Adamek7

3-miesięczny cielak nie chce pić wody

Polecane posty

Adamek7    0
Napisano (edytowany)

Witam. Posiadam 3-miesięcznego cielaka, który jeszcze popija niewielkie dawki mleka.  Problem w tym ze nie chce pić w ogóle wody. Ma do niej ciągły dostęp jednak nie chce jej pić . Wiaderko w ktorej jest woda jest czyste, a woda ma temterature pokojową. Czy jest jakiś sposób aby nauczyć go pic wodę czy przyjdzie to z czasem ? 

Edytowano przez Adamek7

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
Napisano (edytowany)

Można też mleko coraz bardziej rozcieńczać wodą , aż będzie sama woda . Ale jeszcze pytanie jak pije to mleko ?

Edytowano przez zetorki12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Od kiedy tą wodę zacząłeś mu dawać?

Poza tym mlekiem ma staly dostęp do jakiejs paszy? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30

Ja mam podobny problem tylko z tym że już nie piją mleka a wodę i jezyka nie chcą naciskać, muszę im samemu 3 razy dziennie napuszczać. Od miesiąca mają dostęp do poidła z języczkiem który lekko chodzi i głośno nie hałasuje. myślałem o poidłach gdzie sama naleci woda jak zrobi się do jakiegoś poziomu. ale nie wiem czy są i czy sa opłacalne takie mechanizmy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16858
MariuszKlim napisał:

Ja mam podobny problem tylko z tym że już nie piją mleka a wodę i jezyka nie chcą naciskać, muszę im samemu 3 razy dziennie napuszczać. Od miesiąca mają dostęp do poidła z języczkiem który lekko chodzi i głośno nie hałasuje. myślałem o poidłach gdzie sama naleci woda jak zrobi się do jakiegoś poziomu. ale nie wiem czy są i czy sa opłacalne takie mechanizmy?

są. mam dwa takie. Ale lepiej postawić małe koło takich co już umieją nacisnąć.


jak chcesz po kosztach to kastra budowlana i z jednej strony zawór od spluczki. wszystko dostaniesz w krowce.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30
15 godzin temu, Bananek napisał:

są. mam dwa takie. Ale lepiej postawić małe koło takich co już umieją nacisnąć.

 

jak chcesz po kosztach to kastra budowlana i z jednej strony zawór od spluczki. wszystko dostaniesz w krowce.

 

akurat tak mi wyszło że przy tym poidle stoją 2-4 miesięczne które są odstawiane od mleka lub go już nie piją i żadne nie umie. 

A z tym zaworem to ciekawa i tania opcja tylko nie wiem czy ten plastikowy od spłuczki wytrzyma, czy go nie połamią. mrozów raczej już nie ma wielkich to nie rozsadzi plastiku.

 

Na znanym portalu aukcyjnym leżą w dobrej cenie poidła z zaworem pływakowym, co prawda plastikowe ale dla cieląt powinno być wytrzymałe do 80zł 

Edytowano przez MariuszKlim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bananek    16858

wytrzyma. Tylko połowę kastry tę z zaworem schowaj przed cielakami, a połowę udostępnij do picia. połowę z zaworem przykryj blachą lub sklejką.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MariuszKlim    30
36 minut temu, Bananek napisał:

@MariuszKlimMariuszKlimpatrz, dziś w krówce. 3 sztuki mają jeszcze. 

 

Już zamówiłem 4 litrowy za 78zł z allegro. bo były 2 litrowe za około 65zł to niewielka dopłata za większy. a To żeliwny?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez szymonidas9
      Czy jest mozliwosc spuszczenia calej wody z bloku ? Model to chyba mercedes om 421 tzw V-ka.
      Wiem ze trzeba wykrecic blache od zbiornika i tam jest dojscie zeby odkrecic jakby kranik z tym ze nie zlatuje wszystko, a ze dolalem wody to najlepiej byloby cala.. Jest gdzies pod spodem jakis kranik czy cos?
    • Przez sznajdik
      Zaczyna mi ciec pompa od wody wymieniał ktoś uszczelnienia czy od razu szuka nowej?
    • Przez mustafakali
      Witam chciałem dzisiaj przestawić kombajn i powstał problem bo kombajn nie chce zapalić nawet na prostowniku odpowietrzyłem cały układ i dalej nic nawet dymka nie puści z komina
    • Przez KIbul
      Witam. Problem z jd 6400 traktor kupiony z zepsuta hydraulika. Pompa z tylu pod siedzeniem zregenerowana Nowe filtry,olej. Traktor złożony,działa. Jednak gdy po porządnym rozgrzaniu się zapaliły się kontrolki (jak na zdj) i traktor nie chce ruszyc ani w przód ani w tyl. A jeżeli się uda to strasznie szarpie. Skrzynia to chyba jedna z najprostszych bo od A do F i 3 przełożenia i wsteczny na 2 wajsze. Gdzie szukać przyczyny??😶 Dodam że wspomaganie,tur i podnośnik chodzi bez zarzutu...

    • Przez rolnikzwielkopolski12
      witam mam takie pytanie jaka pora roku jest lepsza na kupywanie cieląt słyszałem że gdy temp powietrza jest niższa jak 10 stopni to lepiej się powstrzymać od kupna . co sadzicie o tym ?? kiedy wy kupujecie cielaki ?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj