Piotras

jaka wybrać siatkę do bel?

Polecane posty

mariuszd93    559

50 -60 szt jest realne jak najbardziej sam miewam takie wyniki , ale u mnie to naprawdę wyśrubowany wynik , więcej w życiu mi się nie udało .

Pewnie gdybym zmniejszył zgniot, to jeszcze z 5 by dało radę .....


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Równe, długie pole i gruby pokos i wtedy robota idzie, dlatego przy uprawie zwracam na to uwagę żeby było równo. Niektórzy sieją w świeżą orkę po zabronowaniu, i potem "wleką" w poprzek - wtedy to jest jazda :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

U jednego klienta mialem 5 pól do belowania, I to oddalonych siebie. Z tych pól mialem tylko 28 bel. Na dodatek Tak nie równe pola i piaszczyste że o trzecim biegu mozna było zapomniec, jak się włączyło czasem dwójke to było dobrze ;/ prasowałem zetorem


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Raczo    20

@Mariuszd93

Mylisz się, maksymalny zgniot w mojej Lely bez wyjmowania podkładek to około 230 bar, ja prasuję na 200 bar i bele już są konkretne, robię o średnicy 130cm bo 140 juz mi się nie mieszczą na niektóre przyczepy. Pole miało 10 ha, a poprzeczniaki były ścięte na sieczkę. Jeden przejazd to było około 15 bel, więc zawracałem max 4 razy. Oczywiście nie wchodzi w to żadne wymienianie siatki itp.

Uważam, że jakbym bardziej przycisnął na gaz to bym może nawet ponad 80 bel zrobił.

Niestety takie rekordy tylko na dużych kawałkach, których u mnie jak na lekarstwo.

U większości rolników i tak musze zwalniać ze względu na nierówności.


Park: NH T6.155, NH TL100, Zetor Proxima 8441 + TL 220SL, Zetor 7211, Ursus 3512, Ursus C-330, Manitou MLT 633, Bizon Z056 Super, Bizon Z058 Rekord...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
zetores    16

A ja siatke case. która jest produkcji tej samej co chyba JD, new holland sipma i jeszcze jakiejs.


Zetor 7540
Zetor 5320
Ursus C330-M

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

To że siatkę robi tama nie znaczy że wszystkie są tej samej jakości i mają te same parametry. Ja za marathona 2800 płaciłem 570zł, ile kosztują JD czy case?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
micspi    11

Witam. Wie ktoś z agrofotowiczów ile cm średnicy ma rolka siatki JD 3600m? bo nie wiem czy wmieści mi się w aparacie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Za tania. Poniżej ceny producenta. Jeśli płacisz przy odbiorze i sprawdzasz towar, to ok. Okazje się zdarzają, ale ostrożnie. Faktura VAT?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Tu masz realną cenę, i to niezłą. My w okolicy, dogadaliśmy się i kupujemy dla 6 rolników 4 palety siatki na raz. 24% taniej niż w serwisie. Wszystkim się opłaca, więc nie ma bólu, choć nie wszyscy biorą po równo (ilość). Nikt indywidualnie nie dostanie takiej ceny. Sam mam zasadę nie kupowania od złodziei. W efekcie nikt na tym nie zyska, a kłopotów może być masa. Co nie znaczy, że rezygnuję z okazji, ale wszystko musi mieć "ręce i nogi". 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Radek1986    0

Panowie ile kosztuje u was  tama maraton 4500 m i czy warto ją kupić?

Mi za nią zawołali 720 netto. Warto czy to trochę za dużo?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mateusz1122    15
Napisano (edytowany)

witam koledzy co sadzicie o siatce i foli z ogloszen jakiegos dilera z kujawsko pomorskiego ceny niskie http://olx.pl/oferty/uzytkownik/1sFAW/

kozystal moze ktos z tego kolesia foli lub siatki?

z tego co sie dowiedzialem to folia ma w srodku szpulke papierowa a nie plastikowa

pytalem o wszystko to mowil ze bardzo dobry towar

 

moze wie ktos gdzie tanio mozna kupic na podkarpaciu siatke , folie do owijarki

 

Edytowano przez mateusz1122

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
łukasz    29

Jaką siatkę polecilibyście do prasy zmiennokomorowej Feraboli extreme 265 htc? Zastanawiam się nad firma Netz, waszym zdaniem to dobry wybór?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość lks91   
Gość lks91

Witam, podzielcie się opiniami jaką siatkę wybrać, jakich używacie, jak wyglądają cenowo, jakie polecacie. Prasuje tylko słomę.

Pozdrawiam

Tematy połączone

Edytowano przez lks91

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
    • Przez Damian1233
      Witam mam problem z prasą mf 1450 zmiennokomorową nie jestem w stanie zwinąć balota gdyż owija materiał na wałki nad pobieraniem. Podbieraka po remoncie wymienione zęby pasy wyrównane. Problem występuje w dużym stopniu przy trawie i sianie z słomą jest mniejszy problem. Jutro jak będę pracował to zamieszczę zdjęcia jak to wygląda. Proszę o jakieś sugestie co mogę sprawdzić .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj