Polecane posty

MF6254    0

Witam potrzebuje  namiary na fachowca od elektromechaniki... w MFie 6245 . Najlepiej z okolic Kielc (świętokrzyskie) nagle przestał działać podnośnik, przyciski na błotnikach także nie działają , czytałem już jest tyle tego na forum co może być za przyczyna i podejrzewam czujnik położenia ramion , mam nie wiadomo skąd wyciek oleju z trójnika lub z węża obok niego nie wiem będę dziś to rozbierał i widzę ze jest trochę zalane miejsce gdzie wchodzą przewody od czujnika w takiej osłonie metalowej jakby rurka skręcona  i zakończone koncówką jak jakiś przewód antenowy... dobrze myślę że to są przewody od czujnika położenia ramion?  na elektronice się nie znam więc nic nie pomierzę żadnych napięć, dotychczas nic się nie działo czasem migała kontrolka przy wykrzykniku na panelu ale działało wszystko  teraz już nawet nie świeci na czerwono wcale jakby w ogóle nie dochodziło napięcie, wcześniej znalazłem dwa bezpieczniki spalone po lewej stronie od kierownicy 25A aż wtopione w obudowę nie wiem czy to ma związek, bezpieczniki przy akumulatorze obydwa sprawne , podejrzewam że wszystko zaczęło się od momentu mycia myjką a później stał pod chmurką w te najwieksze deszcze i trochę mi go zalało w środku nie były okna po domykane czy to też mogło mieć wpływ bo od tej wody się wszystko zaczęło... Jeśli czyta ktoś z tych okolic Jędrzejów -Kielce to proszę o kontakt sprawa pilna bo robota zaraz się zacznie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marian3p    24

Nie wygląda to winę czujnika położenia ramion, bo wtedy podnośnik działaby z błotników a na panelu wyświetlałby odpowiedni błąd. Wygląda na brak zasilania sterownika, najprędzej plus po zapłonie, ewentualnie uszkodzony sterownik.

  • Like 1

Naprawa elektryki i elektroniki ciągników i maszyn rolniczych. Naprawa sterowników maszyn, skrzyń biegów (np. Autotronic), EHR itp.

Wykonywanie sterowania EHR (elektrohydrauliczne sterownie podnośnikiem) do każdego ciągnika, również wykonywanie własnych sterowników do ciągników z fabrycznym EHR.

Wykonywanie różnych sterowników do ciągników i maszyn rolniczych (liczniki, sterowniki ścieżek do siewnika, itp.).

Więcej info na PW.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF6254    0
Napisano (edytowany)

W czasie pracy silnika jest tylko na jednym 13 pinie -14V, 

Kolego jeśli możesz wskazać gdzie znajduje się ten sterownik ,gdzieś  przy panelu EHR czy inna lokalizacja byłbym wdzięczny by nie rozkręcać całej kabiny, przydałby się jakiś schemat , jeśli uszkodzony to czy to ktoś naprawia czy trzeba szukać nowego?

Sprawdzałem teraz jeszcze tą wiązkę która idzie od czujnika do panela i z tych trzech pinów tylko na jednym jest przejście ale we wtyczce juz chyba w czterech miejscach czy tak to powinno być czy coś tam szwankuje, dodam że przewody przy wtyczce otulina jest popękana i praktycznie nie są w izolacji widzę że druga strona już ktoś wymieniał bo jest nowa wtyczka. Może tu trzeba szukac problemu ?

Edytowano przez MF6254

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kris6265    0

Witam. Miałem taki sam problem w modelu 6265, niestety przyczyną była woda która dostała się do kabiny a dokładnie gdzieś do kabli, sterownika. Więc kolego jak piszesz że weszła Ci woda to już wiesz co do tego się przyczyniło. Zawiozłem ciągnik do mechanika i powiedział że sterownik do wymiany ale jak usłyszałem cenę to mnie w trampki wbiło... i postanowiłem , że zapytam znajomego elektromechanika czy da się coś z tym zrobić bez zmiany tego sterownika.  Okazało się, że dostała się woda do tego sterownika i przepaliło jakieś płytki, ścieżki, styki coś w tym stylu. Na szczęście udało mu się to ogarnąć i teraz działa jak należy. Ostatecznie powiedział że można ominąć całkiem ten sterownik i podłączyć tylko do głównego przełącznika i też będzie działać , tylko wiadome, że nie będziemy mieć regulacji wysokości, szybkości opuszczania.. Proponuje żeby zobaczył to jakiś elektromechanik . Na drugi raz lepiej zamykaj szyby . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MF6254    0

Witam ... właśnie problem rozwiązany :) szukałem na zewnątrz a przyczyna była właśnie w okolicach sterownika ,trzeba było zdjąć wszystkie te plastikowe obudowy i dostałem się do wiązki przed sterownikiem , jest tam jeszcze jeden bezpiecznik 3A  ,styki zaśniedziałe ale co mnie najbardziej w tej sytuacji ucieszyło to że zobaczyłem tuż przed kostką urwany przewód :) taką miałem minę jak na "krótko " połączyłem  przewody by sprawdzić czy to ten winowajca:) ... i wsio działa , tak że ulżyło bo za nowy (używany) sterownik  szukałem w ogłoszeniach to wołają 2-3tys ... (nowa  kostka 5zł )  ale to jest jeszcze nic w porównaniu ze znalezieniem kogokolwiek kto by się na tym znał i podjoł sie roboty . Tak że dzięki za pomoc wszystkim i także przestrzegam przed myciem wszystkiego jak popadnie karcherem bo można sobie biedy narobić.... chociaż u mnie tam woda sie nie dostała a po prostu zmęczenie materiału...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez malyradzio
      Witam,
      Proszę o pomoc ,mam problem z podnośnikiem ,mianowicie niema kompletnie zasilania w panelu EHR. Zgasł nagle podczas pracy ,nie świecą się żadne diody ,nie reaguje na przełączanie pozycji góra /dół ,nie reagują przełączniki na błotnikach.
       
    • Przez ADIOJCIEC
      Witam mam taki problem z ehr w mf374s że nic nie działa ani nie podnosi ani nie opuszcza świeci się tylko cały czas kontrolka czerwona na panelu sterowania przejrzałem instalacje zasilanie jest jakieś pomysły ktoś ma? 
    • Przez xXKarolXx
      Witam. Mam problem z hydraulika  mianowicie Pompa podnosi tylko jak sie skreca kołami lub rusza  , tur się podnosi gdy skręńcam kołami  , a jak nie to nie działa i wywala błędy i blokuje , tak jak by nie pobudzało pompy , a jak skręceńce to pobudzi i wszystko działa jak należy , dodam ze tur opada szybko , a czasmi potrafi stać całą noc i nie drgnie w czym może być problem pacjent fendt 716 vario  tms z 2005r tur tuz wom pomoże ktos ?
    • Przez wojti333
      Witam prosba o pomoc w znalezieniu problemu, odnośnie podnosnika.
      W załączniku zdjecie bezpiecznikow, na tych zakreslonych nie mam wogole pradu, czy ktos wie za co sa one odpowiedzialne

    • Przez lukbold
      Naraz przestał działać podnośnik. Na panelu diody świecą się jak należy choć dostrzegam przygasanie a ładowanie koło 13.6V. Próbowałem też wciskać elektrozawory i nie ma reakcji podnośnika. Hydraulika zewnętrzna działa. Podejrzewam zawór podnośnika bo nie działa ręczne sterowanie. Rozbierał to ktoś? coś się przycięło? Jest tam parę śrub ale nie chce od razu wszystkiego rozkręcać bo tez nie wiem czego się spodziewać. Odkręciłem elektrozawory i znalazłem tam trochę mułu ale nie przycinały się. Może ma ktoś jeszcze jakiś pomysł gdzie szukać?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj