Polecane posty

daniel20v    0

Witam , potrzebuje prośby odnośnie elektryki. Mianowicie chodzi o to że u siebie w ciągniku case mam jeden szperacz i chyba zasila go fabrycznie położony kabel (myślę że 1,5 kwadrat). Teraz chciałbym aby mieć 4 halogeny ledowe a tego obecnego też wymienić na ledowego. Pomyślałem by dodać 3 kable i z włącznika wychodziły by 4 i one by "szły" do halogenów. Pytanie czy to wytrzyma , oraz czy kabel który idzie do włącznika ma odpowiedni przekrój . Halogeny myślę że były by LED 48v . Czy w sposób który chce to zrobić wypali ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtal24    2467

poszukaj na forum jest kilka takich tematow zeby bylo poprawnie trzeba podlaczyc przez przekaznik


ZETOR TEAM

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emtezecik    50

powiem tak mozesz zrobic dwa hakogeny przez wylacznik ledowe na spokojnie wytrzyma i dwa np na tyl na drugi wylacznik . sprawdz wytrzymalosc wylacznika i obciazenie lampy i bedziezz wiedzial ile wytrzyma . pokaz jaki masz wylacznik to bedzie latwiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel20v    0
Napisano (edytowany)

Szukałem ale nigdzie nie ma jednoznacznej odpowiedzi.... 

 

1. Czy faktycznie muszą być przekaźniki ?( Jeśli tak to jakiego typu)

2. Czy kabel który obecnie idzie do włącznika po podłączeniu 3 halogenów ale jednoczenie zmiany jednego zwykłego na Leda pociągnie to? Czy nie okaże się że ma za mały przekrój ?

Emtezecik:

Myślę że zrobię to tak: obecne zasilanie które idzie do włącznika tuż przed włącznikiem rozdzielę na dwa włączniki (halogeny przód i tył) następnie z każdego włącznika będą włączane dwa halogeny. Wladsniki myślałem żeby taki zastosować z MTZ:

https://www.sklep-mtz.pl/pl/p/WLACZNIK-SWIATEL-POLOWYCH-HALOGEN-Z-DIODA-ELEKTRYKA-MTZ-BELARUS-PRONAR-/455

 

Edytowano przez daniel20v

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rafalus8    101

poszukaj innego niż z mtz wszystkie wytrzymują około pół roku tylko taka jakość niestety

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szarywilk    90

Rozumiem ze te Ledy to 48w jak tak to 4x48/12=16 amper czyli graniczna wartość na klasyczny włącznik moim zdaniem taniej i lepiej będzie dać stycznik a do takiego prądu przekrój min. 2,5” dla bezpieczeństwa , albo tak jak proponowali koledzy dwie instalacje po dwa ledy wtedy 2 włączniki i 2 przewody 1,5”

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daniel20v    0
2 godziny temu, szarywilk napisał:

Rozumiem ze te Ledy to 48w jak tak to 4x48/12=16 amper czyli graniczna wartość na klasyczny włącznik moim zdaniem taniej i lepiej będzie dać stycznik a do takiego prądu przekrój min. 2,5” dla bezpieczeństwa , albo tak jak proponowali koledzy dwie instalacje po dwa ledy wtedy 2 włączniki i 2 przewody 1,5”

Tak, halogeny led standardowe 48w - o takich myślałem. Włączniki pewnie będą inne po wypowiedzi rafalus8 
A więc myślę że zrobię to tak jak na moim amatorskim schemacie narysowałem - czy będzie dobrze?

Jakie proponujecie wsatwić przekaźniki?

Czy główny kabel zasilający który w moim przypadku ma grubość 1,5mm2 da rade pod takim obciążeniem?

 

z góry bardzo dziękuję, i prosze za wyrozumiałość z elektryką u mnie słabo :) 

schemat halogeny.png

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez zecio
      Chce zamontować halogeny do mojego ciągnika ale niewiem jakie kupic zeby byly dobre. Mysle je zamontowac u góry z tylu kabiny. B)
    • Przez davy
      Witam po wielu przeczytanych postach na agrofoto czytam ze masło jest maślane a krowy to sie tak żywi a cielaki to tak. Wiele osób chyba nie zdaje sobie sprawy jak bardzo krzywdzi swoje bydło. Nie jestem z wykształcenia żadnym żywieniowcem(a i jak życie pokazuje czasami inżynierowie żywienia wiedza mniej niż ja ) a z rolnictwem mam jedynie odczynienia w domu czyli pomoc dla ojca w prowadzeniu gospodarstwa.
       
      Kreci mnie żywienie bydła i uzyskanie jak najlepszych wyników. Dlatego chce sie podzielić swoja wiedza jaka uzyskałem podczas żywienia zwierząt.
       
      1. Krowy mleczne: stosujemy u siebie kiszonke z traw oraz kukurydzy(moim zdaniem kiszonka z kuku nadaje sie do ...) dlatego tez przeanalizowalem wiele badań i wychodzi na to ze Nutri Honey MIESZANIEC SORGO Z TRAWĄ SUDAŃSKĄ maja taka sama zawartość energii jak kuku a większa zawartość białka(w fazie wegetywnej) młóto browarniane 10kg(wzrost mleka ok 2l dziennie)pasze z dossche Krowa 15 ok 4kg(4x0,5kg dzinnie), lecz od jutra zmiana na wysoko energetyczną Lactomax(zbyt duża ilość białka wychodząca z mocznika u krów) tez dossche(moim zdaniem najtańsze pasze) wysłodki buraczane melasowane suche z glinojecka ok 2Kg witaminy z Josery lacto plus keragen czy jakos tak .
       
      Nigdy wiecej krowom nie podam OTRĘBÓW, ZIEMNIAKÓW, a dlaczego? moim zdaniem strata pieniędzy ;/
       
      Mam nadzieje ze na przyszly rok zawita system TMR
       
      2. Cielaczki: siara w ciągu 2 godzin od wycielenia i od początku Włókno surowe VITACEL(rozwój żwacza ogólny) do pojła do końca odpajania, pierwsze 2tyg mleko matki okres zmiany mleka u mnie trwa tydzień od 3 tyg daje rożnie Josere, Shills, Polmass oraz dostęp do świeżej wody oraz siana i od 2 tyg dostają śrutę z ziarnem kukurydzy oraz płatkami owsianymi(rozwój żwacza "miesniwki") do 3misiaca potem nie trawią ziarna, po 2 miesiącach przestaje odpajać mlekiem ponieważ to jest po pierwsze nie ekonomiczne a po drugie żwacz im sie nie rozwija tak jak trzeba jak jada tylko na mleku. Potem do 11 miesiąca dostają śrutę kiszonek z kuku młóto i kiszonek z trawy oraz siano od czasy do czasu. Odchów cieląt jest najważniejszy i bardzo drogi ok 2,5tys zł i czasami doprowadzaja rolnika do szału hehe ale myślę ze sie opłaca
       
      Wszystkie krowy zapładniane sa sztucznie te co zostawiamy dla siebie cieliczki sa kryte HF a krowy słabsze są kryte mięsnymi w celu szybszej sprzedaży. Nie opisałęm jesazcze jak przebywa okres zasuszenia ale to może sie rozwinie temat to wspomnimy o tym.
       
      Moim zdaniem"Produkcja mleka to czysta działalność gospodarcza a krowy są to pracownice o które trzeba dbać żeby były produktywne" uważam to za czyste odzwierciedlanie pracy człowieka tylko tu pracują zwierzęta.
    • Przez eMWu
      Jestem zmuszony do kupna agregatu ścierniskowego.
       
      Ze względu na konieczność pracy na zakamienionych glebach mam 3 typy z odpowiednimi zabezpieczeniami talerzy:
      - Bury KBT talerze 560/4,5 z wałem pierścieniowym ze zgrzebłem (właśnie ten wał nie wiem czy będzie się dobrze spisywać).
      - Mandam TAL-C talerze 560mm wał kołeczkowy.
      - Akpil Tiger talerze 560mm wał segmentowy. - nie wiem czy ta maszyna to nie jest przerost formy nad treścią, liczę na opinie użytkowników. Zabezpieczenia też nie wyglądają, aby miały spory skok - na bardziej wystającym z gleby kamieniu maszyna myślę może stanąć na talerzu.
      Do każdej z nich regulacja kata nachylenia talerzy. Nie wiem czy dopłacać do talerzy 610mm - duża jest różnica w jakości pracy? Mocno wzrasta zapotrzebowanie na moc? Postaram się załatwić coś na próbę, może akpila...
       
      Głównym kryterium przy wyborze jest jakość pracy i jakość elementów roboczych. Nie interesują mnie talerzówki z talerzami na zabezpieczeniach gumowych. Nie interesuje mnie także ściąganie używanej maszyny z zachodu, cena używki porównywalna do polskiej nówki, a elementy robocze wyeksploatowane. Dzięki z góry za wszystkie odpowiedzi!
    • Przez adrian7211
      Mam prośbę o poradę z kąd podciągnąć prąd do dodadkowych halogenów z przodu i jakie halogeny byście polecili.?
      I jeszcze mam pytanie. Bo jak włączę wentylatory to lewy chodzi wolniej można powiedzieć że prawie wogóle a jak przełączę na drugi poziom to wogóle nie działają i co może być tego przyczyną ?
       
      Prosiłbym o odpowiedzi.
    • Przez hodowcamlody
      Chcę założyć szerokie koła do mfa zamiast 16.9-34 to 18.4-30 (bez problemu pasuje wysokość) jednak oryginalnie ciężko znaleźć takie felgi do ciągnika na tył, znalazłem dużo aukcji z kołami od bizona 18.4-30, tyle że najbliższe to 120km, musiałbym jechać po nie jakimś dostawczym, rozumiecie koszty itd. Mógłby ktoś zmierzyć ile od krawędzi opony znajduje się tarcza koła od jednej i drugiej strony. i co ile rozstaw szpilek i jaki otwór.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj