Piotras

jaka wybrać siatkę do bel?

Polecane posty

mariuszd93    559
podcepiomy    35

Hybrydę to ja miałem 2600m ale nazwy już dokładnej nie pamiętam. Tak wyglądała sianokiszonaka owinięta nią http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/382497-bela-po-z-599/ a tak słoma http://www.agrofoto.pl/forum/gallery/image/377870-lamborghini-r3/ Ile belek z rolki wyszło to nie wiem, przy większym zgniocie nie pękała jak defalin acz kolwiek nie najlepiej pokrywała balota. Teraz szukam jakiejś Tamy, JD 4000 m z groszem lub wezmę Sipmę 3000 bo nawet dobra cena jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldek25    3

siema, mam pytanie czy ktoś z was kupował siatkę z TAMA ? może zacznijcie podawać ceny siatki np . cena 1m siatki z uwzględnieniem czy cena jest z vat dzięki temu będziemy mogli znaleźć najkorzystniejsze oferty...

Z góry dzięki!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

siatka sipmy, jd, NH, CASE i pewnie wiele innych marek to siatka wyprodukowana przez TAME :) Tylko maja onne nazwy. wystrczy poczytac porównac specyfikacje danej siatki i juz wiemy któy to model z oferty TAMY :) Najpopularniejszy jest covernet sa to dobre siatki ale tak czy siak przy wysokim zgniocie u mnie lubi peknac srodkiem :( z JD było to samo a pokrycie wyglada podobnie.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

Tama robi siatki JD, NH, Case, Sipma, Claas, Ecobull, Covernet no i pod swoim logo czyli marathon itp. Miałem kilka rolek marathona- siatka bardzo wydajna ale czasami nawinięta nierówno na rolce- co przy moim podajniku zaraz oznaczało niepokrycie całej beli i sterczące boki. Ja polecam hellasnet - po mojemu najlepszy stosunek jakości do ceny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel885    2279

pawel885 to podaj po ile u ciebie cenią za tą ,hellasnet,

Teraz nie wiem ale w żniwa około 340zł płaciłem za 2000m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ChiquitaB    754

My kupowaliśmy tą seledynową Tamy pod logo nh i sipmy i powiem że teraz jak bale leżą w stogu i się je bierze to na środku się rozrywa siatka ale boki trzymają. Co polecicie w przystępnej cenie mocnego na nowy sezon?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dodi    517

U mnie sprawdza się HELLAS NET cena 340zł za 2000m

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ejczbio    82

Po moich zeszłorocznych testach różnych marek zostaję przy siatce JD, a testowałem NetWerk, NH i jakąś włoską(zielone i czerwone boki). Jeszcze spróbowałbym Tamę-Maraton, ale nigdzie nie mogę jej dostać.. Jakby ktoś wiedział gdzie w podlaskim można ją kupić to dzięki za info.

Edytowano przez ejczbio

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

tama jest dobra polecam.najgorsza siatka to wydaje mi się to jest defalin.środek beli mi pękał.

firma tama produkuje siatkę john deere to czy jedną masz czy drugą to jedno i to samo.

Nie cytuj poprzedniego posta


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RysioZMazur    6

Tama robi siatki JD, NH, Case, Sipma, Claas, Ecobull, Covernet no i pod swoim logo czyli marathon itp. Miałem kilka rolek marathona- siatka bardzo wydajna ale czasami nawinięta nierówno na rolce- co przy moim podajniku zaraz oznaczało niepokrycie całej beli i sterczące boki. Ja polecam hellasnet - po mojemu najlepszy stosunek jakości do ceny

 

 

 

Tama robi jeszcze inne siatki, w końcu to największy producent siatki rolniczej na świecie!

Nie powiem, że siatka Netzwerk jest najgorsza jaką używałem, ale miałem z nią problemy i to duże, więc teraz jej już nie używam.

Zdaję sobie sprawe z tego, że po drodze wszedzie są ludzie i firma nie na wszystko ma wpły,

ale skoro jak piszesz Tama produkuje siatki dla tak wielu firm, to musi być najlepsza, inaczej nikt by z nią nie współpracował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Jakie z Netzwerk miałeś problemy? U mnie w Krone KR 125 - podwójna kosa zamiast noża do cięcia - spisuje się idealnie. Innej już szukał nie będę bo i po co?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

A co koledzy byście polecili do NH 654. To będzie mój pierwszy sezon z prasą i nie mam żadnego doświadczenia z wyborem siatki. Powiedzcie jakich unikać a jakie dobrze się sprawują.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107
Napisano (edytowany)

ja używam tamy,nie polecał bym ci defalina.u mnie coś nie chodzi.sznurek robią dobry,ale siatka to im nie wychodzi.

decyzja należy do ciebie.zamówiłem tamę 5 rolek.

 

Nie cytuj ostatniego posta

Edytowano przez MAT912

Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
katopo    43

Ja jakiejś porażającej ilości nie będę robił bo podejrzewam że jedna rolka Tama Marathon 4200m by mi wystarczyła na cały sezon. Tak się zastanawiam nad tą opcją. Jeszcze zastanawiam się nad tą Tamą co robią dla New Holland

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matingus    107

jeśli nie robisz na zarobek to może ci wystarczy,zależy ile robisz dla siebie.ja w sezonie robię 2000 bel,głównie na zarobek.testowałem kilaka marek, najgorsza defalin,chyba że owijasz raz więcej.ja owijam 2,5 raza,a defalinem sprawdziłem musisz owijać 3 razy,to strata siatki.

defalin jest dobry jak nie zbijesz beli to nie ma problemu,co z tego powiedzą że liczysz tylko bele.

nie masz zarobku....................


Kliknij zieloną strzałkę jeśli pomogłem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Siwkaxxl    0

Witam posiadam siatkę Covernet TAMA 2000 m 345zł folie ensibal 50-275zł 75-355zł zajmuję się zaopatrzeniem rolnictwa żywienie bydła.Możliwe dostawy Łowicz Kutno Łęczyca .609230864

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtecc    22

w JD 570 bardzo dobrze spisuje sie siatka Hellas Net 2000m (320zł), idealnie naciągnięta i rozłożona na całą belę.

Moja ostatnia była netzwerk - nie było zastrzeżeń ale ta powyższa jest lepsza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Karti89    1

Podpowie ktoś jaką siatkę stosować do Lely Rp 445 ??? bo dopiero rozpoczynam swoją przygodę z prasowaniem i odnośnie siatki jestem zielony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez xAdamo15
      Witam, posiadam prasę Feraboli Extreme 265 LT z 2013 roku, została zakupiona w tamtym sezonie i pierwsze co zauważyliśmy, że trzeba prasować słomę ułożoną w tym samym kierunku jakim jechał kombajn, jeśli się wjedzie w drugą stronę tzn "na czołówkę" z kombajnem to słoma zaczyna spadać lub wrzucać na druty dociskające, które koniec w końcu zapchają także podbieracz oraz prawdopodobnie zatrzymuje pasy ponieważ jest straszny pisk. Jest to męczące ponieważ przy jeździe na usługi trzeba naprawdę uważać jak się jeździ i nie zawsze widać jak jest ułożona słoma przez kombajn. Wie ktoś dlaczego się tak dzieje? Dzieje się tak z każdą słomą, czy to z pszenicy czy z kostrzewy zawsze jest to samo. Posiadałem starą prasę John Deere z którą nie było takiego problemu.
      Pozdrawiam 
    • Przez masiew
      witam. poszukuje informacji na temat pras zwijających marki Vermeer. nie chodzi mi o to, co można znaleść w google, ale oto, czy ktoś z was niał z nią doczynienia, czy ktoś może mi o niej coś powiedzieć?
    • Przez Górek12
      Witam zastanawiam się nad kupnem prasy i nie wiem która będzie lepsza vicon 1901 czy new holland br 750 będzie użytkowana do sianokiszonki około 300/350 bel i słomy około 100/150 
       
    • Przez Moriss97
      Witam 
      Temat rzeka, jużw ubiegłym roku miałem z tym problemjak nie to zapraszam na mój profil  '
      Taka sprawa w tym roku do sezonu muszę ogarnąć pasy w moejj prasie - NH 654 , potrzebuje wymienić na nowe 3 pasy , najlepiej aby były zakute spinkami Titan 05 bądź Mato - inne nie wchodzą w grę bo już tyle hajsu poszło że za to to by jeden nowy pas wyszedł. Spinki jakie już miałem to ankery i maszynkę mam też , nie wytrzymują i wychodzą z pasów po prostu rozwala je, Miałem też MS25 te skręcane i te już całkiem lipa. blacha gorsza, kręty odpadają masakra.
      Pytanie Głowne, gdzie dostanę 3 nowe pasy w rozmiarze 178mm do tej prasy w rozsądnych pieniądzach. Oraz firmę co zakuwa tymi spinkami. Najleoej jakby sprzedali gowe ze spinkami, ja jestem z woj.warmińsko-mazurskiego. ale ciężko tu o takową firmę.'
      Może ktoś już gdzieś kupował to wie i poradzi co z tym fantem zrobić żeby były sprawdzone. 
      pozdrawiam 
    • Przez c308
      Witam nie mogę nigdzie znaleźć wątku o tej prasie a zastanawiam sie nad jej zakupem.Otóż prowadzę małe 8 hektarowe gospodarstwo nastawione na produkcję mleka(15 krów).Mam 4 hektary łąki i 4 hektary zboża po dwa żyta i owsa.Po żniwach zasiewam na nich poplon i tagze zbieram na paszę.Myślę że na te 300-350 bel rocznie wystarczy mi taka prasa miałaby współ pracować z traktorem kraft(mf 2555,u3512) proszę o opinie i porade na jej temat.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj