minor15

dzierżawa gruntów gminnych bez dojazdu

Polecane posty

minor15    26

Witam. Czy ktoś z Was był w sytuacji że wydzierżawił działkę gminną a nie było do niej dojazdu? Mam taki problem i nie wiem jak sformułować pismo do gminy

ZELKOW    1302

nie wywiedziałes się gdzie jest ta działka ? tylko stanąłeś do przetargu?

Tomasz78    1029

looo to licz tylko na życzliwość sąsiadów aby cie przepuścili

Tomasz78    1029

oby byla  ,u mnie taki temat sie ciągnie juz kilka lat ,a sasiad korzysta z życzliwości drugiego sąsiada  

Morion    547

Warto dobrze sprawdzić mapy bo w tych gminach też mają bałagan. A w jakim celu to pismo?  Rezygnacji z działki czy umorzenie dzierżawy?

minor15    26
Napisano (edytowany)

Nie pismo na celu utworzenie działki. 

ja dobrze o tym wiedziałem bo wcześniej dziadkowie to dzierżawili. Jest droga gminna i prostopadle do niej 5 działek gminnych które gmina dzierzawi różnym osobom, moja działka jest na końcu więc naturalnym byłoby zabranie każdemu dzierżawcy paska działki na cel drogi. To jest działka rolna ale jako działka rekreacyjna używana. Każda działka ma 6 arów.

Działki dzierżawią mieszkańcy tego domu poniżej więc dojście mają bezpośrednio z terenu wspólnoty. Ja tam także mieszkam ale od dołu jestem zastawiony użytkowaniem ogódka przez sąsiada. Poza tym skoro gmina robi przetarg nieograniczony jasne jest że sama z siebie powinna pierw zrobić dojazd. Czerwonymi kreskami zaznaczyłem najlepszą opcję stworzenia drogi po gruntach gminnych

działki.jpg

Edytowano przez minor15

ZELKOW    1302

no to raczej powinna być prosta sprawa bo gmina posiada wszystkie te grunty, moim zdaniem wystarczy jak napiszesz podanie do wójta a docelowo do komisji rolnictwa w Twojej gminie o wydzielenie drogi dojazdowej do tej działki, oraz uzasadnic to naprzykład tym że masz problem z dojazdem do tej działki, powinni odnieść się do tej sprawy i dać Ci odpowiedź a najlepiej od raz z członkami Komisji porozmawiać gdy złożysz podanie

minor15    26

Jutro wysyłam pismo. Dodam że gmina nie zbiednieje gdyż roczny czynsz tych 6 arów to 1500zł... . Swoją droga pytanie. Jak to jest. Skoro teraz wygrałem przetarg na 3 lata to czy po 3 latach mam prawo do przedłużenia dzierżawy bez przetargu przez 10 lat czy jak to działa ? Bo słyszałem taką wersję że przez 10 lat dzierżawca ma prawo do automatycznego ponawiania umowy

PATr    409

Nie ma takiego prawa, 3 lata to 3 lata, lecz może być tak że gmina nie będzie chciała robić przetargu i ci przedłużą bez przetargu, kwestia dogadania

minor15    26

tzn u nas zawsze robią bez przetargu. W tym roku sąsiedzi mi się wesrali to był przetarg. Działki nie odpuściłem stąd czynsz roczny 1500zł za rok za 6arów. Ale to sobie odbiję tym że użytkują bezprawnie garaż na gruntach tejże działki

Morion    547

Na moje to ta droga tam istnieje tak jak ją narysowałeś bo jak gmina wytyczała działki to i musiała też wyznaczyć drogę. Ale pewnie jak w wielu przypadkach przez lata nie była nikomu potrzebna więc zarosła i każdy o niej zapomniał. Ale jak napiszesz tak jak kolega wyżej to powinno wystarczyć.

minor15    26

Od zawsze było tak że w domu poniżej z automatu 5 rodzin i każdy dzierżawił działkę. Później jedna rodzina że tak powiem wymarła, dziadkowie wydzierżawili drugą działkę dla mnie, nowi się sprowadzili 10 lat temu zaczęli mieć chęć na działkę i takie cyrki... Ale ok dzięki już mam wszystko jasne jutro pisemko wysyłam ;)

Buszmen11    284

U nas w przetargu jest napisane że działka jest bez dostępu do drogi publicznej i rób sobie co chcesz. Dojazdu zapewnić nie muszą

jacek1296    1697

A co było napisane o dojeździe do tej działki w ogłoszeniu przetargowym?

minor15    26

Nie było nic o drodze wspomniane. A czy uzasadnionym jest robienie przetargu nieograniczonego jeśli do tej działki nie ma dojazdu ? Radziłem się prawnika, on twierdzi że gmina łaski nie robi, to jest ich psi obowiązek

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• Przez jedrus2020
      Tak jak w tytule. Uszkodzeniu uległa jedna z łapek 1 stopnia (od jazdy).Pytanie czy można ją wymienić bez rozpoławiania ciągnika przez okienko rewizyjne.
    • Przez matijas67
      Witam jak w temacie 
      Można przeholowac gdzieś ? Nie mam silnika bo w remoncie A postawiłem i teraz mi przeszkadza bo nadchodzą żniwa.

• Przez Halex
      Witam wywaliło nam cały olej ze skrzyni przez siłownik w prasie. Ciągnik stoi kilometr od domu czy mogę go holować dodam że to John deere 6830P skrzynia AutoQuadPlus
    • Przez Bercik92
      Witam. Czy mając te kilka ha gruntów ornych  i mając  zwolnienie z tzw zazielenienia po wzięciu kilka ha ziemi w dzierżawe na umowe notarialną trzeba będzie spełniać warunki zazielenienia? wtedy będe mieć około 8ha własnego i drugie tyle dzierżawy
    • Przez Łukasz4514
      Koło mojej działki jest pole o powierzchni 12ha które nie jest użytkowane od roku. Dzisiaj byłem u właściciela tej działki z zapytaniem czy nie było by możliwości wydzierżawienia tego pola. Dowiedziałem się od niego że mógł bym uprawiać to. Tylko właściciel zgłosił ugorowanie gruntu jakiś miesiąc temu do ARIMR i powiedział że mam się dowiedzieć co można zrobić by znów uprawiać te pole (chciał bym tam zasiać pszenice ozimą) i w jaki sposób odwołać to ugorowanie i kiedy najszybciej da rade coś takiego zrobić. 
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj