsza? pasowa, łańcuchowa? "Prasa ma mieć zmienną komore. Robie ok 2,5 tys bel rocznie ok 1500 słomy i ok 500 siana suchego i ok 500 mokrego. Jakiej firmy polecacie? mam starą prase krone ale nie bardzo jestem z niej zadowolony. Prosze o pomoc a i jeszcze jedno pieniądze nie grają większej roli bo chce skorzystać z programu na usługi.
    • Przez gumis45
      Mam ogromna prosbe jesli ktos zna sie na prasach to niech wypowie sie cos na ich temat.Mam zamiar kupic uzywana prase Class Rolant 44 tak 120 x 120 do 20 tys. zl i chyba najlepiej walcowa.Jesli jestem w bledzie to niech ktos napisze ktore prasy sa lepsze moze lancuchowa pasowa czy walcowa i jakiej firmy zachodniej czy polskiej ale polaska chyba odpada.
    • Przez kamilsame1
      Ostatnio na usłudze prasowała u mnie prasa ferboli ff20 z 2004roku,i z byłem zadowolny z jej zbicia bel kształtu słomy,a na 2 lata temu prasowalismy sipma clasic i było wtedy 137 sztuk bołd,a w tym roku po prasie ferboli 113,I właśnie iż za rok bede zmuszony kupic prase i zaczynam juz powoli zbierac opinie,na af nie znalazłem tematów na te prasy,Na allegro jest prasa ferboli entry 120 za 48tys brutto!!!i w tym wyposazeniu jest,centralne smarowanie,owijanie 2 sznurkami,serokie ogumienie,panel sterujacy,szeroki podbieracz.I właśnie chciałbym znac wasze opinie o tych prasach,jesli ktos ma taki sprzet niech napisze jak chodzi ipt,bede wdzieczny