Piotras

jaka wybrać siatkę do bel?

Polecane posty

arni251    5

Dziś gościu w greene polecał mi jakąś Farme za 329zł, miał ktoś z was taką??


Jak coś robić to robić to dobrze!!!!!!!!!!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

A ja mam takie pytanie, jakie firmy produkują siatki 125cm szerokie? Czy tylko john deer takie robi czy inne firmy też i jeśli tak to jakie to są firmy? Bardzo proszę o w miarę szybką odpowiedź.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

No ja też używam standardowych siatek 123cm tylko że mi trochę zostają brzegi nieowinięte tak ok. 5cm z każdej strony i zastanawiam się czy jakbym kupił siatkę 125cm szeroką to może by było lepiej. Jakieś firmy muszą robić siatki 125cm bo np. prasa KRONE ma aparat do siatki przystosowany na 125cm a john deere na 130cm ale mi 130cm na pewno nie wejdzie a 125cm może bym wcisnął. Co wy sądzicie o tym pomyśle wyjdzie coś z tego czy nie bardzo? Dodam że mam prasę sipme z-569/1.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559
Napisano (edytowany)

Szersza siatka raczej nic nie da , potrzebny jest do niej specjalny mechanizm do owijania

siatka%20do%20owijania%20bel%20hybrydowa%20PIIPPO.gifJest to siatka spełnijąca wszelkie wymagania i może być stosowana globalnie w prasach wszystkich producentów.

Siatka Hybrydowa może być stosowana w każdych warunkach - polecana jest zarówno do sianokisoznek, siana, słomy, trzciny jak i innych belowanych materiałów. Może być także używana do torfu, ryżu, kukurydzy czy śmieci.

Dostępne rozmiary:

 

1,23/2600 m

1,23/4000 m

1,25/2600 m

1,30/2600 m

Edytowano przez mariuszd93

;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

No przecież bez specjalnego mechanizmu raczej się nie da owijać siatką ^^ A tak na poważnie to mam aparat do siatki starego typu z tym koszem i prętem dociążającym i jak owijam to siatka na rolce ma 123cm a już zaraz za tym wałkiem spiralnym ma 120cm i nie wiem dlaczego tak się dzieje bo przecież ten wałek powinien rozciągać a nie zwężać siatkę. Macie może jakiś pomysł jak to rozwiązać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

W zeszłym roku kupiłem Claas-a po 302 za rolkę. JD był kilkanaście zł. droższy. W tym bierzemy z sąsiadami 2 palety, zobaczymy jakie będą oferty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Ja w tym roku zakupiłem taką 3000 m cena ok 510 zł za szt . kupione 4 szt na razie

https://www.google.pl/url?sa=t&rct=j&q=&esrc=s&source=web&cd=1&cad=rja&uact=8&ved=0CCwQFjAA&url=http%3A%2F%2Fwww.hagepolska.pl%2Fupload%2Ffile%2Foleje_i_smary_ulotki%2FUlotka_Starnet_PLUS_HaGe_Polska__2013_www.pdf&ei=XmKFU4jjNcnvPKyBgYAK&usg=AFQjCNHZVRwzZYlj4mfUuhYqT9WG9_5Bvw&bvm=bv.67720277,d.ZWU

 

W ubiegłym roku też ją kupowałem i idzie dobrze , ładnie owija , i w przeciwieństwie do defalina i case, ma co najmniej tyle metrów co pisze na metce


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

Ecopiotr a mógłbyś mi podać jakiś kontakt skąd bierzesz te siatki? Może być na PW. Widzę że cena jak za claasa bardzo dobra i dlatego chciałbym się dowiedzieć po ile jest dzisiaj.

 

 

 

mariuszd93 a nie wiesz po ile może być taka siatka tylko 2000m i czy te paski po bokach to są te ściągacze i czy są one gumowe czy tylko tak jak w jucie niby miały być ściągacze a były zwykłe nitki tylko kolorowe i nic to nie dawało.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ecopiotr    106

Firma Agro-As w Grodkowie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Paski po bokach to tylko bajer w tej siatce którą stosuje, ale pokrywa całą szerokość beli , boków nie

2000M kosztuje 340 zł z groszami


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darek3    420

Ecopiotr dzięki za informacje.

 

 

mariuszd93 to cena nawet przystępna. To w ogóle są takie siatki z tymi gumowymi ściągaczami czy to tylko taki chwyt. A jaką ty masz prasę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Cena nie wygórowana raczej i mile zaskakuje że licznik w prasie pokazuje ilość metrów jaką deklaruje producent , lub więcej .

Mam prasę VICON RV 187


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
corrado    401

Używam, bardzo dobra siatka, ładnie się ucina, dobrze leży i trzyma belę. Warto ja kupić.


„Uważajcie na ludzi, którzy się nie śmieją. Są niebezpieczni”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Czy cena za siatkę tama covernet 345zł jest dobra? mam też do kupienia siatkę novatex starnet w tej samej cenie która byłaby lepsza do słomy i siana?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Jesli to cena brutto to bardzo odbra cena. u nas tama chodzi w okolicy 370zł brutto


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Czy cena za siatkę tama covernet 345zł jest dobra? mam też do kupienia siatkę novatex starnet w tej samej cenie która byłaby lepsza do słomy i siana?

Novatex starnet używałem w ubiegłym sezonie i bardzo dobrze się spisywała .

W tym roku kupiłem STARNET PLUS i trzeba było przeregulować aparat , bo jest cieńsza


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
vw141998    17

Witam. Gdzie mozna sobie zalatwic taka testowa rolke siatki ? i ile jest tam tej siatki ? bo mam w swojej sipmie aparat do siatki i chce zobaczyc na probe jak to jest ... :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

W takiej rolce masz chyba 300metrów. Popytaj po handlowcach z twojej okolicy może któryś ma. Ja kiedyś dostałem na targach rolniczych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldii1    122

Jesli to cena brutto to bardzo odbra cena. u nas tama chodzi w okolicy 370zł brutto

Cena jest brutto bez rabatów i promocji, jeśli chodzi o tame a novatex jest ze znacznym rabatem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj