RolnikzPodkarpacia

Gospodarstwo jak dobrze zagospodarować.

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
DANDYS    3229

też jestem tego zdania że jedna hodowla bo nie ma tyle pasz żeby ciągnąć dwie hodowlę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

MateuszStaczyk. Budynki to obora 10x8m. Stodołe zmierze i podam wymiary później. Ale jeśli bydło luzem to chyba trzeba by też jakiś wybieg przemyslec na czas brania obornika. Mam też małą chlewnie wymiary też podam później. Szczerze wolałbym uwiązowo. A od koni sprzedajemy źrebaki całkiem dobry pieniadz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

nie myśl o uwięzi bo to meczarnia dla Ciebie i bydła. miałem i nigdy więcej,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROLEK7211    41

Mam Pytanie do Autora tego tematu, czy przy tej hodowli będzie miał kogoś kto przypilnuje stada pod jego nieobecność. Gdy codziennie po kilkanaście godzin będzie zajmował się budowlanką?  Branża budowlana licząc z dojazdem do klientów to ponad 10 godzin dziennie. Czy jest realne codziennie zostawić hodowlę tak długi czas? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

Jak nie ma kto dopilnować to szkoda zachodu. A dopilnować hodowli i robić budowlankę nie dasz rady. Wiem, przerabiałem to. Tu by było dobrze robić robotę, tu kiszonka/siano, nie przyjdziesz do roboty klient wkurwiony, nie pojedziesz w pole o czasie paszę ch*j strzeli... Przyjdziesz zmęczony bydło ryczy, gnój do wywalania... Na budowie wypłata co tydzień/miesiąc, na byku za półtora roku...  na czysto tysiaka na sztuce może zarobisz...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Wiem że tego nie pogodzę ale dopóki gospodarstwo nie bedzie przepisane na mnie to bede pracował i potem myśle że dopóki bede sie rozwijał to też bede pracował, tata i bracia pomogą mi to ogarnąć. A później jak już rozwinę to czas pokaże.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość
2 minuty temu, RolnikzPodkarpacia napisał:

Wiem że tego nie pogodzę ale dopuki gospodarstwo nie bedzie przepisane na mnie to bede pracował i potem myśle że dopuki bede sie rozwijał to też bede pracował, tata i bracia pomogą mi to ogarnąć. A później jak już rozwinę to czas pokaże.

Póki co , to w edukację zainwestuj .     *dopóki*

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

To zainwestuj w telefon . ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

Powiem Ci z doświadczenia że póki nie masz nic na siebie inwestuj ostrożnie. Kupisz ciągnik czy maszynę, zawsze zdążysz sprzedac, gdyby czasem gospodarstwo poszło w inne ręce. Wpakujesz w budynki, nikt Ci nie odda. Mamy z bratem osobne gospodarstwa ale robimy razem, wspólne mamy maszyny, razem inwestujemy, zyski i koszta na pół. Jeżeli w miarę się da dogadać i jeden nie próbuje orznac drugiego to taka "spółka" jest całkiem spoko

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DANDYS    3229

dla mnie spolka to nie interes , z bratem mialem ,wiecej klotni niz to warte, lepiej pogadac sobie posmiac , niz robiac na jedno konto , chociaz sobie pomagamy i wgl  ,ale kazdy swoje ma ,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Buszmen11    267

Myślę że jakby było bydło to pewnie byśmy się poróżnili na amen. Gospodarstwo to raczej u nas jest hobby połączone z dodatkowym zyskiem a nie główne źródło dochodu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matisz    121

Powiem Ci ze swojego doswiadczenia bo sam mam ok 15 ha i tez pracuje, chłopie pracuj w bydowlance, a pole obrobisz sobie popoludniami. Klase ziemi masz nie najgorsze z tego co piszesz, na III i IV klasie w dobrej kulturze mozna wyciagnac 6+ tony pszenicy i nie najgorsze plony rzepaku a ty chcesz gnoj przewalac.

Masz zone i dzieci, albo dziewczyne? Ja dopoki nie miałem tez myslałem ze bede wracał z pracy i do wieczora sobie na spokojnie pracował w polu brał kazda dzierzawe i dazył do jak najwiekszej ilosci ha... Dziewczyna juz mi zapowiedziła ze to na pewno tak nie bedzie wygladac ze wracam z pracy i wieczorami siedze w polu :D No i w tym roku musiałem kupic wiekszy ciagnik zeby sie szybciej wyrabiac i miec czas dla niej :)

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
KAROLEK7211    41
Napisano (edytowany)

Nie martw się że za dużo czasu w polu spędzasz, jak już jej to nie pasuje to po ślubie każe Ci sprzedać gospodarstwo.

Edytowano przez KAROLEK7211

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

Bzdury piszesz. Jak sobie weźmiesz tepego szona to tak będzie. Kazda normalna dziewczyna chciałaby żebyś spędzał z nią czas. Niby po co jest się razem? Tylko dzieciaka zrobić i potem pęd za kasa? 

Wiadomo, że jak z gospodarki będzie dziewczyna to będzie pod tym względem bardziej wyrozumiala , ale na cuda nie licz. No chyba, że związek już długi, to wtedy może i by wolała żebyś jak najdłużej na tym polu siedział. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
daron64    4247

Jest to że sobą nierozerwalnie związane :) jak nie będzie wsparcia w drugiej polowce, jak będziesz wracał do domu i słyszał tylko wyrzuty to robota nie będzie sprawiała żadnej przyjemności :)

22 godziny temu, RolnikzPodkarpacia napisał:

Wiem że tego nie pogodzę ale dopóki gospodarstwo nie bedzie przepisane na mnie to bede pracował i potem myśle że dopóki bede sie rozwijał to też bede pracował, tata i bracia pomogą mi to ogarnąć. A później jak już rozwinę to czas pokaże.

A jakiej Ty w ogóle rady potrzebujesz, bo po tym poście widać, że masz już cały plan ułożony 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj