Piotras

jaka wybrać siatkę do bel?

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
MarcinK88    0

Jeśli używałeś tej siatki w tym samym sezonie i w jednej śmigała jak należy a w drugiej było coś nie tak, to może wina prasy. Ponadto balotnicę trzeba regulować pod każdego producenta siatki. Każda siatka ma inne właściwości i może się różnie zachowywać w różnych balotnicach. Wałek rozprowadzający siatkę jest cały czy uszkodzony, nawet małe nierówności na tym wałku powodują częstsze zrywanie i ściąganie do środka. Być może przez przypadek założyłeś rolkę nie tak jak trzeba i też działanie siatki było nie takie.Pozdrawiam :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

Siatka 1 sezon chodziła w polskiej farmie, 2 sezon przeleżała w garażu a jak kupiłem prasę to ją włożyłem i było zrobione około 70 rolek. Wałki całe, myślałem że żle założyłem ale też nie bo byłem podejrzeć jak powinna być założona rolka i rolnik powiedział oraz pokazał gdzie i jak wyregulować w prasie. Może faktycznie już trochę skruszała! Dlatego chciałbym zakupić jakąś sprawdzoną siatkę do tego modelu prasy.

Edytowano przez Maly86

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

każdy będzie Ci inną siatkę polecał. Jak dobrze wyregulujesz co też trochę czasu zajmuje to będzie ok. Chociaż niektóre siatki to do nerwicy prowadzą prawie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maly86    18

To też jest fakt ile siatek, tyle opinii. Dopiero przy ostatnich rolkach już ładnie obwiązała.He he he do nerwicy powiadasz, wtedy to ja sznurek zakładałem i jechna. Ale faktycznie taki niesmak był że siatka jest a nie chce iść, lecz jakoś na szczęście ziółek nie musiałem sobie zaparzyć :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
deere2140    21

A do Sipmy PS 1211 Farma Plus dałoby się założyć siatkę Cover Edge John Deere'a ?


Moja potęga : John Deere 2140 i Zetor 7211
John Deere...Niezawodność jest naszą Siłą
Nothing Runs Like a Deere and Zetor ^^

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

ale cena też jest super wysoka, dziwne jest to że im dłuższa siatka tym drożej wychodzi koszt na jedną belkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

wychodzi odrobinę taniej, niż jest krótszy odpowiednik. Dodatkowo masz oszczędność czasu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

ja owijałem rok temu ecobulem po 330zł za 2000m i też ładnie się rozciągała na boki beli

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Sipma, Ecobull to zwykła najtańsza Tama, rozprowadza się dobrze, ale ma dość słaba na rozrywanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

siatka NH, Case i JD zwykłe to też Tama robi tylko w innych kolorach dla każdej z firm i są one droższe o ok. 50 zł na rolce 2000m a to to samo co ecobull

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
b0gdan    90

Nie :P NH, Case i Claas ma siatki od Tamy normalne i premium, a JD tylko Premium, Ekobull to zwykłe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tama robi najdłuższą siatkę na świecie - 4500 m, cena siatek robionych przez tamę zależy od użytych technologii - bale+, edge to edge, system zebra itp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

Tak z ciekawości , jaką średnicę ma rolka siatki 4200 lub 4500mb? W ubiegłym roku na początek sezonu kupiłem 2 rolki STARNET 3000mb , to ledwie się zmieściła w zasobnik prasy


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
morfi81    30

bo pewnie były z innego materiału, to tak jakby porównać zwykłą JD z Jutą ( te same metry a większa rolka)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
podcepiomy    35

Tak z ciekawości , jaką średnicę ma rolka siatki 4200 lub 4500mb? W ubiegłym roku na początek sezonu kupiłem 2 rolki STARNET 3000mb , to ledwie się zmieściła w zasobnik prasy

27 cm bodajże :) U mnie by się bez problemu zmieściła ale nie dostanę jej nigdzie -_-

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mariuszd93    559

W mojej prasie mieści się max ok 30 cm , i prawie tyle miała ta starnet 3000mb , wynika więc z tego że siatki TAMY są cieńsze....


;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Starnet 3000 waży 33kg a tama 4500 42kg czyli jest cieńsza ale wytrzymałość mają taką samą wg producentów. Tama jest na moje oko bardzo elastyczna i dlatego starcza na więcej bel niż inne siatki (ja używałem marathona)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czareczek85    411

ja w tym roku zakupiłem siatkę case z tamy 3600m za 3 rolki zapłaciłem 2085zł brutto

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

coś drogo zapłąciłes. ta satke kupowałem poniżej 350zł za 2000m kupowałem tez coverneta 3000m ale juz nie pamietam ceny. No chyba że to maraton to inna rozmowa ale maraton byłby 4200m :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jakub97
      Witam, mam w planach w tym roku zakupić nową prasę. Waham się między JD V451M na 6 pasach, a McHale V6 750 na 3 pasach. Prasa będzie robić tylko i wyłącznie słomę, dlatego wybór padł na pasówkę. Współpracować będzie z ciągnikiem Claasa 102 KM. Pasy w JD są spinane, natomiast w McHale bezkońcowe, bez spinek. Zastanawiam się, ponieważ pras McHale w mojej okolicy jest bardzo dużo, ale taka prasa nie została mi udostępniona na testy, z drugiej strony prasę JD miałem u siebie w zeszłym roku, sprawdziłem z tym ciągnikiem i szło całkiem ok. Z nożami, zgniot ustawiony na maxa, prasowałem z prędkością 10 km/h. Dodatkowo jest opcja wziąć McHale na jednym pasie. Najważniejsze pytania to jak z jakością wykonania, jakie są różnice między 6 pasami na spinkach a 3 bądź 1 pasie bezkońcowym, jak z awaryjnością tych pras, jakie macie doświadczenia z jedną bądź drugą prasą. Za wszelkie informacje będę bardzo wdzięczny, ponieważ jestem totalnie zielony jeśli chodzi o temat pras.
    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj