Piotras

jaka wybrać siatkę do bel?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
ukaszProcho    91

Ja teraz kręcę bezalin za 350 ale ostatnio znakazem ja za 320. Mam jeszcze majmex ale nie wiem jak idzie bo nie używałem jeszcze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Tą 4500 założysz rolke to zapominasz o siatce polecam również tą 3600m obojętnie na jaki kolor malowana (new Holland claas case itd) sam mam varianta i polecam nie warto bawic się w tanie podróbki na rolkach po 2000 i w żniwa co chwilę przekładać rolki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer15555    85

Dzięki kolego na dniach będę zamawiał siatke to wezmę 3600 i tą 4500 jak radzisz. Czy to Claas czy siatka CNH to i tak bez różnicy bo tama to produkuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RysioZMazur    6

Patryk1222 ma rację, sam używałem różnych siatek 2000m, bo ta parę złotych tańsza, a może tamta...
Ale to nie ma sensu. Lepiej zapłacić trochę więcej i mieć pewność, niż później przeklinać własną głupotę.
Na pierwszy rzut oka wszystkie siatki są jednakowe, ale to nie prawda. Jak spróbujesz siatki Tama (białej w czarne pasy), to sam się przekonasz, że różnice są kolosalne.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Dokładnie lepiej dać parę zł więcej i nie babrać się potem, że zrywa, urywa nie owija jak trzeba. 


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja uzywam siatki tk net od 2 lat i jestem bardzo zadowolony. Kiedyś uzywałem siatki tama covernet i nie widze różnicy.

razem ze znajomymi zamawiamy paletę tk net i zawsze wszyscy są zadowoleni.

Jest najtańsza i najlepsza. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Ja zazwyczaj używam siatki Claas-a jak dla mnie jest różnica jest szersza ładnie zbiera boki bel przy drobniejszym materiale lepiej trzyma jest bardzo wytrzymała i uciągliwa.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Azor07    765

Jaka macie cene na siatke hellasnet? U mnie hellasnet 3600 650zł brutto

 

Kupiłem dziś po 340zł 2000m to moja pierwsza siatka mam nadzieję że się sprawdzi .

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Robertb    12

Czy macie jakieś sprawdzone siatki do sipmy z 569 na starym aparacie i czy 1,25szerokość też się zmieści ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RysioZMazur    6

Wiem, że New Holland ma prasę, która owija folią, ale nie jest to żaden rarytas i drogo wychodzi. Nawet oni nie oferują folii do owijania. Widziałem raz jak kolega owijał bele folią, ale po 4 czy 5 belach nie dało się już belować (było bardzo gorąco). Wszystko się czepiało tej foli, głównie piasek, folia bardzo się elektryzowała i później nie dało się już owijać. W dodatku, jeśli dobrze pamiętam, bo było to jakieś dwa, trzy lata temu, to rolka 1000m kosztowała około tysiąca złotych, a więc bardzo dużo. 


Czy macie jakieś sprawdzone siatki do sipmy z 569 na starym aparacie i czy 1,25szerokość też się zmieści ?

 

Ktoś wymyślił szerokość 125 cm, bo słabe siatki schodzą się do środka, ale zanim kupisz, to zmierz szerokość. Kupiłem siatkę, która na foli miała kwadraty 123cm, 125cm, 130cm - no i ten 125cm miał krzyżyk w środku. Wcale nie miała 125 cm i pewnie robią te krzyżyki w zależności od tego jakiej siatki szukasz. Płacisz więcej, a w środku masz taką samą siatkę. Nie twierdzę, że wszyscy robią tak samo, ale ja tak miałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam. Stoję przed zakupem siatki do prasy Claas Variant 260.

Jakie siatki polecacie? Chodzi mi o firmę, długość rolki oraz szerokość.

Słyszałem dobre opinie o Tama Marathon i Claas Rollatex.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Ja używałem różnych siatek, i większych problemów nie było. Jedynie cnh tamy jakoś mi prasa nie toleruje, i hamulec trochę przy niej świrował. Najlepiej mi się robi na hellasnet i takiej używam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Zależy jakie cnh tamy ja używałem i bez problemu tylko są 2 rodzaje siatka premium i zwykła... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

@Skoczek1994 a używałeś może siatki o szerokości 130? Bo mam problem z rantami beli, zresztą możesz zobaczyć w galerii gdzieś się stóg załapał. I jakiej długości wybierasz? Ja dotychczas 2000m ale zastanawiam się dłuższą w tym roku kupić.


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

     Taką samą używałem. 

Andrzej  Jak do tej pory jadę na zwykłej 123cm szerokości, i jak dobrze ustawię to bela jest ładnie owinięta od boku do boku. Może spróbuje z trochę szerszą, dla jeszcze lepszego efekty. Też myślałem, nad dłuższą to by zawsze na więcej bel starczyło, i chyba wychodzi trochę taniej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

To jest zwykła siatka i i jest słaba akurat ta to mi się rwala w aparacie a bele pekaly. 

Pytaj o siatkę premium ta w dwóch kolorach 

Premier Infinet 4500m & 2800m oraz odpowiedniki innych marek jak John deere xtra net claas rolatex pro itd. 

Każdy kto dużo robi jeździ na tych siatkach od początku do końca bez problemu idzie i belki piękne i nic się nie rozlazi 

Edytowano przez Patryk1222

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Być może jest tak jak piszesz. Bo rolka tej siatki, w porównaniu do hellasnet którą mogę polecić bo fajnie idzie, jest o jakieś 20% cieńsza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Patryk1222    136

Tą hellasnet też robiłem i jest to dobra siatka i cena też dobra tyle że u mnie była tylko paleta na sklepie i rozeszła się i później  była inna bodajże bezanet cała biała i to była porażka hamulec w aparacie musiałem prawie całkowicie zluzowac bo rwala się już w nim... Na szczęście tylko 1 rolka mała to szybko się skończyła ;)

Zadarzylo się komuś coś takiego że w rolce była uszkodzona siatka? 

Ja miałem przypadek że była rozerwana na środku rolki od połowy i na środku beli wychodził pędzel a była to siatka claas rolatex pro 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Mi osobiście to nie, ale raz widziałem u znajomego wszystkie bele na polu miały właśnie taką przerwę jakie 30cm od brzegu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj