Piotras

jaka wybrać siatkę do bel?

Polecane posty

adikpl1    257

Witam, używa ktoś może siatek z palety włoskiego producenta firmy Novatex http://novatexitalia...ch/176/Novatex/

Zna ktoś ceny?

My obecnie używamy niby niemiecką NetzWerk Premium 2000 ale produkowaną przez greckiego producenta KARATZIS S.A. za 350 zeta.

Edytowano przez adikpl1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

Albo ja coś źle robie albo ten Covernet się nie nadaje. Cała siatka ląduje na środku, w ogóle się nie rozchodzi.

 

Wysyłane z mojego LT26i za pomocą Tapatalk 2

 

 


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Witam, używa ktoś może siatek z palety włoskiego producenta firmy Novatex http://novatexitalia...ch/176/Novatex/

Zna ktoś ceny?

My obecnie używamy niby niemiecką NetzWerk Premium 2000 ale produkowaną przez greckiego producenta KARATZIS S.A. za 350 zeta.

Ja w tym roku kupiłem 2 rolki tej firmy , seria STARNET 3000 metrów , ok 480za szt .

Zrobione ok 400szt i nie narzekam , lepsza jak defalin


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

To Twoja pierwsza rolka siatki? Bo widzę w galerii że nowa prasa

Zgadza się :huh:


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

Tama albo John Deere Coveredge z pokrywaniem boków (musi być prasa przystosowana bo szerokość rolki chyba 132 cm)


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinK88    0

Moim zdaniem większość siatek dostępnych na rynku trzyma wysoki poziom. Jeśli chodzi o wybór warto kierować się swoim doświadczeniem i tym jaką się ma prasę. Kupowanie siatki szerszej niż przewidziana do danej prasy nie ma sensu, bo po pierwsze może to powodować zaczepianie siatki o elementy prasy i uszkodzenie tak maszyny jak i balotów. Nawet john deere poleca swoją siątkę cover edge ( produkowaną przez tama plastics; 130 cm szer.) tylko do niektórych modeli specjalnie przystosowanych, podobnie z baloticami Krone (niektóre modele używają siatkę 125 cm szer.).

 

Warto też pamiętać, że zmieniając siatkę - pochodzącą od różnych producentów trzeba na nowo ustawić balotnicę. To już nie jest to co ze sznurkiem, że wstawia sięobojętnie jaki i gaz do dechy.

Jeśli balotnica będzie w dobrym stanie technicznym i odpowiednio ustawiona to powinna dobrze zwijać każdą siątką.

 

Na koniec trzeba pomyśleć czy opłaca się jechać po jedną rolkę 30-40 km, bo tam jest tańsza o 15-20 zł? Ale jeśli chodzi już o konkretną ilość dalszy wyjazd może s=ę faktycznie opłacać.

 

Czasem producenci na etykiecie umieszczają liczbę "2000", "3000" a tak naprawdę metrów jest mniej, np 1850 i twierdzą, że siatka powinna się naciągnąć do tych 2000. Z tego co wiem Tamam ma gwarantowaną ilość metrów na rolce, czyli jeści kupujesz rolkę 2000m to dostajesz 2040m.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

ostatnie zdanie jest podsumowujące i wyczrpujące


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
adamus12    0

Witam mam problem z prasą FERABOLI ENTRY 120 lub winne siatki nie zachodzą mi boki na beli teraz kupiłem hellasnet i co z tego bedzie jaką jeszcze polecacie prosze o odp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pavlo1706    14

http://allegro.pl/siatka-rolnicza-claas-do-bel-2800-m-prasa-rolujaca-i3388447705.html

Ja pracuje na takiej tylko 3600m. Owijam 2,2 obrotu i wyszło mi ok 330 bel (170 o średnicy 130cm i 160 o średnicy 140cm). Siatka ładnie dochodzi do boku i jest mocna. W zeszłym roku miałem porównanie z siatką John Deere XtraNet oraz z siatką Covernet. John Deere był taki sam jakością do Claasa, a o Covernecie lepiej nie mówić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

płacisz za markę,a producent tama

poczytaj wyżej wszystkiego się dowiesz

Edytowano przez matingus

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6863

Z jednej strony masz rację ale z drugiej miałem styczność z siatkami John Deere, CNH i Covernet.

Po JD belki wyglądają tak:

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/382128-john-deere-6230-przyczepy/

http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/397994-zetor-11441-unia-famarol-18vd-john-deere-6230-przyczepa/

CNH i Covernet też nie są złe ale od czasu do czasu po trafiał się po nich taki "pędzel" :P Kolor identyczny- może to ta sama siatka tylko w dwóch różnych opakowaniach. Nie są złe bo nie rwą się i nie ma problemów w prasie, ale po JD 100% belek było owiniętych od brzegu do brzegu, a nawet za- jak widać na fotkach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zozol    0

Ja uzywam tylko i wyłącznie siatki Claas 2000 od kilku lat i na prawde moge polecic. Nie zdarza sie zeby sie porwała albo cos. Równo nawinieta i wszystko gra.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Ja osobiście polecam siatkę Netz-Werk Premium , ładnie owija na boki belki , to była moja pierwsza siatka , drugą kupiliśmy Defalin to lepiej nie mówić , więcej stałem niż prasowałem , po pierwsze nie owija na brzegi beli , i nawija się na rolki , totalny badziew nie polecam . Lepiej zapłacić więcej niż się męczyć .


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
janusz20    106

Dziś pozytywnie zaskoczyła mnie siatka novatex REKORD cena 340 za rolke 2000 m a jakośc znacznie lepsz od covernet, majmex defalin CNH i jeszcze kilku innych producentów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    751

u nas teść raz kupił całą białą siatkę nie wiem co to za firma, rolka była o połowę grubsza od produktów pochodzących od tamy dł2km i siatka była grubsza tym samym ale bardzo słaba na rozciąganie bo przy ustawieniach prasy na siatkę tamy ta pękała za każdym owinięciem, potem po przestawieniu prasy ładnie szło ale słabo się na boki rozchodziła i po wielu próbach kupiliśmy jd siatkę która ładnie na boki się rozchodzi. zapewne gdyby ładnie tamta sie rozchodziła to byśmy drugi raz ją kupili bo wyglądała na solidną. złe doświadczenia mamy po tej seledynowej tamy bo po przezimowaniu w stogu się rozpadała:/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

Wydaje mi się , że każda siatka po zimowaniu ( bez przykrycia) rozpadnie się , w tamtym roku pod koniec zimy sprzedawaliśmy słomę , leżała w stercie to masakra z 10 bel było do wywalenia bo się rozpadły , albo posklejały z drugą belą .


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Nawet polski defalin wytrzymał leżakowanie pod chmurką, a żeby było ciekawiej miałem kilka bel w 40 cm wodzie i też siatka jest po transporcie nienaruszona.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nuszka007    65

Najlepsze siatki, którym prasowałem to HellasNet (zaj*bista), CoverNet i ewentualnie Ecobull, ta tylko do słomy bo pęka w kiszonce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Mam do was pytanie jakich firm siatki stosujecie w prasach Krone 125. Prosił bym o opinie o siatce i ile kosztowała? Ja miałem siatkę Delafin Rolnet Extend 2000m/cena 290zł, ale u mnie sie nie sprawdziła bo się rwała, odwijała i ściągało ją do środka. Może też to zrobiło że miała 3 lata.W polskiej Farmie latała super a w kronce już nie. Za odp Dziękuję :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj