hazel

Nawożenie azotowe

Polecane posty

hazel    0

Witam  jako iż jestem młodym rolnikiem chciałbym się was trochę poradzić. Planuję nawożenie azotowe na pszenzyto ozime myślałem żeby na pierwszą dawkę poszla saletra a około miesiąc później podać mocznik dolistnie co myślicie o takim nawożeniu ma ono sens.  Czy lepiej mocznik podać posypowo czy podać azot w 3 dawkach czy w 2 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mszk8    123

No i ile dasz tego moczniku dolistnie?? Tyle co nic...


"...Życie jest za krótkie by tanie wino pić..."

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

a jaka klasa ziemi ? w jaki plon celujesz ? jakie Ph ? jakie naworzenie  pod korzeń ? ziemia doprawiona ? bo od tego wszystko zależy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aprochota    327

Dolistnie to poprawisz tylko kolor zboża nie da to wiele. Najlepiej 2 dawki saletry bez mocznika bo jak Jest sucho to mocznik tylko przypala. Na 1 dawkę daj 60% a na 2 dawkę 40 % tego co masz zamiar wysiac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hazel    0
54 minuty temu, Uziu92 napisał:

a jaka klasa ziemi ? w jaki plon celujesz ? jakie Ph ? jakie naworzenie  pod korzeń ? ziemia doprawiona ? bo od tego wszystko zależy.

3 klasa  odmiana tybalt chciałbym min 8 ton przedsiewnie poszło yara pk 200 kg/ha  pszenzyto ładnie zeszło dostało jeszcze odżywkę mikro oraz opryskane było herbicydem 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

no to w takim przypadku to trochę można mu dać, tak jak kolega pisał podzielić na 2 dawki to co masz wysypać i będzie ok. Możesz mu w pierwszej dawcę trochę siarki podać np w sletrosanie ewentualnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hazel    0
4 minuty temu, Uziu92 napisał:

no to w takim przypadku to trochę można mu dać, tak jak kolega pisał podzielić na 2 dawki to co masz wysypać i będzie ok. Możesz mu w pierwszej dawcę trochę siarki podać np w sletrosanie ewentualnie.

Teraz jak edzie pogoda pójdzie kizeryr i kornkali po 100kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Szron88    29

No to jak Mg i S i K jeszcse na wiosne to spokojnie ładuj ze 150N w dwoch dawkach. Ja u siebie planuje na początku marca kizerty pozniej 200kg saletry a na druga dawke 100mocznika jak bedzie wilgoc reszta dolistnie przy zabiegach tylko ze u mnie 5klasa na 3 mozna podsypac konkretnie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
donweter1989    2932
58 minut temu, hazel napisał:

3 klasa  odmiana tybalt chciałbym min 8 ton przedsiewnie poszło yara pk 200 kg/ha  pszenzyto ładnie zeszło dostało jeszcze odżywkę mikro oraz opryskane było herbicydem 

Pierwsze słyszę o pszenżycie ozimym Tybalt. Sialem tybalta ale była to pszenica jara

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez grzesiek0530
      Witam jakie macie doświadczenie w tej uprawie, oprysk kiedy od ,czego itp. Ile siejecie na ha?
    • Przez BercikFarm
      Witam ! 
      Jakie stosujecie opryski w Rzepaku  "? (agrotechnikę  , na co pryskacie ) ? 
      Jakie macie plony ? jakie odmiany siejecie ?
    • Przez rolnikk70
      Witam chcę zasiać pszenżyto zimowe bezorkowo stanowisko jest dość ubogie w wapno i pytanie czy mogę zastosować zwykłe wapno prosto pod siew? czy może lepiej granulowane szybciej rozpuszczalne? Proszę o podpowiedzi
    • Przez AGROFARM85KALI
      Witam mam pytanie w tym roku skupiłem się na zbiorze Siana i mam sporo łąk nowych które nie widziały nawożenie od dawna.Zebrałem z nich około 4 tygodni temu siano i teraz zastanawiam się jakie nawożenie zastosować aby jeszcze raz zebrać pod koniec września  Mam Gnojowicę do bólu na przykład.
      Łąki są na terenie nizinnym przy małej rzece ile tej gnojowicy wlać na ha i czy też posiać jakiś nawóz.Na weekend zapowiadają deszcze dajcie znać co radzicie.Pozdrawiam  Dzieki
    • Przez Kamkow1
      Witam. Jestem młodym początkującym rolnikiem więc potrzebuję kilku porad odnośnie żyta. 
       
      Mianowicie posialem żyto Serafino które w tamtym roku było brane z centrali.  
      Przedsiewnie dałem 120 kg/h Tarnogranu. Lecz chciałbym się dowiedzieć jaki nawóz oraz w jakiej ilości polecacie na wiosnę  aby plon był w okolicach 6t/h. Oraz jakie środki stosować. 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj