Polecane posty

Gość symeon94   
Gość symeon94

Chciałbym podzielić się krótkim filmem przedstawiającym pokrótce prace wyścielarki agrowłókniny oraz przewodów kroplujących przy zakładaniu planacji truskawki. 

Plantacja 0,5ha założona w lipcu. Odmiana deserowo-przemysłowa DIPRED.

Jeśli macie jakieś pytania postaram się na nie odpowiedzieć.

Ps: Nie jestem producentem maszyn ,tylko rolnikiem :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez ziom00263
      Witam, czy posiada ktoś z was rurociąg podziemny ciśnieniowy z rur PCV do wody, która zasila deszczownie? Jeśli tak to prosił bym o opinie, na co warto zwrócić uwagę przy budowie takiej sieci, jakieś rady. Zamierzam w tym miesiącu zacząć budowę, rurociągu z rur pcv fi 110, na odcinku 1900 metrów.
    • Przez warchest
      Witam mam takie pytanie jak wy wypełniacie zazielenianie bo ja to wypełniam poprzez miedzy plony scierniskowe ale po tym roku dokladnie po 2018 mialem duzy problem gdyz zasiałem po poplonie z gorczycy białej pszenice ozimą niby na początku października ale gorczyca tak wyciągneła mi wigloć z ziemi ze był pył i teraz na wsione bardzo kiepsko mi patrzy ta pszenica , odrazu powiem z góry odpada siew zbóż jarych bo to u nas sie nie opłaca bo jak susza przychodzi to później plony jeczmienia jarego czy pszenicy jarej wynosza ok 3 tony ha a nawet mniej i tak od kilku lat jest ze jarych to sie wcale nie sieje , łubin tez odpada zeby wypelnic zazielenianie bo nie ma pozniej gdzie tego sprzedac , a wy jak wypelniacie zazielenianie ? bo ja myśle co siać na poplony by mi tak wody nie wyciągało i mógłbym siac pszenice zimową po tym , bo nie mozna pewnie tak zrobic ze zasiac poplon i gdy zabardzo wysrasta lekko talerzowka zrobić przyniszczyc i zeby czekalo do tego terminu agencyjnego i wtedy orka ? bo agencja moze sie przyczepic o to ze bym wczenisej lekko talerzówką przyniszczył taka gorczyce ? słyszałem ze sieją facelie ponoć mniej wyciąga wilgoci ale jak to wysiać rozsiewaczem pojdzie 10 kg na ha ? bo gorczyca to rozsiewaczem ładnie mi sie rozsiewa bo mieszam z saletrą i jest po problemie . doradzcie cos z gory dzieki 
    • Przez PIMR_BR
      chciałbym się do Państwa zwrócić z wielką prośbą o pomoc i wypełnienie ankiety.
       
      Przemysłowy Instytut Maszyn Rolniczych w Poznaniu realizując projekt Europejski SmartAgriHubs (http://smartagrihubs.eu/ ) mający na celu wdrażanie rozwiązań cyfrowych w wielu aspektach produkcji rolniczej i spożywczej, chciałbym prosić Państwa o wyrażenie opinii w przygotowanej ankiecie dotyczącej określenia potrzeb i stopnia zaawansowania wykorzystania produktów cyfrowych w uprawach szklarniowych na małą (przydomową) oraz produkcyjną skalę. Zapraszam do wyrażenia opinii producentów warzyw, owoców, kwiatów i innej produkcji specjalistycznej, gdyż wyniki tej ankiety będą pomocne w rozwoju produktów przeznaczonych właśnie dla Państwa.
      Na końcu ankiety znajdą Państwo także formularz zgłoszeniowy do uczestnictwa w projekcie i zostania testerem wybranych technologii (pilot). W ramach projektu przewidujemy przeprowadzenie 3 pilotowych wdrożeń.
      Ankieta nie ma na celu prowadzenia żadnej reklamy ani promocji.
      Ankieta dotycząca potrzeb i rozwoju zaawansowanych usług w uprawie szklarniowej
       
      Dziękuję bardzo za wypełnienie ankiety.
    • Przez bandit1945
      Witam.
      Mam kilka pytań odnośnie rzepaku bo dopiero zaczynam przygody z tą uprawa....
      Mam bronę wirową z wałem rurowym i za nią leci siewnik odrazu....
      Pytanie mam czy musi być packer zamiast wału rurowego... Czy nie będzie problemów ze wschodem jak ziemia nie będzie utloczona po wale....
       
      Jak głęboko siejecie rzepak? Tak jak pszenicę czy popuszczacie  docisk Radlice?
    • Przez ktomek154
      cześć wszystkim, szukam prostego mechanicznego ciągnika z przednim napędem o mocy około 100 koni. W ciągniku poza klimatyzacją, radiem i światłami nie chce żadnych kabli i czujników. Co polecacie?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj