Polecane posty

Witam kolegów!

Jakiś czas temu pytałem o oferty zakupu ciągnika 120 KM do firmy w której pracuję. Po obejrzeniu paru maszyn i ofert wybraliśmy dwie. Który z tych dwóch ciągników (New Holland T6.155 czy Kubota M115GX IV wybrać?

Mich9    320

T6.115 porównaj wyglad i wygodę w środku, no i to sprawdzona konstrukcja.

Wiadomość z agroFakt.pl

bronek    87

Na pierwszy rzut oka, plusem na korzyść kuboty będzie większy udźwig, pojemność silnika ponad 6l. i większą kabina. Nh jest ciężejszy i ma większy moment obrotowy.

przem64    9

również jestem przed takim samym wyborem tylko że ciut mocniejsze modele. 
Jedynym minusem Kuboty jest to że słaby dostęp części zamiennych w zamiennikach a na  plus przemawia: duży moment obrotowy który jest dostępny od bodajże 1000 obrotów, tzw. płaski wykres max koni mechanicznych, duża pojemność silnika oraz  silnik który jest produkowany od prawie 30 lat, a spełnianie "Ekologii" jest tylko wrzucenie dodatkowego złomu, stara technologia silnika 
NH trudno mi coś powiedzieć 

@bronek Ciągnik nie będzie współpracował z niczym ciężkim, więc te 5 ton w NH na podnośniku to w zupełności by wystarczyło, co do kabiny to siedząc w jednym i w drugim ciągniku nie zauważyłem, żeby jakoś znacząco się różniły. 

@przem64  Wg. przedstawiciela handlowego Kubota te silniki produkuje od 18 lat i tylko dokłada systemy oczyszczania spalin. I tu jest właśnie pytanie: jak się sprawuje dpf w tym ciągniku i czy jeśli ciągnik, nie będzie mocniej obciążany, to czy nie odbije się to na jego (dpf-a) trwałości i czasu eksploatacji? 

sumek666    1892

Jakie skrzynie biegów Kubocie i NH? Możesz podesłać mi też wyposażenie

NH Electro Command 16x16, a Kubota 24x24. Ofert nie mam pod ręką, zostały u kierownictwa. Temat już do zamknięcia, ciągnik przyjeżdża w przyszłym tygodniu i jest to Kubota M115GX IV

Dołącz do rozmowy

Możesz pisać i zarejestrować się później. Jeśli masz konto,Zaloguj się teraz, aby publikować na swoim koncie.
Uwaga: Twój wpis będzie wymagał zatwierdzenia moderatora, zanim będzie widoczny.

Gość
Odpowiedz...

×   Wklejony jako tekst z formatowaniem.   Wklej jako zwykły tekst

Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Twój link będzie automatycznie osadzony.   Wyświetlać jako link

×   Twoja poprzednia zawartość została przywrócona.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz wkleić zdjęć bezpośrednio. Prześlij lub wstaw obrazy z adresu URL.

• Podobna zawartość

• Przez ahael
      Witam. Czy moze ktos jest w stanie odczytac rok produkcji z numeru VIN BD71072 w ciagniku jak w tytule?

• Przez witekjamrozy
      Proszę o opinie użytkowników tych rozsiewaczy, Bogballe L2 pojemność 1600 l, Amazone ZA-M 1201 lub podobne. Szerokość rozsiewu 15m, wyposażenie to komputer z czujnikiem na koło, wysiew graniczny. Proszę o informacje na temat dokładności wysiewu, precyzji ustawienia dawki, jakości wykonania, "mielenia" nawozu przez mieszadło.
    • Przez Delbeta
      Jaki płyn lać do wspomagania, tego zbiornika z przodu ciągnika w belarus 952. 4 ?
    • Przez L5Krothy
      Witam. Mam problem z wyskakującym błędem w NH T5.95 . Kod błędu 2048 z kołem zębatym. Co to może być?

• Przez KrzysiekJurczak
      Cześć, w mojej okolicy jest wiele nieużytków i bagiennych łąk, byłbym w stanie wydzierżawić ok.100 hektarów. Potrzebuję pomocy z kalkulacją opłacalności działań. Są na to dopłaty, ale jest jeszcze kwestia tego, co zrobić z sianem. 
      Taką belę można z tego co się orientowałem sprzedać za 40-50 zł/sztukę. 
      Pytanie, czy na duże ilości jest na to zbyt, bo inwestycja jest dość duża: kosiarka, belarka, przyczepa, tur,ciągnik mam. A na Olx widzę dużo ogłoszeń sprzedaży siana i ludzie sprzedają to z tego co widzę miesiącami. Z drugiej strony jednak u każdego są to niewielkie ilości kilkunastu czy kilkudziesięciu bel.
      Jest jeszcze opcja współpracy z rolnikami mieszkającymi trochę dalej i wspólnego koszenia, ja koszę, oni zbierają. W suchy rok powinni być zainteresowani i tutaj nakłady nie byłyby duże. 
      Będę wdzięczny za opinie i pomysły.
  • Utwórz nowe...

Ważne informacje

Używamy plików cookies, aby poprawić funkcjonowanie strony Agrofoto.pl. Pliki cookies dopasowują treść strony, w tym wyświetlanych reklam, do indywidualnych potrzeb i zainteresowań użytkownika, pozwalają nam również zrozumieć, w jaki sposób korzystasz z naszej strony. Korzystanie z Agrofoto.pl bez zmiany ustawień dotyczących cookies oznacza, że będą one zamieszczane w Twoim urządzeniu końcowym. Możesz dokonać w każdym czasie zmiany ustawień dotyczących cookies. Więcej szczegółów w naszej Polityce prywatności i plików cookies.