Skocz do zawartości
Piotras

jaka wybrać siatkę do bel?

Polecane posty

MarcinK88    0

Jeśli używałeś tej siatki w tym samym sezonie i w jednej śmigała jak należy a w drugiej było coś nie tak, to może wina prasy. Ponadto balotnicę trzeba regulować pod każdego producenta siatki. Każda siatka ma inne właściwości i może się różnie zachowywać w różnych balotnicach. Wałek rozprowadzający siatkę jest cały czy uszkodzony, nawet małe nierówności na tym wałku powodują częstsze zrywanie i ściąganie do środka. Być może przez przypadek założyłeś rolkę nie tak jak trzeba i też działanie siatki było nie takie.Pozdrawiam :)

Maly86    17

Siatka 1 sezon chodziła w polskiej farmie, 2 sezon przeleżała w garażu a jak kupiłem prasę to ją włożyłem i było zrobione około 70 rolek. Wałki całe, myślałem że żle założyłem ale też nie bo byłem podejrzeć jak powinna być założona rolka i rolnik powiedział oraz pokazał gdzie i jak wyregulować w prasie. Może faktycznie już trochę skruszała! Dlatego chciałbym zakupić jakąś sprawdzoną siatkę do tego modelu prasy.

Edytowano przez Maly86

ChiquitaB    50

każdy będzie Ci inną siatkę polecał. Jak dobrze wyregulujesz co też trochę czasu zajmuje to będzie ok. Chociaż niektóre siatki to do nerwicy prowadzą prawie

Wiadomość z agroFakt.pl

Maly86    17

To też jest fakt ile siatek, tyle opinii. Dopiero przy ostatnich rolkach już ładnie obwiązała.He he he do nerwicy powiadasz, wtedy to ja sznurek zakładałem i jechna. Ale faktycznie taki niesmak był że siatka jest a nie chce iść, lecz jakoś na szczęście ziółek nie musiałem sobie zaparzyć :D

morfi81    30

ale cena też jest super wysoka, dziwne jest to że im dłuższa siatka tym drożej wychodzi koszt na jedną belkę

b0gdan    85

wychodzi odrobinę taniej, niż jest krótszy odpowiednik. Dodatkowo masz oszczędność czasu.

morfi81    30

ja owijałem rok temu ecobulem po 330zł za 2000m i też ładnie się rozciągała na boki beli

b0gdan    85

Sipma, Ecobull to zwykła najtańsza Tama, rozprowadza się dobrze, ale ma dość słaba na rozrywanie.

morfi81    30

siatka NH, Case i JD zwykłe to też Tama robi tylko w innych kolorach dla każdej z firm i są one droższe o ok. 50 zł na rolce 2000m a to to samo co ecobull

b0gdan    85

Nie :P NH, Case i Claas ma siatki od Tamy normalne i premium, a JD tylko Premium, Ekobull to zwykłe.

pawel885    380

Tama robi najdłuższą siatkę na świecie - 4500 m, cena siatek robionych przez tamę zależy od użytych technologii - bale+, edge to edge, system zebra itp.

mariuszd93    489

Tak z ciekawości , jaką średnicę ma rolka siatki 4200 lub 4500mb? W ubiegłym roku na początek sezonu kupiłem 2 rolki STARNET 3000mb , to ledwie się zmieściła w zasobnik prasy

morfi81    30

bo pewnie były z innego materiału, to tak jakby porównać zwykłą JD z Jutą ( te same metry a większa rolka)

podcepiomy    34

Tak z ciekawości , jaką średnicę ma rolka siatki 4200 lub 4500mb? W ubiegłym roku na początek sezonu kupiłem 2 rolki STARNET 3000mb , to ledwie się zmieściła w zasobnik prasy

27 cm bodajże :) U mnie by się bez problemu zmieściła ale nie dostanę jej nigdzie -_-

mariuszd93    489

W mojej prasie mieści się max ok 30 cm , i prawie tyle miała ta starnet 3000mb , wynika więc z tego że siatki TAMY są cieńsze....

pawel885    380

Starnet 3000 waży 33kg a tama 4500 42kg czyli jest cieńsza ale wytrzymałość mają taką samą wg producentów. Tama jest na moje oko bardzo elastyczna i dlatego starcza na więcej bel niż inne siatki (ja używałem marathona)

bialy2005    193

coś drogo zapłąciłes. ta satke kupowałem poniżej 350zł za 2000m kupowałem tez coverneta 3000m ale juz nie pamietam ceny. No chyba że to maraton to inna rozmowa ale maraton byłby 4200m :)

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez DominikPaweFilipczak
      Witam potrzebuje opinie na temat prasy ferabolli ff44 jeśli ktoś posiada ten model prasy proszę o opinie tzn wady zalety jak z częściami awaryjności itp?
    • Przez danekk
      Mam zamiar kupić prasę tylko jeszcze nie wiem jaką. Zastanawiam się nad Feraboli EXTREME 265 htc. Co o niej myślicie? Jaka jest jej cena i czy jest ona warta zakupu? :rolleyes:
    • Przez garos
      Witam mam zamiar kupić nową prasę. Moje pytanie brzmi jaka jest najlepsza? pasowa, łańcuchowa? "Prasa ma mieć zmienną komore. Robie ok 2,5 tys bel rocznie ok 1500 słomy i ok 500 siana suchego i ok 500 mokrego. Jakiej firmy polecacie? mam starą prase krone ale nie bardzo jestem z niej zadowolony. Prosze o pomoc a i jeszcze jedno pieniądze nie grają większej roli bo chce skorzystać z programu na usługi.
    • Przez gumis45
      Mam ogromna prosbe jesli ktos zna sie na prasach to niech wypowie sie cos na ich temat.Mam zamiar kupic uzywana prase Class Rolant 44 tak 120 x 120 do 20 tys. zl i chyba najlepiej walcowa.Jesli jestem w bledzie to niech ktos napisze ktore prasy sa lepsze moze lancuchowa pasowa czy walcowa i jakiej firmy zachodniej czy polskiej ale polaska chyba odpada.
    • Przez kamilsame1
      Ostatnio na usłudze prasowała u mnie prasa ferboli ff20 z 2004roku,i z byłem zadowolny z jej zbicia bel kształtu słomy,a na 2 lata temu prasowalismy sipma clasic i było wtedy 137 sztuk bołd,a w tym roku po prasie ferboli 113,I właśnie iż za rok bede zmuszony kupic prase i zaczynam juz powoli zbierac opinie,na af nie znalazłem tematów na te prasy,Na allegro jest prasa ferboli entry 120 za 48tys brutto!!!i w tym wyposazeniu jest,centralne smarowanie,owijanie 2 sznurkami,serokie ogumienie,panel sterujacy,szeroki podbieracz.I właśnie chciałbym znac wasze opinie o tych prasach,jesli ktos ma taki sprzet niech napisze jak chodzi ipt,bede wdzieczny