Piotras

jaka wybrać siatkę do bel?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
bialy2005    582

ja robie tak samo jak ze sznurkiem :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldus11    1

do wyboru mam 2 rodzaje siatki, a mianowicie tama i ecobul... która lepsza? obie są w tych samych pieniądzach czyli 360zł za 2000m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

dla mnie ten eco bul to jest tama :) tylko inne opakowanie. dzis włąnie ogladałem i wyglada identycznie jak tama czy tam cnh czy sipma :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
qazi    61

Przecież to jest jedna siatka, tak jak byś sie pytał co lepsze JD czy 5100R

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krowa6    3

Witam . Mam pytanie w sprawie siatki do prasy metal fach z562. Czy do tej prasy mogę kupić siatkę JD, bo z tego co tu czytam to chyba będzie najlepsza. Chodzi mi o to czy siatka do mojej prasy ma określoną szerokość czy mogę kupić do niej jaką szeroką będę chciał. Moje pytanie może wydawać się głupie ,ale ja mam tą prasę od kilku dni a wcześniej z siatką nie miałem styczności ,dlatego w tym temacie jestem zielony. :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

jaka cena na dziś jd cover edge 3300 metrów ?


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

i co wypowie się ktoś o tej siatce ASTRA EXTEND

bo chcemy kupić właśnie ją raczej. 350zł za rolkę. u nas za bardzo nie ma gdzie czegos lepszego wybrać i z alledrogo chce zamówić. to co w sklepach to jakieś no name są tylko za te same $$. Czy coś innego polecicie mi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

dobra ta siatka smiało mozesz brac to jest tama. kilka takich rolek juz przepusciłem przez swoja. czasem jak mocnij dobije słome lub sianno to potrafi beknac srodkiem ale ogólnie nie jest najgorsza :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szandrzej    0

witam a co powiecie o siatce stronger myślę że lepsza od defalina robiłem na defalinie i na liczniku pokazało 1780 i było po siatce a założyłem strongera i mam na liczniku 1820 i jeszcze coś siatki jest nie wiem ile ale znaku kontrolnego jeszcze nie ma na siatce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grantexxx    6

Panowie mam problem, a zarazem pytanie, czy ktoś się spotkał z takim czymś, kupuję siatkę juz od kilku lat taka sama u tego samego producenta i jeśli robie zielonki czy siano wszystko jest świetnie, owijam 2,1-2,3 raza, natomiast w żniwa mam zawsze ten sam problem: robię bele 120 a wychodzą mi 150, z prasy stało komorowej ;D poprostu siatka się rozchodzi jakoś na tej słomie, na dodatek prasa dobrze ugniata co potęguje problem. Jak jest u was?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grantexxx    6

no właśnie nie wiem nawet jak nazywa się ta firma bo jeszcze nie kupowąłem a ostatnią rolkę już mam założoną i nie mam opakowania.. na jakiej wy robicie? macie taki problem czy nie? jakimi prasami robicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

a macie jakieś korzystne ceny kupna siatki?? interesują mnie najbardziej siatki długości 4000 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Nie znam tej marki ale sam szukam i znalazłem tą ofertę , cena dobra ale jakość pewnie już mniej :P .

Ta jest podobno dobra http://www.google.pl....43287494,d.Yms ale cena 580 za 2600m to tanio nie jest . wyjdzie jakieś 2,20 -2,40 zł szt :mellow:

używał ktoś? jakieś opinie?

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

Posty przeniesione z http://www.agrofoto.pl/forum/topic/1286-sznurek-czy-siatka/page__st__340__gopid__1099097#entry1099097

 

Ja używam John Deere Net Wrap 2000m. Nie jest najtańsza, ale pewna.

http://allegro.pl/si...3063762979.html Na tej aukcji 365zł.

U innego dealera dla stałego klienta jest trochę taniej ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

@danielhaker używałem tama nie jest zła.zabrakło mi i zamówiłem john deere,zrobiłem ze 30 belek dobrze się nią prasowało,

ile ci wychodziło z2000m belek.

pozdrowienia.....


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
danielhaker    6891

JD to ta sama siatka bo robiona przez Tamę.

Ile belek to nie powiem Ci bo w tym roku nie liczyłem bo testowałem w prasie ustawienia różnych ilości siatki.

 

Znalazłem na telefonie: rolka starczyła na 180szt, ale pół poszło na słomę a reszta na sianokiszonkę (słomę 3x owijałem). W tym roku będę dokładniej wiedział.

EDIT: Jednak to nie to. Jedna rolka w garażu leży to pewnie 180 z niej zrobione.

Edytowano przez danielhaker

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj