grzegorz1988

Belarus 952 - Przeciwwagi wału korbowego

Polecane posty

Witam.mam problem a wlasciwie pytanieczy  ktos z Was orientuje sie czy w belarusie 952.2 na wale korbowym powinny byc przeciwwagi czy nie?kilku specow pytalem i nikt mi nie potrafil konkretnie odpowiedziec.ciagnik 2012 rok pompa motorpal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LTZ55a    118
Napisano (edytowany)

Podaj model silnika.

O ile się nie mylę, to silnik D-245.5 i on nie posiada przeciwwag, a jego zalecane obroty to 1800/min.

Edytowano przez LTZ55a

Sprzedam części silnika MTZ 50/550 oraz katalog części MTZ50/550.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A gdzie znajde model silnika bo kolo wlewu oleju mial naklejki na tabliczkach i nic juz na nich nie ma.obroty kreci do 2100max. Pytam o te przeciwagi bo ciagnik od nowosci nie ma mocy.posiadam mtz 82 1996r i ten to idzie.... nie wiem co mam juz robic z tym ciagnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

przeciwwaga do mocy nie ma nic, pompa, wtryski, może turbina nie dmucha.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pompa byla sprawdzana i jest ok.wtryski nowe i turbina nowa.na niskim biegu i duzych obrotach jakos ciagnie a juz np z przyczepa na drodze nie idzie go rozbujac....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

A jakie ciśnienie doładowania ma? było to sprawdzane?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

To nie bylo sprawdzane bo nie wiem jak to sprawdzic.ale skoro nowa to powinno byc ok?dmuchac dmucha ale ile nie wiem...pytam o te przeciwwagi bo problem jest od nowosci mechanicy ktorzy dotykali problemu rozkladaja rece i twierdza zeby zmienic wal.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969
Napisano (edytowany)

wątpię żeby to była wina wału, wpadnie tu Zbyszek to napisze bo on lepiej wie jak który MMZ ma.

Edytowano przez Uziu92

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
hemi    45

Miałem na przeglądzie wprawdzie 920.3 (turbo 84KM) ale też na czeskiej pompie, silnik strasznie leniwy. Osobiście wrzucił bym białoruską pompę. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

A orientujesz sie jak z przeciwwagami na wale czy powinny byc?pompa byla na przegladzie i jest niby ok.a w czym ruska miala by byc lepsza?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7969

tez sie zastanawiam co to za mechanicy jak nie mogą ogarnąć jednego z najprostszych silników jakie są, tam nie ma filozofii, jest kupe literatury na temat tych silników, po za tym piszesz pompa podobno dobra, może dawka za mała, jest na niej booster ? może dawki nie odpala, choć ruski bez bostera po podniesieniu dawki srubką to była rakieta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029
33 minuty temu, hemi napisał:

Miałem na przeglądzie wprawdzie 920.3 (turbo 84KM) ale też na czeskiej pompie, silnik strasznie leniwy. Osobiście wrzucił bym białoruską pompę. 

jakos mój na czeskiej pompie rwie sie do pracy  ,

10 godzin temu, grzegorz1988 napisał:

Pompa byla sprawdzana i jest ok.wtryski nowe i turbina nowa.na niskim biegu i duzych obrotach jakos ciagnie a juz np z przyczepa na drodze nie idzie go rozbujac....

ja mam pytanie piszesz o transporcie ,a jak w polu ,jaka skrzynia?

mtz miał 18/4 a w Twoim?

jezdziłem pronarem 1025 i tez w transporcie był opieszały 14/4

mój belarus tez na starej skrzyni i ciągnie bez oporów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Filtry,przewody zasilajace wszystko czyste napewno bo to podstawa.kat wtrysku ustawiany.co do mechanikow to tych co mialem pod reka to sie radzilem i nic....z ciagnikiem jest problem od nowosci kupiony w 2012 roku i pracuje tylko z turem bo w polu nie da sie nim robic

Co do biegow to 14/4

A no i dawka paliwa tez juz krecilem.nie pomaga....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50

a z jakimi maszynami chcesz nim pracowac szerokosc orki ? talerzowka szerokosc ? itd jaka masz ziemie ? ile paliwa pali ci srednio ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Co do sprzetu toplug obrotowy 3 skibowy,brona talerzowa 3 metry,agregat uprawowy 3,5metra mtz82 radzi sobie z tymi sprzetami a ten nie daje rady....ziemia 3-4klasa

Co do palenia nie mam pojecia nie mierze ale w porownaniu do 82 duzoooo wiecej bo jak juz robi w polu to na max obr.bo inaczej sie dusi i gasnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50

jezeli pompa jest dobra w co niekoniecznie musi byc prawda uklad paliwowy filtry itd tez ok , turbina dmucha , kat wtryskow tez ok to moim zdaniem wina moze byc brak wystarczajacego cisnienia na cylindrach , a predzej zle ustawione luzy zaworowe badz wytarty walek od krzywek i dostaje za malo powietrza . u mnie np raz byla rurka na powrocie przytkana raz byl waz pekniety od powietrza za turbina i tak jakby jej nie bylo , raz byla zatarta pompka od paliwa i ciagnik pod obciazeniem brakowalo mu mocy 45 zl wymiana na nowa i dalej jezdzi . Jak z odpalaniem np po kilku dniach ? pali od kopa ? musisz sprawdzac po kolei i wykluczac najtansze i najmniej pracochlonne rzeczy . jezeli masz membrame w pompie wtryskowej to ona moze byc dziurawa i nie daje calej dawki paliwa . wykrec rurke podcisnienia sprawdz czy nie jest peknieta i w.membrame wkrec srube m10 do oporu ale z czuciem to zobaczysz jakiego bedzie mial kopa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Z odpalaniem nie ma najmniejszego problemu ile by nie stal to pali na strzala.te wszystkie rzeczy z paliwem i powietrzem byly sprawdzane pompki paliwa juz dwie byly zmienione.zawory ustawione i nie dawno,jakies dwa miesiace temu zmienione tloki tuleje na nowe...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

no dobra  a jak wkręca sie na obroty bez obciążenia?, 

jak zachowuje sie podczas pracy ,czy jak ruszysz na dużych obrotach puszczając sprzęgło ,momentalnie wytraca moc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bez obciazenia wszystko jest ok na obroty wkreca sie ladnie tak jak byc powinno a juz np z przyczepa nawet pusta na 4 biegu juz sie muli...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

wał przeciw  wag nie ma ,z tego co wiem ,nawet wujek gogle pokazuje że brak

http://www.czescidotraktorow.pl/wal-korbowy-mtz-belarus-p-1545.html

zadzwoń do nich  ,potwierdza że nie ma

ja mam natomiast bardzo głupia tezę ,a mianowicie koło zamachowe ,zaglądałeś tam ,moze jest odchudzone ,bo być musi aby wieniec się na czymś trzymał ,,lecz kto wie co tam zmajstrowali

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez Llukas123
      Witam wszystkich
      Prosze o pomoc w rozwiazaniu problemu w Belerus-ie 920... Dokladnie rzecz biorac jakims cudem olej z układu hydrualicznego przedostaje sie do skrzyni biegow... Czy ktos z forum mial styczność z taka awaria ?? Bylem u paru znajomych rolnikow, ale kazdy mowil co innego...jeden z nich  stwierdzil ze to wina pompy hydraulicznej 
      Jak myslicie .. Pozdrawiam 
    • Przez toobek
      Witam szanownych kolegów. Mamy taki problem z kuzynem. Posiada on BELARUSA 952 i gdy naciśnie przycisk do grzania świecy płomieniowej to załącza się również rozrusznik. Nie zawsze się tak dzieje, powiedzmy raz na 5 naciśnięć. Rozebraliśmy deskę rozdzielczą, wszystkie wiązki. Przekaźnik od świecy działa prawidłowo świeca grzeje, ale czasami również odpala. Może ktoś się orientuje gdzie szukać przyczyny, albo miał ktoś taki problem? Z góry dziękuję za wszelką pomoc i pozdrawiam !!
    • Przez grodzioman
      Panowie ratujcie. Potrzebuję opis bądź zdjęcie jak podłączyć przewody do stacyjki do Belarusa 920 2007r. Wypadła mi stacyjka podczas wymiany i rozłączyły się przewody.  Stacyjka nowego typu, nie moge się połapać który był gdzie. Sprawa dość pilna bo zostałem bez tura przy bydle. 😒
    • Przez potok
      Czy jest możliwe zamontowanie wysprzęglika i pompki od innego ciągnika aby praca sprzęgła była bardziej wygodna.
       
    • Przez AgroRolnikŚląskiTeam
      Witam , szukam mechanika od silnika d243 Pronar Mtz Belarus , ciągnik to Pronar 82 SA ale silniki mają jednakowe jak inne pochodne modele ... Jeśli ktoś miałby namiary na mechanika to bardzo byłbym wdzięczny . Województwo Śląskie .
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj