Piotras

jaka wybrać siatkę do bel?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie

A jak ustawiasz aparat tam jedynie hamulec i ilość owinięć można wyregulować. Mi zwłaszcza jak pracuje żyto czy pszenżyto z sporawych pokosów to na bokach grzywy zostają.


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

U mnie w claas variant reguluje się w sumie tylko ilość owiniec do konkretnego balota oraz hamulec siatki który gdy używam siatki tej 3600 lub 4500 to idzie od początku do końca bez problemu bez żadnych poprawek. Gdy założę inna trzeba niekiedy luzowac to tyle 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

U mnie to samo hamulec, i ilość owinięć. Czasami tylko gdy w trakcie belowania wymieniam siatkę, w pośpiechu zdarzy się że założę ją bardziej na jeden bok, i potem ją trochę przez to ściąga na ta stronę. Ale tak gdy ustawie równo, to owija całkiem dobrze. 

 

20170828_111933.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2

Skoczek1994 ale pięknie owinięty balot ;)

Mam pytanie moi drodzy. Mieliście do czynienia z tą siatką https://www.olx.pl/oferta/siatka-do-owijania-bel-john-deere-folia-john-deere-750-mm-500-mm-CID757-IDgu031.html#d63dbe2b17;promoted,

lub tą https://www.olx.pl/oferta/wisnet-siatka-do-bel-belowania-prasowania-rozne-rozmiary-jakosc-CID757-IDg2ain.html#d63dbe2b17

Moja prasa to Krone 130s. Pierwsza ma 123 cm, druga 125. Wydaje mi się, że 125 lepiej pokryje brzegi bela, z racji tego, że mojej Krone zdarza się, wcale nierzadko, zostawiać grzywki na bokach. Może macie jakieś inne propozycję siatek do K130s.Pozdrawiam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelmf    234
powiem wam tak od paru lat używam siatki prasa owija ładnie na boki wszystko ładnie ale potem jest problem z rozwijaniem bel od spodu bo zostaje kawałem siatki i jest to uciążliwe przy zadawaniu zeierzętom

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Mi najbardziej pasuje siatka Claas Rollatex, ładnie owija nie rwie się i dobrze trzyma, próbowałem różnych i najbardziej ta przypadła mi do gustu. 

  • Like 2

„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

Paweł Wiem o czym mówisz, ze słomą jeszcze nie ma problemu bo da się się siatkę wyciągnąć. Ale przy sianokiszonce czasami trzeba ten pasek ze spodu oderwać, i wybierać podczas rozdawania. Chociaż ja sobie z tym radzę w ten sposób, że zanim postawie belkę na ziemi obcinam i rozwijam dół foli razem z siatką i spokój.

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Stoję przed dylematem kupna siatki do prasy claas variant 260.

Wcześniej owijałem tylko sznurkiem wiec w tym temacie jestem zielony. 

W okolicy w sklepie spotkałem siatkę firmy Covernet. Macie jakieś opinie na jej temat? Jaka siatkę byście polecili? 

Która najlepiej pokrywa całą belkę i nie zostawia grzywek na bokach?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sacrable    42
Covernet uzywam 5 lat, bardzo dobra siatka. Owijam 2,3 raza belkę i w wiekszosci przypadków wystarczy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Być może. Rolka 2000m ma dużo mniejszą średnicę niż inne siatki 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Napisano (edytowany)

A o siatce Claas Rollatex czy Agrinet coś słyszeliście? 

Prasa pasowa duży zgniot na słomie to myślę że niema co brać jakąś siatkę z dolnej półki. Żeby to się jakoś trzymało kupy. 

Edytowano przez DamianWawrowski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro321    103

jak chcesz to sprzedam Ci 2 rolki siatki John Deree 130 cm szeroka i długa 3800 m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Udało mi się kupić na próbę rolkę siatki Netwrap (CNH).

Nie jestem zadowolony z tej siatki jest słaba, pęka i słabo pokrywa bele.

Teraz zastanawiam się nad siatką Hellasnet 125x3000 m. 

Myślę że ta szersza lepiej pokryje belę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

Ta cnh to dziadostwo miałem 2 czy 3 rolki, i więcej tego nie chce rwie się i w ogóle. Teraz lecę na hellasnet, i jestem zadowolony. Kilka rolek już poszło, i złego słowa nie powiem na nią. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Bo to jest ten cały covernet siatka słaba i tania każda marka ja ma ludzie kupują bo tańsza parę groszy dilerzy też to wciskaja bo chłop na 100 bel nie kupi siatki 4500 za 1000zl...

Kup sobie 3600 John deere xtra net lub claas rolatex pro albo jeszcze new holland premier infinet 4500 miałem wszystkie i są super. 

Powiem to jeszcze raz pytajcie o siatkę Premium nie o badziewie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tama robi wszystkie te siatki, najlepszy zawsze był marathon i jego odpowiedniki JD NH itd, jeszcze rok temu szło wyrwać 2800 za 600zł 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581
Od x lat używam siatek tamy covernet czy CNH i nie zgadzam się z opiniami że jest słaba że pęka itd. Bo testowałem różne inne hellasnet, netzwerk a także tzw. Premium tamy w kolorze JD, i zostalem przy covernet. Od ubiegłego roku owijam wiecej jak 2,5 bo po mojej prasie Stalokomorowa i mocno zabitych belach siatka puszczala i miałem problem przy owijaniu folia, bela nie chciała się obracać na owijarce, to samo było na siatkach premium. A jak daje teraz 3.0 to jest super. Belki slomy ważą u mnie do 220-230kg suchej slomy.

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

Twojej prasie może, i pasuje. Mojej nie, u mnie słoma waży podobnie, a zdarzały się nawet i ponad 250kg z jęczmianki. I na cnh przy 2,5 obrotu siatka po przewiezienu beli w chwytaku ledwo się trzymała.  Na hellasnecie robię jakieś 2,25 i bez problemów także po co przepłacać? Cnh z resztą jest cieńszy wystarczy porównać nową rolke, jednej i drugiej i różnica jest spora w ich grubości na korzyść hellasnet. Chyba też przez tą grubość rolki wariował mi hamulec w prasie, bo to była jedyna siatka z którą miałem problemy przy prasowaniu. Hellasnet poza tym ładniej leży na beli, a te zielone paski fajne zachodzą na boki. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581
U mnie hellasnet też pekal lub puszczala siatka przy 2,5. Tylko że u mnie 2,5 wychodziło realnie na beli 2,0😁 co do grubość to faktycznie zwykły covernet jest cienszy, teraz już robią dwa rodzaje i jest porównywalna z innymi bo ludzie marudzili ale wytrzymałość taka sama. Ma w tym roku taka i taka. U mnie czy hellasnet czy covernet to i tak na boki nie zachodzi i w sumie lepiej po co później się męczyć.

Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    441

Przy belowaniu słomy też zauważyłem że trzeba dawać więcej siatki, ponieważ bela po wyrzuceniu z komory się rozpręża. Przez co rośnie i jak się daje na styk, to okazuje się że potem może pękać. Co do zachodzenia na boki to mi udało się to tak ustawić, że jest rozprowadzona idealnie po całej szerokości nie zachodząc zbyt mocno ma boki by właśnie potem się nie męczyć przy rozwijaniu. Co by nie mówił ładnie owinięta siatką bela bardziej cieszy oko. A i gdy u ludzi się robi są bardziej zadowoleni, z ładnych bel. :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj