Mateusz320

Schładzalnik do mleka

Polecane posty

Mateusz320    5

Witam jestem na kupnie nowego schładzalnika 300l za WSK Krosno 300l powiedzieli mi 15 tys brutto 

Jakie znacie inne firmy? 

Zastanawiam się czy jest sens kupować nowy czy lepiej używany za 1/3 ceny 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
leszek1000    1816

Ostatnio kupiłem zbiornik używany 300l za 600zł. Koleś chciał na złom sprzedać. Wszystko chodzi tylko muszę kable poprowadzić 

Popytać znajomych może ktoś ma używany. Kurdę 15tyś za 300l toż można dobre auto kupić . 

Edytowano przez leszek1000
  • Like 2

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawel656    177

Opłaca Ci się tak mały kupować? Ja w 2017 2000 l delaval z nową myjnią, po przeglądzie z gwarancją i montażem dałem 16 tys. Stary to stary ale daje radę. Na Twoim miejscu kupiłbym np 600 l używany, a resztę kasy na coś innego przeznaczył.

  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DanielFarmer    1379

Na pewno nie taki mały,jeszcze za taką kasę,czy nowy czy używany to minimum te 600 700l,bo też trzeba powiedzieć że 300 to żadna ilość na dzisiejsze czasy i chcąc nie chcąc w przyszłości musisz zwiększyć żeby to się opłacało

  • Like 1
  • Thanks 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12185

Jak bys był zainteresowany to brat sprzedaje 430 L z odzyskiem ciepła za 1500zł nie warto nowego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tumiwisizm    441

Olej nowy, szkoda pieniędzy. I tak jak koledzy piszą, weź większy. Ja w tym roku pogonilem swój WSK 600l za bodajże 2500zl.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzysieek    337

A w życiu... tyle kasy za taki mały zbiornik. Ja mam do sprzedania 550 l. i za tysiaka oddam

Edytowano przez krzysieek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

A nie chce ktoś przygarnąć 850 litrowego? 

Jest u mnie w galerii. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046

A nie można? 

Wogule to wiesz co to jest wydajność? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz320    5

Ja ten schładzalnik  brałbym na młodego rolnika ale odradzalem ojcu że nie ma sensu a teraz to już mnie przekonaliscie do reszty lepiej to wydam na jakiś sprzęt 

Okolice Gorlic nie ma ktoś do sprzedania tak 400l?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PRIMO    8046
25 minut temu, Mateusz320 napisał:

Ja ten schładzalnik  brałbym na młodego rolnika ale odradzalem ojcu że nie ma sensu a teraz to już mnie przekonaliscie do reszty lepiej to wydam na jakiś sprzęt 

Okolice Gorlic nie ma ktoś do sprzedania tak 400l?

Jakie województwo? 

https://www.olx.pl/oferta/schladzalnik-do-mleka-chlodnia-do-mleka-500l-i-400l-CID757-IDaHwbd.html

Edytowano przez PRIMO

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Ja miałem dużo zbiorników i polecam firmę margo z Ostrołeki można tam kupić używany zbiornik z gwarancją i po przeglądzie sprawdzeniu działania i bierz około 600l, dużo lepiej szybciej i ekonomiczniej chłodzą niż te małe 200-300l, przeważnie te mniejsze są dużo starsze.No chyba ze ci się nie zmieśći dzieś wstawić, te większe też chłodzą od 30l mleka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Skoczek1994    453

Również tak jak @Wiesi0 polecam margo. Mamy od nich obecny zbiornik, zabrali stary dopłaciliśmy trochę, i dostaliśmy większy. Większość sąsiadów również ma od nich zbiorniki. Tylko ostatnio coś mi kuzyn mówił, że dzwonili do nich bo chcieli wymienić swój obecny 300l na coś koło 500l i już nie bardzo chcą się bawić z tymi małymi zbiornikami. 

 

Edytowano przez Skoczek1994

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PATr    409

A ja mam trochę inną opinię o margo, niby dają gwarancji 6 miesięcy, zbiornik 8000l za ponad 50 tysięcy, i szlak trafił sprężarkę za 4 tysiące 3 tygodnie przed 6 miesiącami, i wiecie co stwierdzili, że gwarancja jest liczona od daty zamówienia zbiornika, a nie dostawy, a że mieli wtedy dużo roboty i 1,5 miesiąca szykowali zbiornik to juz nie ich wina

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Mi padł sterownik i przyjechali 200km i naprawili w przeciągu tygodnia.W schładzalnikach liczy się moc agregatu przy 600l może być 1kw lub nawet 2kw na jednej fazie i jak z lodówkami są klasy energioszczędnośći agregatów, przeważnie NOWSZY SCHŁADZALNIK może zużywać połowę mniej prądu, co taki sam starszy. Ja w twojej sytuacji brałbym nowy ciągnik dostałeś 100tyś a w marcu złożyłbym wniosek o dofinansowanie w sumie dołożyłbyś z 30tyś i miałbyś jakiegoś Jona ze 130km.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mateusz320    5
12 minut temu, Wiesi0 napisał:

Mi padł sterownik i przyjechali 200km i naprawili w przeciągu tygodnia.W schładzalnikach liczy się moc agregatu przy 600l może być 1kw lub nawet 2kw na jednej fazie i jak z lodówkami są klasy energioszczędnośći agregatów, przeważnie NOWSZY SCHŁADZALNIK może zużywać połowę mniej prądu, co taki sam starszy. Ja w twojej sytuacji brałbym nowy ciągnik dostałeś 100tyś a w marcu złożyłbym wniosek o dofinansowanie w sumie dołożyłbyś z 30tyś i miałbyś jakiegoś Jona ze 130km.

Też tak myślałem ale to się tak nie da 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek74    12185
Mateusz320 napisał:

Witam jestem na kupnie nowego schładzalnika 300l za WSK Krosno 300l powiedzieli mi 15 tys brutto 

Jakie znacie inne firmy? 

Zastanawiam się czy jest sens kupować nowy czy lepiej używany za 1/3 ceny 

kolego jeżeli nie masz dojarki przewodowej to możesz mieć w cenie 5,5 tys zł i dojarkę i chłodnię do mleka jak jesteś zainteresowany to odezwij się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez POLKOP
      Jak widzicie przyszłość swoją w dzisiejszym swiecie pełnym wymogów i innych przeszkod jako hodowcy bydła mlecznego. Czy dacie rade sprostac wyzwanią.
    • Przez dawid141413
      Wiitam, stoję przed wyborem nowego schładzalnika do mleka i prosiłbym o opinie na temat firmy EUROTANKS
    • Przez PatrykNowakowski
      Potrzebuję tabeli przeliczeniowej ilości mleka do zbiornika Packo OM/DX 800 L. Posiada ktoś i może podesłać?
    • Przez Adrian3210
      Witam. Mam problem z chłodnią do mleka. Problem wygląda następująco. Agregat nie załącza się za pierwszym razem. Słychać pykanie, aż za 4 czy za 5 pyknięciem załączy się. Chłodnia to Alima Bis 400l
    • Przez DzikiSimental25
      Witam wszystkich !! Mam takie cedzidło oraz takie filtry
      Moim problem jest to, że mleko nie chce przechodzić szybko przez to cedzidło, zatrzymuje się.  Jakich używacie filtrów ? Z góry dziękuję i Pozdrawiam. Mam nadzieję, że ktoś ma ciekawy sposób jak ten problem rozwiązać
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj