Piotras

jaka wybrać siatkę do bel?

Polecane posty

BUSTED    63

miałem juta net i dziadostwo totalne chyba ze mi się tylko taką trafiła nie była równo nawinieta na rolce jedna strona potrafiła być 30 cm od brzegu rolki
ale polecam za to hellas net bardzo ładnie owija tylko do swojej belarki kupowałem chyba 136 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BUSTED    63

A sorry chyba 126 już nie mam prasy i myli mi się a prasa to warfama

Edytowano przez BUSTED

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Używał ktos takiej  siatki ?  

 

http://olx.pl/oferta/siatka-do-bel-stronger-xl-promocja-CID757-IDdLzyN.html#863f42c5c9

 

 A  siatka  Juta?  co to  warte? 

 

Używałem tej z linku szału nie było. Za 360 kupowałem Hellasnet ,125cm, 2000m tą mogę polecić 2 rolki jej poszły bele owijane 2,2x, ładnie trzyma, żadnych pęknięć. 


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
blizniak1    0

Mam pytanie, czy używał ktoś siatki SILOFLEX ??  Proszę o opinie o tej siatce:)


CASE JX60 + TUR 4_________________CLAAS AXOS 330CX
MTZ 82_______________URSUS C330M
SIPMA FARMA II______________________BIZON Z-056
METAL-FACH ''SOKÓŁ''_______________________________UNIA-FAMAROL POZNANIAK 3.0

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15

Używał ktoś siatki "SILOBALE"

ja używałem w tamtym roku z 1 pokosu bale wytrzymały do stycznia bo wtedy mi sie skonczyly.

ale gdy zzrzucalem z owijarki do tył to poleciał na poprzedniego bala skleiły się a gdy stawialiśmy to tak sie przykleil ze oderwalo folie to nie wiem co to swiadczy.

uzywalem rożnych foli wszystkie są podobne najlepiej owinac i zrzucic z owijarki zeby nie zrobic dziurki bo bal do wyrzucenia jak postoi chwile

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robert1226    1581

Dzięki ale ja pytałem o siatkie tej samej firmy bo tu mam jedno idrugie w dobrej cemie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość marekfarmer   
Gość marekfarmer

na ile belek 120×120 starczy siatka 2000m przy owijaniu 3 razy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

na ile belek 120×120 starczy siatka 2000m przy owijaniu 3 razy

O=2πr   

O=2*3,14*0,6m

O=3,77m Na pojedyncze owinięcie.( 3x3,77m=11,31m/szt, ####  2000m/11,31m= 176,83szt.

Teoretycznie owiniesz te 177 bel ale siatka siatce nie równa ;)


Andree94444

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robi57362    2345

ja używałem w tamtym roku z 1 pokosu bale wytrzymały do stycznia bo wtedy mi sie skonczyly.

ale gdy zzrzucalem z owijarki do tył to poleciał na poprzedniego bala skleiły się a gdy stawialiśmy to tak sie przykleil ze oderwalo folie to nie wiem co to swiadczy.

uzywalem rożnych foli wszystkie są podobne najlepiej owinac i zrzucic z owijarki zeby nie zrobic dziurki bo bal do wyrzucenia jak postoi chwile

a ja wiem o czym to świadczy że odwrotnie założyłeś klejem na wierzch


jesli pomoglem kliknij fajne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15
Napisano (edytowany)

a ja wiem o czym to świadczy że odwrotnie założyłeś klejem na wierzch

folia byla dobrze zalozona bo zawsze sie dopytuje ktora strona jest klejaca 

 

 

 

Gdzie kupujecie siatke i folie na internecie w dobrych cenach?

pozdrawiam

Edytowano przez mateusz1122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Rafal1994    1

polecicie mi jakąś siatkę  200 M do  350 zł moze byc z internetu ale przesyłka żeby za droga nie była 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2

Witam. Porzebują siatkę o szerokości 130 +, jakieś sugestie? bo ciężko taką znaleźć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Freeman10    2

Witam. Porzebują siatkę o szerokości 130 +, jakieś sugestie? bo ciężko taką znaleźć. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Ja kupiłem na sianokiszonke siatke polska Arialnet 2000 m za 330 zł ładnie trzyma nie rozwija się. Chyba wezmę na cały sezon

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmer161    0

Witam

Ktoś z kolegów stosuje moze zamiast siatki folie? Gdzie można taką kupic? W miesieczniku rolniczym pisali o tym i jestem ciekaw czy ktos stosuje takie rozwiazanie i jak to wychodzi.

Pozdrawiam


Valtra N92, Ursus 4514 i MF 255

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

Nie wiem czy nie będzie potrzebny do tego inny podajnik. Bo u mnie jest gumowa rolka która podaje folie pewnie będzie się tutaj owijac. Liczyłem to wychodzi drożej ale napewno sianokiszonka nie będzie się tak psula będzie więcej warstw.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sznurek321    0

Gdzie najtaniej kupujecie siatke szer 123? Wie ktoś może jakiej długości siatka wejdzie do prasy sipma Z-569/1? Zawsze kupuje 2000m ale mam tam jeszcze troche miejsca, i nie wiem czy nie bardziej opłaca się kupić dłuższej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lukasz12a    2

Ja śmiało mogę polecić siatkę hellasnet, z tańszych to najlepsza jaką pracowałem. 

 

Do owijania bel folią potrzebna jest gumowa rolka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ukaszProcho    91

W krone posiadam jedna gumowa rolkę która ciągnie ale nieraz nawet mi siatkę złapie. Wydaje mi się ze u mnie zamiast rury naciagajacej siatkę musi być coś co się kręci. Bo folia będzie stawiała większe opory. Sam nie wiem, musi ktoś się wypowiedzieć kto to testował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj