aezakmi666

Utylizacja zbiornika w Lubelskim

Polecane posty

aezakmi666    21

Witam , Mam pytanie odnośnie utylizacji opryskiwaczy  , gdzie w Lubelskim bliżej Zamościa mogę z utylizować opryskiwacz bądź sam zbiornik ? Mam stary opryskiwacz z pękniętym baniakiem pompa też do remontu i kupiłem drugi a tego chciał bym się pozbyć . ramka profile do odzysku najgorzej z zbiornikiem bo spalić go nie spale do lasu nie wywioze do śmieci raczej tez nie pójdzie a zawadza . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

bezpłatnie możesz oddac na wysypisko na podstawie umowy miedzy gmina a zakładem komunalnym  o odpadach wielkogabarytowych

u nas takie cuda przyjmują w karda sobotę  zaliczane jako plastik  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Jakiej wielkości masz ten zbiornik?, bardzo popękany?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25603

Stary opryskiwacz to pewnie beczka z włókna, a to się klei.

Ogólnie mogą być problemy nawet w tym punkcie zbiórki. Jak nie to pokroisz na mniejsze kawałki i przez 3 miesiące dodasz do worka z plastikiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Agrest    25603

Mój od starego termita 300l poszedł, ale dziś każdy boi się narazić, a to w sumie materiał toksyczny po chemii.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzechooo    789

Najlepiej to zadzwonić do kogoś kto robi przeglądy opryskiwaczy i dokładnie się zapytać, bo jeżeli opryskiwacz był wcześniej rejestrowany czyli miał przeglądy i pozbędziesz się go bez żadnego kwitu to w papierach bedziesz dalej jego właścicielem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jurek321    129

Jak będziesz miał problem z oddaniem jako odpad zadzwoń do piorin, tylko nie podawaj swoich danych i niech powiedzą jak  zutylizować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bratrolnika    28757

jak opryskiwacz cały to wystaw na olx za 300zł, w ciągu paru godzin sprzątną ci go z podwórka, i jeszcze na dobra kolację z żoną pójdziesz za otrzymane pieniądze

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218
1 godzinę temu, Grzechooo napisał:

Najlepiej to zadzwonić do kogoś kto robi przeglądy opryskiwaczy i dokładnie się zapytać, bo jeżeli opryskiwacz był wcześniej rejestrowany czyli miał przeglądy i pozbędziesz się go bez żadnego kwitu to w papierach bedziesz dalej jego właścicielem.

Tak masz rację. w każdym przeglądzie opryskiwacza wpisywany jest jego numer z tabliczki lub numer wybijany na ramę. Wszystkie kwity trafiają do PIORINU i oni tam to trzymają i ten opryskiwacz u nich widnieje. Więc najlepiej poszukać numer tel i zadzwonić i zgłosić, że opryskiwacz już jest zezłomowany/nieużytkowany. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Kiedyś robiłem przeglądy to coś tam jeszcze pamiętam :P Ale nawet jak przyjadą i nie masz przeglądu to nic Ci nie zrobią puki się nie przyznasz, że nim pryskasz. Na szkoleniach straszą, że w bazie PIORIN opryskiwacze bez przeglądu świeca im się na czerwono więc mogą sobie wybrać taki do kontroli. Chociaż nie spotkałem się z rolnikiem do którego przyjechaliby z tego powodu. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

u nas w powiecie nie masz przegladu opryskiwacza zaaktualizwanego to w srodku sezonu tak kwiecien-maj odrazu kontrol z PIORIN, 2 sasiadow nie zrobilo przegladu to pozniej latali po wiosce zeby ktos ich opryski na siebie wzial

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomasz78    1029

toz to lipa  bo taki zbiornik  mozna by zagospodarować ponownie ,np po przecięciu na obciążniki zalane betonem do tuz ,ciekawe jak na to PIORiN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
melon10641    1218

Panie kochany Szasza z Vladimirem zajechali passatem na podwórek i załadowali do bagażnika. Kasa na stół i pojechali za Bug.  Teraz na Ukrainie pryska ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Bądź aktywny! Zaloguj się lub utwórz konto

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony

Utwórz konto

Zarejestruj nowe konto, to proste!

Zarejestruj nowe konto

Zaloguj się

Posiadasz własne konto? Użyj go!

Zaloguj się

  • Podobna zawartość

    • Przez alvaroalvaro78
      Cena 90000zł NETTO. Krajowy od
      1. właściciela a zarazem operatora. Stan bdb. Pracował na 80ha. Konfiguracja :
      - Szerokość robocza 21/18m
      - Zbiornik gł. 3000l + zbiornik na czystą wodę 300l
      - 2xpompa 160-tka
      - Cyrkulacja cieczy
      - Przekładnia zwiększająca prześwit
      - Opony 12.4 R46 rozstaw 180cm
      - Amortyzacja dyszla
      - Stopa podporowa hydrauliczna
      - Boczny rozwadniacz
      - Błotniki
      - Przezroczysta obudowa filtra ułatwia kontrolę zabrudzenia
      - Elektryczne poziomowanie - przesuwanie środka ciężkości
      - Sterownik 7 sekcyjny ME
      - Głowice potrójne Teejet z końcówkami "2"eżektor, "3" eżektor, "4" zwykłe.
       


    • Przez toma188199
      Witam 
      Potrzebuje opini na temat opryskiwaczy ciąganych 1500l 18 M 
      Biardzki, Promar, Brandi,  jaki z tych wymienionych byłby najlepszy wady/zalety.
      Wersja ma być bogata 
      Pozdr
    • Przez seba66231
      Witam. 
      Potrzebuję porady. Który opryskiwacz wybrać czy amazone czy RAU. Oba w podobnej cenie. Oba z belka 18M. Tylko nie wiem który lepszy. Który tańsze cześć I który bardziej dostępne. Ma ktoś takie opryskiwacze i mógłby się wypowiedzieć na ich temat 
    • Przez tropt
      Witam, czeka mnie zakup nowego opryskiwacza - zmiana z pilmetowskiego 600 litrów rozkładanego ręcznie na coś z pełnym komputerem i hydrauliką. Powierzchnia gospodarstwa to niespełna 70 ha, w skład chodzi 15 ha buraków cukrowych, 20 ha ziemniaków a reszta to zboża i łubiny. Do sedna - pytanie kieruje do bardziej doświadczonych, osób które mają jakieś pojecie o tym o czym piszą  mianowicie zastanawiam się czy wybrać przy swoich uprawach opryskiwacz zwykły czy z rękawem powietrza, ktoś przybliży temat z praktyki ? sprzęt ma być używany do max 40 tys. https://www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-rau-kverneland-z-rekawem-21m-hydraulicznie-rozkladane-CID757-IDvlLxY.html  znalazłem pewną maszynę mieszczącą się w tej kwocie. Co doradzicie ?
      Pozdrawiam 
    • Przez Farmer79wlkp
      Szukam opinii o opryskiwaczach producentów wymienionych w tytule. Interesuje mnie opryskiwacz ciągany 1500-2000litrów z belką 15m. Raczej są bardzo podobne do siebie i z tą samą belką produkowane w okolicach Góry Rawicza. Wiadomo że są składane w "stodole" ale trochę z tego co wnioskuję jest ich już sporo na rynku. Jak sprawdza się w nich belka opryskowa?
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj