Polecane posty

rex15    265

Witam, posiadam agregar uprawowo siewny agromasz sn300 z wałem packera. Posiadam sporo kawałków z lekką ziemią/piachem i ten wał nie nadaje sie do tego zupelnie. Do wyboru przy kupnie mialem jeszcze wał gumowy, ale jest jeszcze ciezszy od pacera oraz dopłata byla spora, a i tak wydaje mi sie, że nie bylby to wał idealny na piach. Zastanawiam sie nad kupnem wału teownikowego lub ceownikowego i nie wiem ktory z nich bedzie miale lepsze parametry toczenia w piachu, z drugiej strony cala masa agregatu spoczywa na wale i nie wiem czy oba z wyzej wymienionych nie topiłyby sie w lekkiej glebie. Myśle, ze ceownikowy z dodatkowym ,,bieżnikiem"(takie jak ma mandam w wale daszkowym) byłby najlepszy, ale czekam na Wasze opinie na ten temat.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Pomysł o croskill. Mam agromasz uprawowy ciezki z tym wałem i na piachu idzie piękni, nie topi sie ani nic, a z przodu mam plaskownikowy to tonie jak nóż w masło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265
Napisano (edytowany)

Rurowego raczej nie chce, chociaz wiem, ze dobrze by szedł w piachu, lecz mam tez sporo glin :/ Crosskill ciekawy, bo ma taki jakby bieżnik, na piach powinien ladnie sie obracac i w miare dobrze kruszyc gline, ciekawa propozycja, ale czy wystepuje w wariancie 500mm? 

Crosskill jest chyba bardzo ciezki :/Na stronie agromasz packer wazy 260kg(nie wiem jaka srednica), a crosskill(400mm) 420kg

Edytowano przez rex15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Croskill tak jak packer usypuje górki w piachu i jak będzie mokro to nic nie posiejesz, tylko gumowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Uziu92    7947

a ten co masz chcesz sprzedać  ? ogólnie to cięzko coś uniwersalnego, ja mam rurowy, w lżejszej  glebie super, ale na glince juz słabo, ale koń mocy  to prędkoscią nadrabiam. Gumowy to masa duża, zobacz na spręzynowy, nie wygląda na cięzki a i w piasku i w glinie powinien poradzić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AleksanderX    522

Nie wiem co wy za packery macie że tak się z nimi męczycie J a mam pakera 50 przy bronie amazone i nie mam problemu ani na piachu ani na glinie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Piach piachowi nie równy.

Po aktywnym jest dużo równiej dlatego się nie zapycha. po biernym na piachu są koleiny i przez to przed wałem zbiera się ziemia, aż w rezultacie staje.

Ja rurowego nie polecam dla mnie ten wał robi bardzo słaba robotę. Na cięższych ziemiach słabo kruszy a i na piachu nie jest super równo po nim. Jedyny + to, że jest lekki i kręci sie niezaleznie od ziemi i warunków.

W talerzówce mam strunowy tyle, że porządny masywny i on już robi dużo lepszą robotę, bryły rozbija ładnie.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095
1 godzinę temu, Mich9 napisał:

Croskill tak jak packer usypuje górki w piachu i jak będzie mokro to nic nie posiejesz, tylko gumowy.

To masz chyba ch*jowo ustawiony  albo nie miałeś z nim odczynienia bo nie wiem co robi Ci górki. Mam croskill w agregacie i żadnych górek nie ma a sprężynowy w talerzówce. Croskill radzi sobie w każdych warunkach, nawet po świeżej orce na 6 klasie bo taka posiadam gdzie na 25 jest żwir radzi sobie świetnie i jest bardzo równo i dobrze ugniecione, siew wychodźi super. Sprężynowy rownież jest równo ale nie jest ugnieciona świeża orka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

No kolego dla mnie 14km/h to nie jest uprawa pod siew bo rozpyla ziemie, ale i tak chciałabym zobaczyć te gorki bo cieżko mi w to uwierzyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sumek666    5084

W mojej opinii tylko i wyłącznie gumowy do takiego zestawu. 

Jaki masz agregat zebowy czy talerzowy?


 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mich9    671

Szczęgólnie jak się jedzie w świeżej orce wał nie jest przymocowany na sztywno i pracuje, idzię od razu w ziemię zaraz wyskakuje, mam ciężkie ziemie i uwierz mi żeby rozbić biernym agregatem ciężką bryłe gliny to muszę jeździć szybko, inaczej nie ma efektu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Hmmm moze za długo czekasz po orce i sie zeschnie, nie wiem. U każdego ziemia jest inna. U mnie croskill sprawdza sie bardzo dobrze. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265
4 godziny temu, Uziu92 napisał:

a ten co masz chcesz sprzedać  ?

sam nie wiem, musiałbym porobic tym nowym i zobaczyc jak to by szło i wtedy najwyzej bym packera sprzedał

 

1 godzinę temu, sumek666 napisał:

W mojej opinii tylko i wyłącznie gumowy do takiego zestawu. 

Jaki masz agregat zebowy czy talerzowy?

talerzowy

Nie sieje z taką predkością -14km/h, max 11, ale jak wał idzie w piachu i podniose zestaw nieco to od razu ciagnik wystrzeliwuje jak z procy, szkoda mi po prostu paliwa na takie przepychanie piachu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pieter1991    99

Na piach i lekkie ziemie to rurowy jest super sprawa wg mnie. Ziemię dogniecie, lekko się toczy. Ale jak ma się też borowinę albo ilaste gleby to musi być sucho, bo inaczej wał lepi się, że hoho. Sam mam wirówkę Howard/Kuhn ale niestety z wałem rurowym i jeszcze gęstym. Na płowinach super w każdych warunkach a na borowinę dorobiłem skrobak bo w wilgotna ziemię nie da się uprawiać. Packer wg mnie jest najbardziej uniwersalny, ale na glebach zlewnych ważne żeby miał dobre zęby i nie ubijał ziemi na naleśnik tylko pozostawił porowatą powierzchnię

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
czesio200    3400

Dla mnie ta rura na piachu rewelacji nie robi. Idzie lekko nie pcha się ale równać też super nie równa. Ale to może być spowodowane tym, że agregat bierny i dość lekki. Talerzowy robi równiej i do tego masa lepsza więc i rura inaczej pracuje.


czesio200

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Matey    895

przeczytałem wszystko i już nic nie wiem, każdy z wymienionych wałów nie pasuje


KS Falubaz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid34435    3

witam mam zamiar kupić agregat uprawowo siewny i nie wiem jaki wał wybrać zastanawiam się nad pierścieniowym i nad Crosskillem dodam że ziemie mieszane 4,5 i trochę 3

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemek28_28    2095

Mam taki przy talerzówce. Jeśli chodzi o siew mam ciezki agregat z agromaszu z podwójnym croskilem. Jak pod siew to tylko croskil, naprawdę robi super robote, pole jak stół i super zagęszczone. pierścieniowy nie jest zły ale w w świeżej orce ma tandencje do uginania sie i masz fale na polu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rex15    265

Co to za agregat z agromaszu? Nie widzialem jeszcze crosskilla w tandemie. Daj zdjecie jak mozesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez jeziu89
      Dzień dobry,
      na początek krótka wizytówka, żeby łatwiej było Wam mi pomoc
      Na codzień pracuje w firmie nasiennej. Dodatkowo prowadzę z teściem gospodarstwo na 30ha słabych stanowisk na pograniczu lubuskiego i wielkopolski. Główna uprawa: kukurydza na ziarno (ok 20ha)
      Jednym z glowniejszych kierunków działalności są usługi związane z siewem kukurydzy (ok 800ha) i zbiorów zbóż i kukurydzy (łącznie prawie 1000ha) 
      Jaka suszarnie polecicie przy założeniu ze chcielibyśmy skupować od rolników w sezonie ok 1000-1500t mokrej kukurydzy. Do tej pory korzystaliśmy z usługi suszenia. Lecz wiadomo różnie z tym bywa. 
      Zasilanie suszarni tylko LPG. Przechowywanie suchej kukurydzy tylko hala. Budżet 250tys suszarnia. Kosimy głównie to co siejemy czyli DENTy 
      Rolnicy u których kosimy to maja różne pola, 2/5/10 ha co za tym idzie tracimy czas na przejazdy. Wiec dostawy mokrej na suszarnie o różnych częstotliwościach. Dziennie jesteśmy w stanie skosić 20-35ha
      Co polecacie z praktycznego punktu widzenia? 
      Stacjonarna czy przewożona ?
      porcjowa czy o ruchu ciągłym ?
      chłodnica czy bez ?
      daszkowa?
      Jaka wydajność dobowa? Myśleliśmy ok 120/150t/dobę 
      Drzewicz, Araj, PolNet...?
       
      Dzieki za pomoc!
    • Przez Wozny186
      Witam. Mam problem z moim 7211. 
      Odkręciła się nakrętka koła pasowego wału.
      Przez co koło spadło z wału i się uszkodziło.
      Rozjechałem ciągnik wyciągłem nakrętkę oraz koło pasowe ale za żadne skarby nie mogę wyciągnąć klina z wału. Jest na to jakiś patent? klin rusza się w wale jakiś 1mm ale nie jestem w stanie go wyciągnąć. Po usunięciu simmeringu widać tam jakąś blaszkę jakaś jakby osłona przeciwrozbrygowa oleju i nie da się jej wyciągnąć bez rozbierania obudowy rozrządu ściągania pompy wody alternatora i całej reszty jaka tam jest. Czy ten klin powinien wyjść normalnie czy trzeba rozbierać to wszystko? Proszę o pomoc bo ciągnik chodzi przy odśnieżaniu i jest bardzo potrzebny a jeden w zasadzie klin go unieruchomił bo części już mam a poskładać nie mogę. Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam.
    • Przez roman099
      Witam chciałbym sie poradzić co kupić mam do wyboru te modele które biore pod uwage farmtrac 675dtn . ursus c380  zetor major 80 case famaral 75a i new holland t4.75s . Dodam że najtaniej wychodzi new holland t4.75s .
    • Przez Luki1988
      Witam, czy ktoś z forumowiczów poszerzał taki zwykły kultywator bometu z podwójnym wałkiem ?  Mam 2,8 i myślę poszerzyć na 3,6 takie jak są fabryczne składane ręcznie. 
    • Przez KubaMF
      Witam, po dłuższym czasie jednak rezygnujemy z poszukiwań zetora i ursusa. Dużo poczytaliśmy na temat wyżej wymienionych casów i fergusonów. I teraz jednak będziemy celować w te modele. I tu moje pytanie co waszym zdaniem będzie lepsze ? Budżet 75000-80000 zł, areał 20 ha z tendencją wzrostową. Ciekawi mnie głównie case, skrzynia jest bardzo fajna bo nie jakoś bardzo rozbudowania jak w mf i myślę że tym samym jest mniej awaryjna. Najbardziej ciekawi mnie silnik bo w każdym mx-ie jest ten sam silnik tam sama pojemność itp. Więc tu moje pytanie na jakieś podstawię jest tutaj zwiększana moc z każdym modelem, dawka paliwa ? Jak oceniacie która marka jest bardziej przyjemniejsza w jakiś naprawach, już przerabiałem tryliard razy który się bardziej psuje ale ja jestem zdanie że wszystko co by nie było się psuje, więc pytam się o koszty takie mniej więcej  Wiadomo że będzie głównym ciągnikiem i przeważnie to jakieś ciężkie prace. Dziękuje za pomoc w wyborze 
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj