Skocz do zawartości
Piotras

jaka wybrać siatkę do bel?

Polecane posty

pawel885    380

U nas znikły te siatki, w ubiegłym roku kosztowała ok 350zł 2000m

ukaszProcho    22

Ja teraz kręcę bezalin za 350 ale ostatnio znakazem ja za 320. Mam jeszcze majmex ale nie wiem jak idzie bo nie używałem jeszcze.

Wiadomość z agroFakt.pl

Patryk1222    23

Tą 4500 założysz rolke to zapominasz o siatce polecam również tą 3600m obojętnie na jaki kolor malowana (new Holland claas case itd) sam mam varianta i polecam nie warto bawic się w tanie podróbki na rolkach po 2000 i w żniwa co chwilę przekładać rolki

farmer15555    61

Dzięki kolego na dniach będę zamawiał siatke to wezmę 3600 i tą 4500 jak radzisz. Czy to Claas czy siatka CNH to i tak bez różnicy bo tama to produkuje.

RysioZMazur    6

Patryk1222 ma rację, sam używałem różnych siatek 2000m, bo ta parę złotych tańsza, a może tamta...
Ale to nie ma sensu. Lepiej zapłacić trochę więcej i mieć pewność, niż później przeklinać własną głupotę.
Na pierwszy rzut oka wszystkie siatki są jednakowe, ale to nie prawda. Jak spróbujesz siatki Tama (białej w czarne pasy), to sam się przekonasz, że różnice są kolosalne.

corrado    217

Dokładnie lepiej dać parę zł więcej i nie babrać się potem, że zrywa, urywa nie owija jak trzeba. 

Ja uzywam siatki tk net od 2 lat i jestem bardzo zadowolony. Kiedyś uzywałem siatki tama covernet i nie widze różnicy.

razem ze znajomymi zamawiamy paletę tk net i zawsze wszyscy są zadowoleni.

Jest najtańsza i najlepsza. 

corrado    217

Ja zazwyczaj używam siatki Claas-a jak dla mnie jest różnica jest szersza ładnie zbiera boki bel przy drobniejszym materiale lepiej trzyma jest bardzo wytrzymała i uciągliwa.

Azor07    148

Jaka macie cene na siatke hellasnet? U mnie hellasnet 3600 650zł brutto

Kupiłem dziś po 340zł 2000m to moja pierwsza siatka mam nadzieję że się sprawdzi .

Robertb    0

Czy macie jakieś sprawdzone siatki do sipmy z 569 na starym aparacie i czy 1,25szerokość też się zmieści ?

RysioZMazur    6

Wiem, że New Holland ma prasę, która owija folią, ale nie jest to żaden rarytas i drogo wychodzi. Nawet oni nie oferują folii do owijania. Widziałem raz jak kolega owijał bele folią, ale po 4 czy 5 belach nie dało się już belować (było bardzo gorąco). Wszystko się czepiało tej foli, głównie piasek, folia bardzo się elektryzowała i później nie dało się już owijać. W dodatku, jeśli dobrze pamiętam, bo było to jakieś dwa, trzy lata temu, to rolka 1000m kosztowała około tysiąca złotych, a więc bardzo dużo. 

Czy macie jakieś sprawdzone siatki do sipmy z 569 na starym aparacie i czy 1,25szerokość też się zmieści ?

Ktoś wymyślił szerokość 125 cm, bo słabe siatki schodzą się do środka, ale zanim kupisz, to zmierz szerokość. Kupiłem siatkę, która na foli miała kwadraty 123cm, 125cm, 130cm - no i ten 125cm miał krzyżyk w środku. Wcale nie miała 125 cm i pewnie robią te krzyżyki w zależności od tego jakiej siatki szukasz. Płacisz więcej, a w środku masz taką samą siatkę. Nie twierdzę, że wszyscy robią tak samo, ale ja tak miałem.

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez adi121233
      Ostatnio zakupiłem prasę Gallignani 3200 Turbocut. Posiada rotor jakiego nigdy wcześniej nie widziałem, działa on na zasadzie sieczkarni w kombajnie zbożowym np. w bizonie. Wałek z przykręconymi nożami który obraca się z dużą prędkością i do tego przeciw ostrza (noże) które wysuwają się z podłogi. Potrzebuje informacji na temat tego rotora, może ktoś coś takiego widział, coś słyszał, chciałbym się czegoś o tym dowiedzieć. W celu sprawdzenia prasy prasowałem słome z rozwiniętej beli, noże (przeciw ostrza) były wyjęte a pomimo tego ze słomy zrobiła się straszna sieczka. Teraz nasuwa się pytanie czy w polu podczas prasowania kruchej słomy też będzie się tak dziać ? Jutro postaram się załączyć zdjęcia tego rotora a tymczasem wysyłam zdjęcie na jakiej zasadzie to działa. Czekam na wypowiedzi

• Przez DominikPaweFilipczak
      Witam potrzebuje opinie na temat prasy ferabolli ff44 jeśli ktoś posiada ten model prasy proszę o opinie tzn wady zalety jak z częściami awaryjności itp?
    • Przez danekk
      Mam zamiar kupić prasę tylko jeszcze nie wiem jaką. Zastanawiam się nad Feraboli EXTREME 265 htc. Co o niej myślicie? Jaka jest jej cena i czy jest ona warta zakupu? :rolleyes:
    • Przez garos
      Witam mam zamiar kupić nową prasę. Moje pytanie brzmi jaka jest najlepsza? pasowa, łańcuchowa? "Prasa ma mieć zmienną komore. Robie ok 2,5 tys bel rocznie ok 1500 słomy i ok 500 siana suchego i ok 500 mokrego. Jakiej firmy polecacie? mam starą prase krone ale nie bardzo jestem z niej zadowolony. Prosze o pomoc a i jeszcze jedno pieniądze nie grają większej roli bo chce skorzystać z programu na usługi.
    • Przez gumis45
      Mam ogromna prosbe jesli ktos zna sie na prasach to niech wypowie sie cos na ich temat.Mam zamiar kupic uzywana prase Class Rolant 44 tak 120 x 120 do 20 tys. zl i chyba najlepiej walcowa.Jesli jestem w bledzie to niech ktos napisze ktore prasy sa lepsze moze lancuchowa pasowa czy walcowa i jakiej firmy zachodniej czy polskiej ale polaska chyba odpada.